Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu ICD 10 sağ femur opera kırığı için hangi oranda rapor verilir?

mustilem23

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar,

sürekli işgörmezlik tespiti için heyete çıktım sonuç olarak bana aşağıdaki gibi bir rapo düzenlemişler ve kayıp oranını ankara baelirleyecekmiş fakata sonuc 2 ay sonra çıkar denıyor oran olarak.

sizce ben % kaç rapor alabilirim .

ıcd10 sağ femur opere kırıgı

ortapedi :sağ kalca dız hareketleri normal,sağda kısalık 2 cm .Quadriceps atrofsi (-)
pisikiyatri :halen normal piskiyatrik muayne

Eğer sadece 2 cm kısalık varsa, bunun dışında bir hareket kaybı yoksa, maalesef bir işgücü kaybı oranı vermezler. Kısalık 4 cm ve üzeri olduğunda oran veriliyor..

ilginiz için teşekkürler ,

Benim anlamadığım sonuçta bir durum var ortada ve bu bir iş kazası illaki bir oran vermeleri gerekmiyor mu sonuçta bu belgeyi mahkemeye sunacagım ,normal hayatını devam ettıren bir insan ile benim durumumu yaşayan ve acıları çeken ve sonuç olarak ayagımda bir kısalık var sa bana belli düzeyde bir oran vermesi gerekmez mi ?

bunun bir tablosu varmış o tabloya nasıl ulaşabilirim gerçi araştırdım ama pek anlayan yok sizin 4 cm ve üzerine rapor verir dediğiniz yere nerden ulaşabilirim.

İş kazası sonucu oluşan işgücü kaybının ne kadar olduğunun tespiti için şuradaki A cetveli kullanılıyor: http://www.engelliler.biz/forum/kaz...eslekte-kazanma-gucu-kayip-orani-tespiti.html

Bacak kısalıkları
a-- 10 cm. den çok % 24
b-- 8 - 10 cm. ( 8 cm. dahil ) % 19
c-- 6 - 8 cm. ( 6 cm. dahil ) % 7
d-- 4 - 6 cm. ( 4 cm. dahil ) % 1
e-- 4 cm .den az % 0

Eğer başka bir kısıtlılık yoksa, 4 cm'den az olan kısalıklarda işgücü kaybı oranı verilmiyor maalesef.

ilginiz için çok teşekkür ederim dalağım da alın dı benim bunun ile ilgili bir açıklama var mıdır acaba % olarak ,hasta kabul daki memur bu önemsiz dedi heyettte de sormadılar bende pek üstelemedim ama dediğiniz gibi bir şey çıkmıyacaksa üstüne düşmeye karar verebilirim.

Neredeyse üzerime düşen araba haklı çıkacak yav.bu nasıl bir mekanizmadır anlamkta güçlük çekiyorum.

Sayın Oturan boğa benim bu iş kazam 2006 yılının 8 . ayın da olmuştu ozamnki cetvele göremi hesaplarlar yoksa şuankine göremi hesaplanır sizce.

bence bu seneye göre hesaplanır diye dusunuyorum birde sizin yorumunuzu almak istedim kusura bakamayın sürekli rahatsız ediyorum.

Şu andaki cetvele göre değerlendirilir diye düşünüyorum.

Üst Alt