Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu kusurlu bulundum. İş göremezlik gelirim kesilir mi?

unforgiven64

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
öncelikle herkeze geçmiş olsun 2008/3 ayda iş kazası geçirdim çalışdığım kamyonun üzerinden üzerime pres düştü omurilik kırıkları vs.%36,5 raporum var iş veren kusur oranı için dava açtı ve %60 bana %20 işverene %20 de malı boşaltdığım yere kusur oranı geldi sürekli iş göremez maaşı alıyorum kesilir mi vede benim ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

Kardeş öncelikle gecmiş olsun fakat bu işte sanki bi terslik var senin işverene dava acman gerekirken işveren sana dava açmış bana kalırsa hemen bir avukat bul gerekli yasal işlemleri başlat gerekirse bir daha müfettişler incelemeye gelsin v.s detaylı bilgiyi zaten avukat sana verir ha bu arada işgöremez maaşın rapor oranın düşmediği sürece kanaatimce kesilmez.

Teşekkürler umutsuz13 lakin dava açtık avukat dosyayı sattı enson para alacağımız yerde bide para ödeyecektik o derece

Avukat dosya yı kime sattıki.Birde iş veren seni niye mahkemeye verdi acaba bu konu hakkında daha net bilgi verirsen sevinirim.Cunku bende iş kazası geçirdim.İş gorenemezlik Ankarada % 28.2 geldi ve ben hala müfettiş bekliyorum gorusmek için.Çunku şuan bende iş kazası gecirdigim iş yerinde çalışıyorum fakat eskisi gibi verimli olamadıgım için işveren beni işten çıkartmaya çalışıyor.Tazminat olduğu içinde cıkarttamıyor benim kendi işteyim ile ayrılmam için baskı ve yapamayacagım işlere yolluyor.Mecburen işten cıkmamak içinde elimden geldiğince işleri yapmaya çalışıyorum dikkatlı olarak.Cunku biliyorum ki Bir metre yüksekten düştüğümde tekrar Sakat ve Büyük ihtimal ile yuruyemiyecigim.Cunkı yuksekten düşme sonucu sol ayagımda tobuk parcalanması sag ayagımda ise kekanus parcalı kırıkları oluştu.zaten suan yuremekte çok zorlanıyorum.Demek iştedigim ben de işverene dava açmak istiyorum.Anladıgım kadarı ile işveren güçlü oldumu sen ne kadar haklı olsanda kaybeden yine biz mi olacağız bu nsdıl bir adelet.Simdi müfettiş beni ifadeye cagıracak kusur olanı için ben herşeyi olduğu gibi anlatacağım.Cunkı kusur olanı bana göre bende yok.Bırak bunu kim işter omur boyu sakat kalmayı ve acı çekmeyi.Müfettiş sonra gidip işveren ile görüşecek onlarda tabi iki kusur bizde değir calısanda diyecek.Bende diyorum Cumartesi oglene kadar çalışan bir işçi cumartesi günü saat 10'da acil olmamasına rağmen sırf işçi bos kalmasın diye montajda göndermek.Tamam bunada birsey demiyorum çünkü iş olacak ki bizde evimize ekmek goturecegiz.Sikayet etmeden gittik yanıma işi bilmeyen 16 yasında bır çocuk ve bir kaynakçı birde işi anlayan başka Bi arkadaş ile gönderiyor.Hetkesin moreli bozuk cunku mesai saati bitmiş biz çalışmaya devam ediyoruz.İşveren bize onlem almak için hiç birsey vermiyor iş güvenliği için Ama müfettiş geldiğinde ben iş güvenliği ekipmanları verdim diyecek cunku kaza olduktan sonra herkese bir il guvenligi ekipmanları sözde yazılı evrak imzaladılar ve kaza dan önceki bir tarih atırmıştır büyük ihtimalle Cunku hastane de bana imza attılar ve işyerinden ki arkadaslarda atmış.Sonra sevgili müfettiş iş yerinde kusul bu kadar çalışan da kusur bu kadar diyecek.Buna da eyvallah diyoruz.Bir sure sonra işveren guclu ya bundan memnun olmayacak seni mahkemeye verecek kusur calısanda diyecek.Varmı böyle birsey ya zaten sakat kalmısım ekmege muhtaç olmussum.Geriye kalan yıllarımı kim verecek bu yüzden ben iş kazalarında kusur olanına karşıyım.Cunku işveren hep bir yolunu buluyor kendini haklı çıkartmak için.işçi kardeşim ne yapsın ya ekmeği için çalışacak yada işveren onu işten cıkartacak.Sonrada kusur dıyecek yada iş var çalışan yok diyecek.Calısan buldumuda İmkanlar iyi olmadıgında ilçi iş kazası geçirdi mi suçlu işçi diyebiliyor.sagolsun bunda da yargı ve avukatlarımız hep guçlu olan tarafında oluyor.Allah daim bizim gibi işçilere yardımcı olsun.Bize Allah yeter.

Çok geçmiş olsun cuma benim kaza 2008 de oldu av. gelince %100de %100 kazanacağımız davayı av. kaybedebiliriz parayı bırak sürekli iş göremezlik maaşından da olursun gibi caydırdı beni sona hakkını vereceğiz dediler at şuraya imzayı sonada bay bay üstüne birde bu adam kaza ğeçirdi fakat ben şöförken kamyonu biz ona sattık dediler şükür bilir kişiden olumsuz bi rapor gelmedi bu konuyla ilgili fakat tek sıkıntı birde %60 kusurluyum şimdi ne olacak bilmiyorum

Vallah kardeşim Dediğim gibi güçlü olan hep kazanıyor bu canım ülkemde bir işini bilen kazanıyor.Kardeşim iş kazası olduğunda müfettiş gidip bak bu adam kaza geçirdi.Sebebi ne diye bir daha daha fazla tedbirli ol.Yoksa daha büyük ceza keserim birde arada bir ani baskın yap işverene işçiler uygun calısıyormu diye ama işte öyle olmuyor.Müfettiş geliyor çayını kahvesini ve yemeğini yiyor ondan sonra tamam diyip gidiyor.Bunlar hep oluyor demiyorum tabiki dört dörtlük müfettişlerimiz ve işçi düşünen çok işverenlerimiz de var.Allah daim onlardan razı olsun.İyiki varlar.Ben genelde olanları diyorum.unforgıven64 kardeşim daim hakkını peşini bırakma ever belki bedeller odeyebilirsin ama daim unutma bu bir sınafdır yaratan tarafından inanıyorum ki birgun hakettiği inşallah fazlası ile alırsın.

Üst Alt