Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu işaret parmağım koptu. Müzik hayatım da sona erdi. Tazminat ne olur?

serkancomak

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar 2010 yilinda sigortasiz olarak is kazasi gecirdim sag el isaret parmagim ampute edildi ameliyatla mufettis %50 bana % 50 is yerine kusur verdi sakatlik oranim yaptigimiz itirazlar sonucu %9.1 olarak en sonunda geldi 3 gun sonra durusmam var artik tazminatim hesaplanicak maddi ve manevi ne kadar tazminat alicagimi bilmiyrm bu konuda yardimci olurmusunuz.

Ama soyle bir konu var ben guzel sanatlar lisesi MUZİK - Keman bolumu mezunuyum elimde diplomam var ve sakatlagimdan dolayi meslek hayatim bitti sonuc olarak bu okula yetenek sinaviyla girdim ve mezun oldum bu diplomanin ne seviyede etkisi olur bunu cok merak ediyorum 1988 dogumluyum kaza tarihi 10.07.2010 kusur orani %50 -%50 sakatlik orani %9.1 kaza zamani yani 2010 da o zamanki asgari ucreti aliyordum( Sigortasiz is kazasi)ek olarak tedavi masraflarini kendim odedim hep ozel hastane ve toplamda 32.000 tl

Son düzenleme:
Senin kusurunu yarı yarıya vermiş ler alırsın ama tazminat fazla birşey beklememelisin şöyle duaunmelisin Allah daha beterinden korumuş seni .....hastane giderleri falan Alman için önceden o giderleri faturalandırma ve mahkemeye sunman gerek ..şöyle birşey soyleyim size bende marangozum ve bende mesleğimi yapamıyorum ama mesleğini baz alarak hesap lama yapmıyorlar kaza tarihinde ki aldığın askeri ücret ile alakalı birde ustalık belgen falan kalfalık belgesi falan tazminatı etkiliyor sonuçta sen bir işçi işin iş kazası gecirdin sadece mesleğini yapamama durumundan senin manevi tazminatıni etkiler buda hakimin taktirine kalır ben böyle düşünüyorum ..yanlış yönlendirmek tek istemiyorum

Faturalarin hepsini ilk mahkeme acilirken vermistim zaten.simdi tazminati merak ediyorum bakalim ne cikicak

Faturaları verdiysen ne kadar harca di isen alırsın ben faturalandiramadim ve alamadım burdan dolayı başıma geldiği için biliyorum bu fatura meselesini ..birde senin yaşın dan dolayı alırsın ama tavsiyem fazla bir beklenti içine düşme nedeni ise kusur oroninin yarı yarıya verilmis olması tazminatta en etkkiyi yapan kusur oranı

Merhaba arkadaşlar 2010 yılında SİGORTASIZ olarak iş kazası geçirdim tespit davam yeni bitti şimdi tazminat davası açıldı 10. Aya ilk duruşma günü verildi bundan sonraki süreç nasıl ilerliyor ve ne kadar sürede tamamlanıyor. Merak ettiğim başka bir konuda bu aşamada iş yeri anlaşmak için görüşme sağlayabılırmı
Kaza tarihi :10 temmuz 2010
Kusur oranı %50 - %50
Sakatlık oranı %9.1 (sağ el işaret parmağı ampute)

Üst Alt