Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu elimde hareket kaybı oluştu. Haklarımı öğrenmek istiyorum..?

mehmet45

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben de iş kazası geçirdim

sağ kolumu parmaklardan dirseğe kadar bant kaptı. kaza öncesinde koruma sacı emniyet teli acil stop düğmesi yoktu. şahitlerle ispatlandı ve denetmen % 50 bana kusur vermiş % 50 fabrikaya kusur vermiş

şimdi bu orana itiraz etmeli miyim kararsız kaldım

şimdi hastaneye sevk ettiler baş parmak kalkmıyor diğer parmaklarım de tek bağımsız olarak kalkmıyor işaret parmağım ve diğer parmaklarım da kalkmıyor sadece hepsi kalkıp yumruk yapabiliyorum bileğim de biraz kalkıyor 1 kilo ağırlı aldığım an bileğim düşüyor kaslar ve tendonlarda tam kat yırtılma var
doktorumun söylediği bir daha düzelmeyeceği

denetmenin bana vermiş olduğu % 50 kusura itiraz etmeli miyim
bir de kolumun meslekte kazanma gücü ne kadardır vereceğiniz

cevaplar için şimdiden teşekkür ede

Size neden % 50 verilmiş acaba... O derece sorumlu olmadığınızı düşünüyorsanız, itiraz edebilirsiniz tabii.

Verilecek işgücü kaybı oranını kestiremiyorum. Bence size "düzelmeyecek" diyen doktorunuza sorun, o mutlaka söyleyecektir oranı.... Bu arada hastanede iş kazası olduğuna dair tespit yapılmıştı, değil mi?

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim %50 kusurum olduğunu düşünmüyorum denetmen fabrikaya olay yerini incelemeye geldiğinde fabrika yetkilileri içeriye almamış ne mazeret uydurdular bilmiyorum almamalarının sebebi emniyet telinin kopuk olması bekletmişler kapıda daha sonra denetmen çekip gitmiş bunu duydum hemen denetmeni aradım bilgi almak için incelemeler devam ediyor diyor deyip sonrada ifadelere göre hareket etmiş olmalı ki hemen incelemeleri bitirmiş tekrar fabrikaya gelmemiş % 50 vermiş bantta acil stop butonu emniyet teli koruma sacının olmaması fabrikanın ağır kusurudur diyorlar zaten bunlar olsa kaza yaşanmazdı
ameliyat yapan doktorumun söylediği % 10 çok çok geçer dedi
şimdi fizik tedavi ve neroloji doktorları muayene edecek fizik tedavideki doktor elindeki tüm hareketlerde kayıp var dedi

seleamlar mehmet arkadasım bende bır ıs kazası gecırdım ve sag el bas ve ısaret parmagımdan yaralandım bas parmagımı yerıne dıktıler fakat calısmıyor ve kemıklerde kaynama olmadıgı ıcın bayramdan sonra dondurcaklar ısaret parmagımda ıse hareket kısıtlılıgı guc ve hıs kaybı var bende bu yuzden sgkya sureklı ıs goremezlık ıcın bas vurdum ve surecın ılerlemesını beklıyorum senden rıcam ne zaman sgkya basvurdun ve ne kadar surede denetmen ısyerıne geldı bunuda yazarsan sevınırım bende balıkesırlıyım ve aynı sgkya basvurmus oluyoruz dıye dusunuyorum

İş kazası sonucu elimde hareket kaybı oluştu

Arkadaşlar bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun sağ koldan iş kazası geçirdim kaza sonucu kolumda hareket kaybı oluştu ssk hastaneye sevk etti bugün fizik tedavi ve nöroloji muayene oldum

fizik tedavi:

sağ elini kullanan bir hasta
sağ eliyle ağırlık kaldırmada zorluk mevcut
sağ kol dirsekte: 4\5
sağ el bileği: extansiyon 1\5 ,fleksyon 3\5
sağ el parmak: extensiyon 1\5 ,fleksiyon 3\5 ,ag.lulyn bileği sağa sola oynatma 3\5
sağ baş parmak :Abd fleksiyon 3\5 DIRN
sağ el iç yüzü hipoestezi mevcut

noroloji:

hasta normalde sağ elini kullanıyor şuan sağ eli ile 1-1.5 kg ağırlık kaldırmakta zorlanıyor ağır taşıyamıyor bilek hareketleri kısıtlı

NM- sağ kol dirsek eklemi 4\5
sağ el bileği: extensiyon 1\5 ,fleksyon 3\5
sağ el parmak: extensiyon 1\5 ,fleksiyon 3\5
sağ baş parmak :Abd tek 3\5

Tamamen içgüdüsel olarak % 20 olur diye tahmin ediyorum.

teşekkür ederim bülent bey bugün avukatımın tanıdığı doktora gösterdik % 32 gelir dedi

arkadaşlar sağlık kurulu raporlarım ssk gitmiş ssk evraklarımı ankaraya mı gönderip meslekte kazanma gücümü belirliycek yoksa izmire bölge müdürlüğüne mi gönderecek artık işlemlerin son aşamasındayım ne kadar zamanda sonuç belli olur ve yüzde 20 ile 30 arasında meslekte kazanma gücü oranım çıkacak ne kadar maaş bağlanır kaza tarihi itibarı ile 1300 tl

450 TL gibi bir gelir bağlanır diye düşünüyorum.

teşekkür ederim verdiğniz cevap için

[FONT=Verdana]14679414[/FONT]
[FONT=Verdana]09.09.2013[/FONT]
[FONT=Verdana]SAĞLIK KURUL RAPORU + CD[/FONT]
[FONT=Verdana]1[/FONT]
[FONT=Verdana]MANİSA SGİM ŞEHZADELER SGM KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİNE[/FONT]
[FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]2[/FONT]
[FONT=Verdana]MANİSA SGİM ŞEHZADELER SGM KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİNE[/FONT]
[FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]

arkadaşlar hastane evraklarımı bir ay önce ssk ya gönderdi ssk aradığımda bir ay içinde maaş bağlanır dediler ama evrakların şuan nerde olduğunu bilmiyorum ssk evrak takibinden baktığımda bir ay önceki yukarıdaki bilgiler var 170 aradım evraklarınız ilgili serviste dedi ilgili servisin ismini nerde olduğunu söylemedi ankaraya gitmişmidir yüzdelik oran belli olmuşmudur nasıl öğrencem bu konuda nereyi nasıl arayacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim

arkadaşlar ankara iş kazası sonucu % 11 maluliyet vermiş bu oranla kaç para sürekli iş göremezlik maaşı alırım kaza tarihinde bürüt maaşım 1305 tl vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim

Üst Alt