Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu oluşan parmak eksikligi için hangi oranda rapor verilir?

manosg

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar yakın bir zamanda iş kazası sonuscu sol el baş parmak hariç 1234 parmagım metakarpol falangeal eklemden çift taraflı koptu sag el ortaveyüzük parmagı falangeal eklemden koptu meslegim kaynakçı sizce bana kaç rapor verirler.teşekürler

manosg

İş kazası sonucu meslekte kazanma gücünü belirleyen cetveldeki maddeye göre %57 görünüyor:

12 A-- İşaret parmağı, orta parmak, yüzük parmağı ve küçük parmağın birlikte amputasyonları
a-- Karpo - metakarpal veya metakarpo - falangeal eklemden
aa-- Tek taraflı %35
ab-- İki taraflı %57

iş kazasında farklı hesaplanıyor ama yaş meslek a cetveli b cetveli e cetveli hepsine göre tek tek hesaplama gerektiyor

Teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için yaşım 24 peki alacağım oranda yaşa göremi hesaplama yapılacak

malüluyet raporu için sgk ya başvurdum meslegim kaynakçı yaş 24 benim her iki eldeki raporum kaç olur
sgk ya başvuralı 1 ay oldu ne zaman beni hastaneye sevk eder çok zaman alıyormu bu işler.teşekürler

metakarpolfalangeal eklem parmak üzerinde nereyi gösterir

Metakarpol falangeal eklem

Slm arkadaşlar parmaklarda metakarpol falangeal eklemeden hangi bogumları gösterir

manosg

metakarpol falangeal eklem:

el_eklemleri.jpg

Engelli raporudan iş gücü raporu ayrımı hesaplanıyor

Slm arkadaşlar yakın bir zamanda iş kazası sonucu 6 parmağımı
Kaybettim acaba engelli raporundan iş gücü raporu ayrımı hesaplanıyor bu konuda bilgisi olan varmı ? teşekkürler

manosg

iş kazalarında almış olduğun engelli raporun hiç bir geçerliliği yok . mahkeme seni hastaneye yada adli tıpa sevk edecek ve burada iş kazasından dolayı kalıcı rapor oranı alıp buna göre tazminatın hesaplanacak. örnek ; sende kalp şeker ve tansiyon var ayrıca iş kazasında kolunda hareket kısıtlığı oldu diyelim bunlara istinaden % 80 rapor aldın diyelim adli tıp a gittiğinde iş kazası nedeni ile olan rahatsızlıkların hesaplanır yani koldan %32 alabilirsin kalp ve şeker , tansiyon dikkate alınmaz.

engelli raporu ve işgücü raporu ayrımı hesaplanıyor

slm arkadaşlar yakın bir zamanda iş kazası geçirdim 6 parmagım koptu benim merak ettigim bir konu var engelli raporu ve iş kazası raporu ayrımı hesaplanıyor

malülen emeklilik iş gücü kaybı ve engelli kaybına göremi hesaplanıyor .

slm arkadaşlar yakın bir zamanda iş kazası geçirdim sgk ya malüliyet için başvurdum benim merak ettigim malulen emekli olmak için iş gücü kaybına göremi hesaplanıyor yada iş gücü raporuyla engelli raporunda çıkan rakam ile toplanıp hesaplanıyor.teşekürler

iskazası sonucu kaopan 6 parmak için vereilen yüzde 25 rapor dogrumudur.

slm Arkadaşlar 03,10.2016 iş kazası sonucu 6 parmagım koptu sol pip sesviyesinden 2 ve 5. parpak koptu sag el 3. parmak dip uç kısmından 4. parmak dip 2. pulpa kesigi sgk dan bügün aradılar yüzde 25 rapor çıkmış sizce bu rakam dogrumu bana biraz düşük geldi bu durumda ne yapmalıyım bilgisi olan varmı.

İş kazasından dolayı 6 parmağım koptu. SGK'dan verilen 25 rapor doğru mu?

slm arkadaşlar iş kazası sonucu 6 parmagım koptu sgk dan yüzde 25.2 rapaor geldi rapor bana çok düşük geldi sizce rapor oranı dogrumu

soru su bu 6 parmak hangılerı ve nerden koptugudur....veya dıkıldılermi

sol el işaret parmagı birbogum orta parmak amputasyon sonrasi dikildi işlev görmiyor yüzük parmagı bir mogum küçük parmak uç appute sag el işaret parmagi pulpa kesigi orta parmak uç amputasyon sonrası dikildi işlev görmiyor yüzük parmagı uç ampute durumda

Üst Alt