Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İs kazasi sonucu iki ayağımda ve belimde kırık var. Yuzde kac oran verilir?

insaatci

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
5ay once insaatta is kazasi gecirdim.kaza sonucu iki ayakta parcali femur kirigi belimde L3 vertage kirigi ve vucudumda yaralanmalar oldu.raporum bitmek uzere kemiklerim daha tam kaynamadi.
surekli is gorememezlik maasi icin basvurabilirmiyim.yuzde kac is gucu kayip orani verirler acaba

Rapor aldığınız hastanedeki doktor ancak bu konuda değerlendirme yapabilir. Çünkü önemli olan kırıklar değil, kırıkların kalıcı olarak bıraktığı iş gücü kaybıdır.

İş kazası tespiti yapılmıştır heralde. Bence doktorunuza "% 10 kalıcı işgücü kaybı var mı" diye sorun, eğer o olumlu görüş belirtirse, o zaman sigorta müdürlüğüne sürekli iş göremezlik geliri için dilekçe verin.

Not: Unutmayın, tazminat hakkınız bakidir. Bu konuda bir avukata danışın mutlaka.

iki femur kirigi ve vertebra L2 kirigi kac oran verirler

is kazasi sonucu iki ayakta parcali femur kiriklari belde L2 vertebre kirigi oldu ayaklardan 4 defa ameliyat oldum belde riskli oldugu icin olmadim riskli bolgede oldugu icin ameliyat olmadi
celik korse taktim kucuk idrarda kacirma oluyor buyukte zorlanma oluyor karacigerde yaglanma ve normal boyutundan buyuk

bu rahatsizliklarim kazadan sonra oldu bu hafta heyete girecem acaba yuzde kac verirler.cevap icin tesekkurler.

toplam kac oran olur

Ortopedi 18 fizik 18 cildiye 5 beyin cerrahi 13 toplam kac eder

İnşaatcı kardeşim geçmiş olsun forumları okurken benimde başıma gelen kazayla benzerlik var bende yüksekten düşme sonucu L1 çökme kırığı iki el bileğim ve iki ayak topuğum kırıldı heyete yeni girdim oranlarla iligili birşey görmek mümkün değildi sgk iş gücü kaybınızı kaç olarak belirledi belki bende kendime bir pay çıkartırım tekrar geçmiş olsun

Büyük geçmiş olsun bende 2014 de yüksek ten düşme sonucu iki ayak bilegimi ve topuklarda parcalı kırıklar oldu fabia ve kalkenus kırıkları sürekli iş görememezlik basvurdum 2016 yılında %28.2 iş kaybı oranı ile maaş baglandı.Daha sonra işvereni mahkemeye verdim,İşverenin mahkeme de itiraz sonucu mahkeme tarafından tekrardan Ankara Yüksek sağlık kuruluna sevk oldum,orada hastaneye sevk sonucu 2018 yılında Yüksek saglık kurulu kararıyla iş kaybı oranım %32.2 olarak tekrardan onaylanıp geldi,Bu gelen yeni orana tekrar dan işveren itiraz etti ve bu sefer mahkemeye dosyayı İstanbul Adlı Tıp 3.ihtisas dairesine gönderdi,Adlı tıpın tekrardan sevk neticesinde 2019 yılında Ünüversitesi de hastanesine sevk edildim orada film rötgen ve muanne sonucu son durum raporu ve hareket kısıtlıgı ölçülüp evraklar adlı tıp yollandı ve
Ekim ayında Istanbul adlı tıptan tekrar dan iş kaybı oranım %32.2 olarak geldi ve kasım ayında mahkemeyi bekliyorum eger işveren itiraz ederse bu sefer dosyanın iş kaybı oranı için galaksiler arası var ise saglık kuruluna mı gidecek yoksa hakim insafa gelip hesap bilirkişi yemi dosyayı gönderecek sabır ile bekliyoruz 2015 acılan davanın 2019 yılında hesaplamaya gidecegini
İnsallah yardımcı olmuşumdur
Okuduğum kadarıyla senin iş kazan benim kazaya benzer lakin sende daha fazla hasar var ve büyük ihtimalle daha fazla iş kaybı oranı gelecektir sana kardeşim

Oluşan hasarlardan dolayı ameliyat oldunmu ben belden ve iki el bileğimden oldum platin yok belden çökme kırığını kifoplasti ameliyatı oldum yani çimento yapıp yapıştırdılar beyin cerrahi yüzde otuz yükseklik kaybı var el bileklerinden basamaklaşma var diye yazdı yani tam doğru kaynamamış ama kısıtlılık için fizik doktoru motor ve rom kaybı yok dedi ayak kırıklarım için ortopedi doktoru söylememe rağmen yazmak istemedi ama kurulda itiraz edince tekrar filme gönderdi epikriz raporlarımı istediler verdim anlayacağın oran alamamız için ellerinden geleni yapıyorlar hayırlısı inşallah sende kalıcı bi hasar oldumu çalışabiliyormusun

Evet oluşan hasar için 3 defa ameliyat oldum sag ayaklarımdan dolayı ameliyatlar oldum en son ameliyat ike ayak bileklerimde bulunan platinleri aldık Ağrı ve yürümeme engel olduğu için sol ayakya cok fazla parçalı kırıklar olduğundan doktor ameliyat etmeyelim daha fazla zarar vermiş oluruz diyip ömür boyu bununla yasanaya çalışacaksınız dedi.2019 da son durum raporu almak için Ünüversite hastanesine gittiğimde muanne sonucu kazaya baglı kemik erimesi ve kireçlenme olduğunu ve kaza tarihi 2014 den bu yana 2cm boy kısalması olduğunu ve hareket kısıtlıgını söyledi sonradan 40 gün fizik tedavi önerdi.Evet suan çalışıyorum zor olsa da.Kalıcı hasar tabiki var,Koşma,zıplama yok,daima Ağrı sızı içinde hayatımı sürdürmeye çalışıyorum,Wc kroset olmadan cok büyük sıkıntı,uzun yürüyüşler ve uzun süre ayakta durmakta zorlanıyorum,aksayarak yürüyorum,bisiklet süremiyorum agrıdan dolayı bunun gibi cok engel var.

Bu konularda yuksek bılgılerınız ıcın tesekkurler.yuzumun buyuk bır bolumunde sınırler hasargormus ıs kazasından dolayı.yuzumdekı 13 kemıgın 11kırıldı sol kulakta /40 ısıtme kaybı sol gozde problem yuksek tansyon heyete gırecem nurolojı denge kaybı ve konusma bozuklugu dedı.pıskıyatrı pts tanısı koydu 6 ay tedavı verdı.kabul etmedım.pıskıyatrıyı katmadan /40 oranını yakalıyabılırmıyım sızce.TESEKKURLER

Üst Alt