Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu iş gücü kaybı %31.2 ise ne kadar tazminat alırım?

ArfShn

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba,
19.10.2010 da iş kazası geçirdim, 2013 de mahkemeye verdim şirketi,
İs gücü kaybı %31.2
Kaza tarihi Yas 22
Davalı kusuru %90
2010 da günlük ücretim 70 tl idi.
Yüksekten düşme sonucunda omurilike platin takıldı, askerlikten muaf oldum...

Avukatım gelecek durusmada hesap isteyeceğiz dedi, asgari ücretten hesaplayınca tahmini ne kadar alırım, birde emsal ücret istesek elden aldiklarimla ne kadar alırım...

Ocak 2018 de durusmam var tahmini ne kadar sürer,

Yardımcı olursanız sevinirim

Hesap bilirkişi raporunda Sgk'nın bağladığı gelirler düşüldükten sonra çıkan bedel tazminat olarak karar verilir.Elden alınan paralar resmi yoldan olmadıgından hesaba katılmaz. Yerel mahkeme kararından sonra İstinaf ve Yargıtay süreçleri olur. En az 2 sene sürer.

emsal ücret araştırılacak olsa gelecek celse hesap talep etmezdi avukatınız.
zaten dava açılalı 4 sene olmuş, emsal ücret araştırılacak olsa şimdiye kadar yapılması gerekirdi.
siz duruşmada ücretle ilgili tanık dinlettiniz mi?

PREVEZEPAŞA
Teşekkürler

ücretsiz destek
hayır ücret ile ilgili tanık dinletmedik, yanlız dosya kusurdan geleli 2 ay oldu, daha yeni ücret , hesap felan konuşmaya başladık.
Teşekkürler

hayır ücret ile ilgili tanık dinletmedik, yanlız dosya kusurdan geleli 2 ay oldu, daha yeni ücret , hesap felan konuşmaya başladık.
Teşekkürler

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, tabi SGK'nın bağladığı gelirlerin ilk peşin sermaye değerinin de ne kadar olduğunu bilmek lazım, ama ortalama üç aşağı beş yukarı 160.000 TL ile 200.000 TL arasında bir maddi tazminat (faiz hariç) çıkma olasılığı yüksek.

feriz

teşekkür ederim, bu tazminat miktarı asgari ücretten mi

Tam olarak hesaplanması aktüeryal bir konu fakat, bakıp bitirdiğimiz davalardan örnekle söylemiştim bunu. Ücreti de asgari ücretin üzerinden alarak.

feriz Teşekkürler

Bir sorum daha var size, vekalet verdiğim avukatlarımın ikiside fetoden içeri alındı, avukat olan yeğenlerine yetki belgesi vermişler, bende bunlardan kurtulmak istiyorum, azilname alsam noterden benden para alabilirler mi?? Terör örgütü mensubu olduğu için alamama durumu var mı??

Birde azilnameden sonra avukatsız bu davamı kendim takip edebilir miyim yoksa avukat şart mı, sonuçta hesap isteyeceğiz artık???

avukatınızı azledebilirsiniz ama avukata ödemeniz gereken vekalet ücretinden kurtulamazsınız, normal şartlarda avukatınız o parayı sizden alır.

terör örgütü üyesi olması, avukatın para isteyemeyeceği anlamına gelmez.

Ancak; avukatın tutuklanması sebebiyle davayı takip edemediğini, dosyayı sadece yetki belgesi olan avukatın takip ettiğini ve o avukatın dosyayla yeterince ilgilenmediğini iddia edebilirsiniz. eski avukatımı azledeyim, sonraki işlemleri kendim yaparım diyorsanız yapmayın beceremezsiniz. avukatı azledecekseniz başka bir avukatla anlaşmanız gerekir, tek başınıza altından kalkamazsınız.

emsal ücret araştırması için, kusurun belirlenmesine gerek yok, daha önceden de istenebilirdi.
dava dilekçenizde, maaşınızın asgari ücretten daha fazla olduğu belirttiniz mi?

Feto silahli terör örgütü üyesi bir avukat bile alır parasını yani, vallahi şaşırdım şuan...

Bilmiyorum dilekçenin içeriğini pek, iste bu emsal ücret mevzusunu konuşayım dedim baktım tutuklamışlar,

terör örgütüyle vekalet ücreti farklı kavramlar.
adam dilekçeyi yazmış, davayı açmış, duruşmalara girmiş. kusur raporunu, sakatlık raporunu almış. tabi ki emeğinin karşılığını alacak.
kaldı ki adamın gerçekten terör örgütü üyesi olup olmadığını da bilmiyoruz, belki yarın beraat edecek adam.

siz sadece avukat tutuklu olduğu için dosyayı takip edemiyor, yetki verdiği avukat da işi eksik/hatalı yapıyor diyerek avukatı haklı nedenle azledebilirsiniz. ama yetki belgesiyle davayı takip eden avukat da işini iyi yapıyorsa, azilden sonra adamların ücretini ödemek zorundasınız.

Anladım, bylock yüklüymüs telefonlarında, bu durumda kesin verilecek gibi,

Tesekkur ederim sağolun

Şahıs fetodan tutukludur hüküm verilmemiştir muhtemelen bu yoğunlukta.. o yüzden av. ücretini hala alabilir.. skleroz, lateral amyotrofik, sirenqomiveli tarzı birşey ise hastalığınız buna göre de tazminat değişecektir.. bilgi için özelden yazabilirsiniz..

Emsal ücret 75 tl günlük, aylık 2.250 tl vermiş meslek odaları, yol ve yemek hariç yazıyor, alabileceğim herşey dahil (faiz falan) rakam ne olur acaba??

Merhaba size tavsiyem mobil imza alarak dosyanızla ilgili bütün işlemleri UYAP üzerinden kendiniz okumanız ve takip etmeniz.

Haklısınız aslında, takip etmek gerekiyor, bazen bilgi geç ulaşabiliyo avukat yoğunluğundan

Hesap bilirkişisi hesaplamış iki farklı hesap varmış, 1- 190.000 2- 500.000 tl, bu iki hesabın anlamı nedir mahkeme ne karar verir acaba? Avukat tatilde konuşmadığım için burdan bilgi verecek arkadaşlar var mi

ArfShn

Büyük ihtimalle tekrar bilirkişi hesaplaması yapılır. ilki 190bin tl ve ikincisi 500bin tl arada müthiş bir fark var bu yüzden tekrar bilirkişi hesaplanması istenir.

Teşekkür ederim iron.. Biri asgari ücretten, diğeri meslek odalarından çıkardığımız emsal ücretten hesaplanmış. Hangisine karar verilir?

ArfShn

Davalı tarafın avukatı bu farkı kabul etmez tekrar bilirkişi ataması ister diye düşünüyorum aradaki fark çok fazla çıkmış senin avukatın itiraz etmez ve karşı taraf itiraz etmez ise hakim 15 gün içerisinde kararını verir. 2 ay sonra gerekçeli karar yazılır akabinde karşı tarafın avukatı istinaf ve Yargıtay a gidebilir. yani süreç hemen bitmez.

Merak ettiğim şu, emsal ücret yazısı ile 565 bin tl civarı cıkmış , mahkemeler genelde emsal ücretleri kabul esiyor mu, emsal yazısı ile yapılan hesaplamam kabul edilir mi ?

ArfShn

Senin olayının aynısı Ahmet bjk diye bir kardeşimin başında onunla paslaş şuan 11 yılı doldu ve emsal maaşını hakim kabul etmedi işyerinden bu parayı aldığına dahil delil ve kanıt istemiş çok uğraştı zavallı ama bir sonuç çıkmadı .

Olayı okudum onun durum çok farklı, emsal ücret görüşü yargıtayın yerleşmiş görüşlerinden, en basitinden bir örnek vereyim, mahkeme kararı asgari ücret üzerinden veriyo bir kamyon şöförünün, ama yargıtay bozuyo ve emsal ücret istiyo, bizim gibi iş kazalarında da aynı, asgari ücretle kalıpçı yada demirci olarak inşaatta çalışılmadığı sektör bilirkişileri tarafından da doğrulanacağı için emsal ücreti istiyo, yargıtay da esas görüş bu şekilde imiş. Gibi gibi birçok örnek var, yargıtaya asgari ücretle yollasa bile yargıtay benim şirkette ki görevim neyse onun maaş emsalini kesin istiyo, şirketlerin kaçma şansı pek yokmuş

Üst Alt