Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu epikriz raporuma göre ne kadar iş göremezlik geliri alırım?

bulga03

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar iş kazası sonucu sol el 4 ve 5 kopması yaşadım epkiz raporumda 5 cm bilek sevisin de tendom kopsı oldum bunun sonucu sürekli iş göremez raporu ne kadar alırım ve nasıl alabilirim şimdden tşk ederim

bende ıs kazası gecırdım ve bende beklıyorum ama arastırdıgım kadarıyla yardımcı olmaya calısayım

benım ogrendıgım kadarıyla gecıcı ıs goremezlık raporları bıttıkten sonra sgkya ısgucu kaybının tesbıtı ıcın basvuruyosun onlarda senı uygun gorduklerı bır hastaneye sevk edıyolar
orda heyete gırıyosun ve tespıt cetvelıne gore rapor verıyolar sıgortaya yolluyolar onlarda ankaraya yolluyor uygun bulunursa kabul edılıyor
ve aldıgın orana gore ıs kazası gecırdıgın gunde baslayarak maas baglıyolar benım ogrendıgım bu daha bılgılı olan arkadaslarımız var bu sıtede umarımkı daha fazla bılgı verırler

Parmaklar ampute mi oldu, hangi seviyeden?

Serçe parmak ve yüzük parmağı üstten 1. ve 2. eklemden ampute oldu anladığım? Öyleyse, korkarım sürekli iş göremezlik geliri alabilecek % 10 ve üzeri işgücü kaybı alamayabilirsiniz. Ama siz yine de şansınızı deneyin. Sürekli kullandığınız elinizde ise, bir ihitmal...

Oranın 10'un üzerinde olması çok iyi! Şimdi sürekli iş göremezlik geliri de bağlanacaktır.

slm
benim iş kazası sonucu iş yeri şuçlu bulundu bana denilen tazminat olarak 30 bin civarında alacaksın dediler ben hala çalışıyorum
bu doğru olabilir mi

Davalı Kusuru %
Olay Tarihi
Kazalı Doğ. Tarihi
Rapor Tarihi
Olay Tarihi Ücret (AGİ' li)
Eş/Çocuk İçin İlave AGİ​
0,00​

1.Çocuk
2.Çocuk
3.Çocuk
4.Çocuk
5.Çocuk
Anne
Baba​
[SIZE=1]
(E / K)
Yüksek Öğrenim
Tazminat Hesapla​
[/SIZE][SIZE=1]
Doğum Tarihi
(E / K)​
[/SIZE]
İndirimler
(SGK Geliri PSD)
SGK-Bağlanan
Aylık Gelir​
Olay Tarihi Yaş :
99 Yıl 0 Ay
Bakiye Ömür :
2 Yıl 1 Ay
Faal Çalışma :
0 Yıl 0 Ay
Geçmiş Dönem :
1 Yıl 9 Ay
Gelecek Aktif Dönem :
0 Yıl 0 Ay
Gelecek Pasif Dönem :
0 Yıl 4 Ay
Eş Yaş: 0 - Destek (Yıl): 0
1.Çoc.Yaş: 0 - Destek (Yıl): 0
2.Çoc.Yaş: 0 - Destek (Yıl): 0
3.Çoc.Yaş: 0 - Destek (Yıl): 0
4.Çoc.Yaş: 0 - Destek (Yıl): 0
5.Çoc.Yaş: 0 - Destek (Yıl): 0
Anne Yaş: 0 - Destek (Yıl): 0
Baba Yaş: 0 - Destek (Yıl): 0
[SIZE=2](Maaşı Asgari Ücretten Hesaplamak İçin "0" Olarak Giriniz!)[/SIZE]
[SIZE=2](SGK Tarafından Bağlanan Aylık Gelirler Yazılır İse Bağlanan Gelirin İlk Peşin Sermaye Değeri Hesaplanır. PSD Hesaplanması İstenmiyorsa Aylık Geliri "0" Olarak Giriniz!)[/SIZE]

KULLANILAN PARAMETRELER (Değiştirilebilir)
Gelir - Artış / İskonto Oranı %​
Bakıcı Gideri - Hesapla / Oranı %​
Aktif Dönem - Başlama / Bitiş (Yaş)​
Destek Alma Sonu - Erkek / Kız / Üniversite​
Rezerve
Rezerve​
Aktüeryal Yöntem - Kazalının Hayatta Kalma Olasılığına Göre Hesapla​
Yetiştirme Gideri - Hesapla / Kardeş Sayısı​
İş Gücü Kayıp Oranı %
Kazalıya Bağlanan SGK Aylık Geliri
Eş İçin Evlenme İhtimali Hesaplanmasın​
Gelecek Dönem AGİ Hesabına Çocukları Ekle​
AGİ - Eşin Ücret Geliri Var​
Askerlik Süresi - Hesapla / Ay​
Pasif Dönem Geliri, Bilinen Son Asgari Ücretten Yüksek Hesaplanacak İse Değiştiriniz​

[SIZE=1]Yanda Yazılı Parametreler Değiştirilmemişse Varsayılan Olarak Belirlenen Değerler İle Hesaplama Yapılır. Parametreler, Dilenirse Sınırlar İçerisinde Olmak Kaydıyla Değiştirilebilir.
[/SIZE]
[SIZE=3]Katkı Ve Önerileriniz İçin : info@ercanerdem.av.tr
[/SIZE]​
GEÇMİŞ DÖNEM HESABI
Sıra | Yaş | DönemGünlük ÜcretDönem Gelir 1.Çocuk2.Çocuk3.Çocuk4.Çocuk5.ÇocukAnneBaba
1 | 1834,5 | 22.03.2013 - 30.06.2013 arası 101 gün0,00 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL
2 | 1835 | 01.07.2013 - 31.12.2013 arası 184 gün0,00 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL
3 | 1835,5 | 01.01.2014 - 30.06.2014 arası 181 gün0,00 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL
4 | 1836 | 01.07.2014 - 31.12.2014 arası 184 gün0,00 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL
(Yaş : 1836 Yıl 0 Ay) - TOPLAM (650 Gün) - (1 Yıl, 9 Ay)0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL
Davalı Kusuru (%11)0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL

GELECEK AKTİF DÖNEM HESABI
Sıra | Yaş | SeneArtışlı GelirDönem Gelir 1.Çocuk2.Çocuk3.Çocuk4.Çocuk5.ÇocukAnneBaba
(Yaş : 1836 Yıl 0 Ay) - TOPLAM0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL
Davalı Kusuru (%11)0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL

İş bu hesaplama sadece hukukçulara yönelik fikir vermek ve kıyaslama yapmak üzere tasarlanmış olup hiçbir şekilde hesaplamanın kesinliği ya da doğruluğu taahhüt edilmemektedir. Farklı hesaplama yöntemleri mevcut olup gerekli UYARI ve AÇIKLAMALAR okunmadan lütfen kullanmayınız. (Ver.3,05)
06.08.2014
[SIZE=2]www.ercanerdem.av.tr[/SIZE]​
GELECEK PASİF DÖNEM HESABI
Sıra | Yaş | SeneArtışlı GelirDönem GelirBugünkü Değer 1.Çocuk2.Çocuk3.Çocuk4.Çocuk5.ÇocukAnneBaba
1 | 1836,3 | 2015(4 Ay)xKn(1,0000)3.564.TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL0 TL
(Yaş : 1836 Yıl 4 Ay) - TOPLAM3.564.TL3.564.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL
Davalı Kusuru (%11)392.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL0.TL

3.564.TL

PAYLAŞTIRILAN KAZALI GELİRİ
[SIZE=2][/SIZE]

Geçmiş Dönem :
Gelecek (Aktif) Dönem :
Gelecek (Pasif) Dönem :

T O P L A M
0.-TL
0.-TL
392.-TL

392.-TL

DESTEK PAYLARINA GÖRE DAĞILIM
Zarar
İndirim Sonrası Tazminat
Eş :
1.Çocuk :
2.Çocuk :
3.Çocuk :
4.Çocuk :
5.Çocuk :
Anne :
Baba :​
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL
0.-TL​
T O P L A M
0.-TL
0.-TL

[SIZE=1]UYARILAR :
[/SIZE]​

Yok, bu halde hiç bir hesap yapılmamış görünüyor. Bir şeyleri eksik yazmış olabilirsiniz... Ya da o sayfa sahiden de çalışmıyor olabilir.

tşk ederim

benim arkadaşım iş kazası sonucu 4 parmağı kopule kabeti ve yüzde 41 özürlü raporu aldı sürekli iş göremezlik için başvuru yaptı ama aldığı raporu kabul etmemişler sgk yeniden rapor vereceklermiş bu rapor düşük gelir se itiraz edelim mi

Doğrudur, iş kazalarında sgk kendisi sevk etmeyi ister.

Parmak amputasyonu çok net tespit edildiği için verilen rapor oranı düşürülmeyecektir.

Not: Bu arada sağ elini kullanan kişide amputasyon da sağ eldeyse, işgücü kaybı oranı daha yüksek olur.

Merhaba oturanboğa.. babam 1 buçuk ay önce iş kazası geçirdi ve suçlu taraf iş yeri makinanın koruması takılı değilmiş. Sağ 4 eli yaralandı orta parmak orta eklenen koptu ve alındı. Baş parmak hariç diğer 3 parmak parçalandı ama ameliyat ike topladılar uçları yok gibi birşey. İş yeri hastane masraflarını karşılıyor ama bir kere bile arayıp ne olduğunu sormadılar şikayetci olacağız % kaç oranında tazminat alırız.

Üst Alt