Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu maaş bağlandı, ama dava devam ediyor. Maaşı çekeyim mi?

usta67

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
08.01.2014 de işkazası geçirdim
kazadan dolayı mahkemelik oldum şu anda dava devam ediyor
sgk ya malüliyet için başvuru yaptım daha öncede devlet hastanesinden elim de %45 özür raporum var ancak sgk %33 verdi ve kotürolü muyaneli
itiraz etim
şuanda maş bağlandı mahkemede adli tıp a gönderdi daha sonuc gelmedi
ben maşımı çekmedim acaba maşı alırsa sakıncası olurmu ve ikinci kez karara itiraz edebilirmiyim

raporunuz düşerse sıkıntı olabilir, raporunuz yükselirse aradaki farkı da verirler. Alo 170 arayıp sorabilirsiniz ayrıca dosyanızın işlem gördüğü SGKnın emeklilik servisini arayıp sorabilirsiniz. onlar daha açıklayıcı bilgi verir.

Ne kadar sürede maaş bağlandı ve ne kadar öğrenebilir miyim bende başvurdum heyete gireli 2 ay oldu

akks47

Herkesin aylık bağlanma süreçleri farklı oluyor. benim aylığım heyete girdikten sonra yaklaşık 6 ay içinde bağlandı.

aşağıdaki siteden SGK evrak takibi yapabilirsin. evrakların hangi aşamada görebilirsin.
turkiye.gov.tr

iş kazasından dolayı size sürekli iş göremezlik geliri bağlanmıştır. sgk %33 rapor ile bağlamış ama adli tıpta bu oran artarsa adli tıp raporunuz ile bağlı olduğun sgk gidip maluliyet oranım arttı maaşımı artırın diye dilekçe vermeniz lazım. maaşı çekin herhangi bir sıkıntı olmaz şunu da ek bilgi olarak yazayım sgk dan aldığın bu maaş senin tazminatından düşecek zaten. peşin sermaye değeri olarak geçer.

iş kazası malül oranı

merhaba adım hakkı

2014 ocak ayında iş kazası geçirdim kollarım ve sol bacağım kırıldı 9 ay tedavi gördüm şu an kolum da 2 adat 15 cm lik pılatin sol ayağımda ise hem kısalık hemde eklem de 9 ay sabit kalın ca kireçlen me meydana geldi ve ayak 2 sağat ayak ta durun ca şişiyor ve yürümekte zorlanıyorum kolda emegemde üst motorda problem var elim güçsüz sağ elde yüzük parmağı da içe katlanmıyor

arkadaşlar ben kazadan 1 yılsonra devlet hastanesinden % 45 özür raporu aldım daha sonra mahkeme süreci başladı ve sgk ya malülük için başvurdum ve yüksek sağlık kurunala sefk etiler yüksek kurul edirne tıp oradan giden evrakla ankara bana%33 le maş bağladı

ancak 33 kontürolü muayneli idi 3 aysonraya tekrar muayne vermişler ben beklemeden itirazettim ancak maş bağlanmayınca itiraz edilemiyormuş
maş bağlandı 389 tl buarada konturolegitim ilk sefkte sadece ortapeti verdiler konturolde ben ortepetiden noroleji muaynesi istedim ve elimden ayağımdan emege çekildi elimde ve bacağıda sıkıntı cıktı ve daha sonra mahkeme sürecin de haki doğal olarak adlitıp kararı çıkardı onlar hem ortepeti hem noralaji isteti buarada maşım geldi toplu para yı aldım anca maaşımı kestiler daha sonra ankaradan makeme sgk dan raporları istemiş kararı iki kurumun verdiği orana göre değerlendirecekmiş

2 hafta önce beni sgk dan aradılar ve tekrar yüksek sağlık kurulu kararı çıktı ama busefer sgk benden ortapeti noralji ve fizik istedi oradaki doktorlarda artık beni gördüğünde yine neoldu deyip espiri yapıyorlar

noralaji nin yazdığı raporu gördüm %55 yazıyordu

benim sorum acaba %33 raporun artma ihtimali varmı yada düşme ihtimali şimdiden teşekkürler

usta67

Oranın yükselme ihtimali var tabii. Eğer rapor yükselir ama sürekli iş göremezlik geliri yükseltilmezse, o zaman bunun için talepte bulunursunuz. "sizin kontrolünüzde de ortaya çıktığı üzere iş kazası sonucu oluşan iş gücü kaybı oranım %55'tir. Bağlanan sürekli iş göremezlik gelirimin bu orana göre yeniden değerlendirilmesini ve maaşımın yükseltilmesini arz ederim" dersiniz...

selam bülent abim ben ek ödeme ne anlama geliyor onu sorcaktim baglanan maas >>>Net Aylık Tutarı
485.79 TL ve >>>Ek Ödeme Tutarı
485.79 TL yaziyor yani cözemedim ???

bülentbey size biri sorum olacak, beni tekrar yüksek sağlık kuruluna sefkedildim muaynemi yaptılar 1 ay oldu e devletten evraklara baktım enson gözüken SAĞLIK KURULU RAPORU KIRKLARELİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLİK SERVİSİ-2 (4/A) Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış yazıyor anlayamadım

Üst Alt