Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu kopan parmaklar için rapor oranı ve haklar..?

cllçll

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar

ben şubat ayında iş kazası geçirdim ve sol elimin dört parmağı dipten koptu. baş parmakta kırıklar vardı
neyse bir dizi ameliyatla sol ayaktan iki parmak nakil yapıldı ve şu an transfer parmaklar ve baş parmağımda hareket kısıtlı

acaba bu durumda ne kadar rapor alırım .

gecmis olsun arkadasim bende sag elden is kazası gecirdim aralik ayinda bende sag el bas parmak saglam isaret ve orta 1 er bogum var serce ve yuzuk parmak komple ampute bana verilen oran % 26 1 hafta once sgk da belli olmus mufettislige yollamislar sonuc olarak sol el biraz daha az olur diyorlar % olarak 10 u aşarsın buyuk ihtimalle ve surekli iş görememezlik maası alirsin bir bakıma kısmı emeklilik hakki elde edersin tekrar gecmis olsun allah birdaha böyle acilar yasatmasın yasayan bilir hayirli geceler

ardıç arkadaşım öncelikle açıklaman için teşekkür ederim. Öncelikle ben solağım bunun bir etkisi olur herhalde sonuçta kopan parmaklar sol elde ikincisi bende yüksek tansiyon var bide işaret parmağı ve orta parmak dediğim gibi ayaktan transfer fakat onlardada hareket kısıtlı zaten yüzük ve serçe parmağı birer boğum var son olarak sol ayaktan da bir oran olması gerekmiyormu sonuçta oradada iki parmak eksik bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen bildiklerimizi paylaşalım

slm haklısınız ama inanırmısınız senın yasadıgın tum sıkıntılı surecten bende gectim ve burdaki admin arkadaslar ne kadar yardımcı olabılırlerse bıle en ıyı yardımı sgk ve devam eden surecte kendın yasayacaksın sgk ya iş kazası bılıdrımı ısveren tarafından yapıldı ıse ve raporun bıttıyse dırek sgk ya gıt ve hastaye sevkını ıste % 10 asarsa nıtekım asar sureklı ıs gorememezlık maası ıçın basvurunu yapmıs olursun ve bu surec bazen 1 yıla yaklasır dıyorlar ve sonucta raporun bıttıgı tarihten maasın baglandıgını bıldırdıldıgı tarıhe kadar toplu para yatar yanı kaybın yok. kısaca kaza yaptgın işveren hangı sgk ya kayıtlı ıse o sgk ya gıt derim memurlar en ıyı yardımı yapıyorlar eskısı gıbı basından savmıyorlar.

Selam cllcll oncelikle gecmis olsun bende mart 2014 de is kazasi gecirdim sag el serce parmak haric butun parmaklar dipten koptu bende senin gibi ayaktan ele parmak nakli oldum bas parmak orta ve yuzuk parmagima nakil yapildi senin gibi kisitli nakil olan parmaklar raporum kasimda bitti aralikta surekli is gorememezlik odenegini basvurdum epikiriz leri el ayak rontgeni gibi belgeleri aralikta gonderdik nisanda%39 geldi ankaradan bu agustosun 5 inde mufettis cagirdi ifade verdim mufettisin demesine gore maasinm ekim kasim gibi baglanir ben kazayi gecirdigim yerde sgk primim asgariden yatiyordu ona gore mufettisin demesiyle takriben 350 gibi bi aylik baglanir raporum bittigi tarihten geriye donuk toplu para odemesi olacak ben nakili izmir emotta oldum sen nerede oldun

merhaba kader arkadaşım greklo44 bende emotta ameliyatları ve fizik tedaviyi yaptırdım ve halende devam etmekteyim raporun bitmesine sayılı günler kaldı ama kafam allak pullak herkes bişey söylüyor oran ne olur emeklimi olurum yüzde kaç olur hiç bir fikrim yok bu arada doktorun kimdi benimki İbrahim bey birde şunu sorcam kaç ay rapor verdiler sana benim 6 ay oluyo dediler seni taburcu edicez artık

birde şunu sorcam sen yüzde 39 raporu sadece ortopedidenmi aldın el ve ayak diğer bütün organlardan çekap yapılmıyormu mesela benim iş yerindeki gürültüden dolayı duyma kaybım var tansiyon var hesaplamaya bunlar girmiyomu mesela ayak için ayrı bir oran belirlenmiyormu teşekkür ederim.

Merhaba cllcll benim ameliyati yalcin ademoglu yapti 24 mart ve 31 mart 2014 tarihinde iki ameliyat seklinde rapora gelince bu yszdigim rapor orani surekli is gorememezlik odenegi icin sgknin belirledigi oran sgk is kazasi gecirip meslekte ne kadar is kaybin var ona gore belirledigi oran o yuzden is kazasi gecirdigin yerdeki meslekte kayip oranim 39 birde saglik kuruluna girip universite hast. Aldigim raporda %34 ortapediden %30 psikiyatriden aldigim oranlarla balzahard formulune gore %54 rapor aldim yani sgk nin bana verdigi oranla hastaneden aldigim oran farkli seyler malulen emeklilik zor onun proseduru de soyle sgk ya malulen emeklilik icin basvuruyorsun onlar seni hastanye sevk ediyorlar rahatsizliginla ilgili butun bolumleri geziyorsun onlar senin rahatsizliklarini yazip direk sgkya gonderiyorlar sgk oran belirliyor malulen emeklilik icin %60 oran sgkdan cikarsa malulen emekli olursun rapor konusuna gelince ben emotta tedavi esnasinda ve sonrada malatyada universite ve devlet hastanesinde kasim ayina kadar yani 9 ay rapor aldim telimi vereyim 0543 633 35 44 goruselim

greklo44

hocam ben de malatyadayım burda araştırmada tedavi görüyorum 5. Ayın raporu bitmek üzere tekrar rapor verirlermi. Eğer sıkıntı olmazsa bi araya gelsek ne hoş olur.

Iş gücü kaybı

Öncelikle herkese selam ilgilenen arkadaşlarada çok teşekkür ediyorum benim öğrenmek istediğim ben 2015 şubat ayında iş kazası geçirdim ve halen raporluyum bu iş gücü kaybında belirtilen oranda iş görmezlik ödeneğini kaza yaptığım günden itibarenmi hak ediyorum yoksa ödenek için başvuru yaptığım tarih itibariylemi çok teşekkür ederim.

Son aldiginGecici is goremezlik odeneginden sonra takip eden ayin birinden sonra surekli is gorememezlik odenegi baglanir kendimden ornek verirsem benim raporum 23 kasim 2014 de bitti calisabilir seklinde bitti maasim geriye donuk olarak 1 aralik 2014 itibariyle geriye donuk hesaplanip toplu odendi

selam Erdal arkadaşım ben anlamadım tekrar sorayım kaza tarihinden itibarenmi yoksa raporu kapatıpta malüliyet başvurusunu yaptığımız tarihtenmi hesaplancak teşekkürler

Kardeşim senin geçici iş göremezlik raporu aldiğin tarihin bitimi itibariyle mesela kazayi aralik 1 de yaptin 30 gun rapor aldin diyelim işte o 30 gunluk sureden sonra bağlanir.

Iş gücü kaybı ve vergi indirimi oranları

öncelikle herkesin geçmiş kurban bayramını kutlarım.benim iki sorum olacak ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

ben şubat 2015 de talihsiz bir iş kazası geçirdim ve kaza sonucu sol elimin 4 parmağını kaybettim bir dizi ameliyatla sol ayaktan ele 2 adet nakil yapıldı,
uzun bir hastane sürecinden sonra yine şubat 2016 da iş başı yaptım. mesele şuki ben sgkdan yüzde 35,2 iş gücü kaybı raporu aldım ve yaklaşık 800 tl maaş bağlandı.
akabinde vergi dairesine başvurdum vergi indirimi için beni x hastaneye yönlendirdi ve o hastane bana yüzde 31 ortabetik ve yüzde 9 da psikiyatri olmak üzere rapor alabilirsin dedi kurulda .

şimdi sorum şu eğer bu şekilde rapor gelirse ben vergi indirimi ve emekli olabilirmiyim psikiyatrnin verdiği oran geçicimi kalıcımı oluyor .

çok teşekkür ederim.

Benimde sağ el 5 parmak ve avucun yarısı yok is kazası geçirdim sağlık raporum 3 ekimde cikicak hayırlısı olsun inş hepimiz için..

Biraz bastırırsan% 40 alırsın ama doktorlar hiç anlayış göstermiyor yine de Allah kolaylık versin ne diyelim

Gecen sene mayısta iş kazası gecirdim isaret parmağım 1bomdan serçe parmağım ise dıbınden koptu suan sgk dan 6,2rapor sonucum geldi 24mayısta 2durusmam var ornegin arkadaslar bu 6,2rapor ne tazmınat cıkar

Arkadaşlar merhaba . Hepimize gecmis olsun benim başimada geldi sağ el 3 ve 4 parmak yaridan itibaren gecirdiyim is kazasi sonucu koptu . 2008 yilinda oldu . O dönemlerde 15 gunluk bir rapor parasi gecici is goremezlik odeneyi odendi . Daha sonrasinda sgk kayla ilgili . Tekrar basvuru yapip bir hak elde edilebiliyomuydu varsada ben bunu bilmiyodum ve aradan tam 10 yil gecti her jangi bi r yere basvuru yapabilirmiyim maas baglanmasi icin . O dönem yeni baslamistim ve 13 günluk bir sigortam yatirilmis is kazasi gecirdiyim tarihte her hangi bir haktan yararlanabilirmiyim

10 sene zaman asimi suresi vardie biliyorum dene bir git sor mahkemeye boyle boyle die

Yorumda genelde herkez parmak ampute olan kisiler ve size sorum .....ampute olan parmak uclari sizlayan varmi gece uyumaya calisirken benim sag el 4 parmak kaybi dipten 1 cm kadar kaldi sizliyor uclari bunun icin kaza tarihi 2013 gecer dediler zamanla ama gecmedi

Merhabalar benim sağ ve sol her iki elde orta ve işaret parmaklarım iş kazası sonucu koptu raporda yazan her iki el orta ve işaret parmak lar orta falaNx distalin den ampute oranım kaç olur...

Arkadaslar ben bayanim kasiyer olarak calisiyordum isveren kasap reyonuna gecmemi soyledi. Talihsiz bir kaza sonucu sol isaret parmagim koptu . Dikildi ama bükük duruyor parmak dogrulmadi acaba ne kadar oran alirim

Nazli bozok

Tek parmak için oran %10 geçmez. %10 alırsan çok iyi iş kazasi nedeni ile dava açar ve tazminat alırsın. Ayrıca sürekli iş göremezlik gelirine bağlanırsin. Kaza geçirdiğin zaman aldığın maaş adlı tip rapor oranı ve yaş tazminat miktarını belirler. Sana kusur oranı cikabilir. Bu kusur oranı tazminatindan düşer.

Üst Alt