Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu kusur oranı neye göre belirlenecek?

ipeksi

Üye
Konular
57
Reaksiyonlar
3
Merhaba ben mekanik teknikeriyim iş makinesi lastiğini sökerken (ebadı yaklaşık 1,5 metre)
jantı kırıldı ve lastiğin içindeki 10 bar basınçla bana vurdu komaya girdim şimdi sgk dan müfettiş teftişe geliyor acaba kusur oranı nasıl olur yani ben lastik tamircisi değilim bununla alakalı bir eğitimimde yok % olarak ne verebilirsiniz?

Mesleğiniz/işiniz dışında bi işi yaparken kaza geçirdiğinizde çok bariz bir hatanız yoksa, kusurlu bulunacğaınızı sanmıyorum.

Ne zaman gelir sgk mektubu?

Selam çok merak ediyorum sgk nın müfettişi 4 martta işyerime geldi sonra sgk müfettişini aradım 18 martta postayla bağlı olduğum sgk müdürlüğüne gönderildiğini öğrendim sgk yı aradım mektupla bildireceklermiş ama ne zaman gelir bu mektup yani ne kadar sürer bide kabahat oranım falan yazarmı?

iş kazasından dolayı geldi müfettiş iş kazası olduğunu belirlemeden maluliyet belirlenmiyomuş istanbulda yaşıyorum

Kısa sürede eline ulaşır. Hatta, sigorta müdürlüğüne gidip sorup bilgi edinmeye çalışabilirsin.

Süreç nasıl gelişiyor?

Merhaba iş kazası geçirdim sgkdan müfettiş iş yerime geldi şimdi sgk yazılı olarak bildirim yapacakmış onu bekliyorum bu süreç nasıl gelişir ben nasıl hastaneye gidebilir maluliyetimi tespit ettirip nasıl maaş almaya hak kazanabilirim bunlar nasıl bir süreçtir tecrübeli arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum teşekkür ederim

Sigorta müdürlüğüne bu konuda başvuru yapıp onların sevki ile işgücü kaybının tespiti için hastaneye gidebilirsin...
İş kazası tespiti ve gelir bağlanması süreci 2 yıl süren de var 3-4 ayda işi görülen de. Biraz şans, biraz da müfettişlerin iş yoğunluğu belirleyici...

Üst Alt