Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu Omirilik L1 ameliyatı oldum. Ne kadar iş göremezlik maaşı bağlanır?

berbersalih

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
2007 yılında iş kazası sonucu omurliğimden L 1 ameliyatı oldum
bu kaza sonucu idrar ve gayta inkontinansı meydana geldi
bunların sonucunda ankara maluliyet dairesi başkanlığına raporlarım gidip geliyor
Çeşitli hastanelere beni üniversitelere araştırmak için gönderiyorlar
bu kaza sonucu benim meslekte kazanma kaybı gücüm ne olur ne kadar sakatlık oranı ve iş göremezlik kaybım ne olur bana ne kadar maaş ve iş göremezlik maaşı bağlanır
maaş bağlanırsa bu maaş hangi tarihten itibaren bağlanır

kesin bilgisi olanlar lütfen manidar cevaplar yazınız

bütün engelli arkadaşlara

SAYGILARIMLA

En yüksek oranda işgöremezlik geliri bağlanır. Eğer tekerlekli sandalye kullanıyorsanız, bu miktar arttırılır.
İş kazası geçirdiğinizde ne kadar aylık alıyordunuz resmi olarak?

Gelir,
[FONT=TimesNewRomanPSMT]
- Geçici iş göremezlik ödeneğinin sona erdiği tarihi,
- Geçici iş göremezlik tespit edilemeden sürekli iş göremezlik durumuna girilmişse, buna ait Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurulları tarafından verilen
raporun tarihini,​
takip eden ay başından başlatılacaktır.
[/FONT]

selam oturan boğa

resmi olarak iş kazası geçirdiğim anda 800 tl maaş alıyordum

evraklar sürekli ankara malüliyet başkanlığına gidip geliyor demiştim .bu süreç ortalama ne kadar devam ediyor benim işlemler ortalama 3 yıldır sonuçlanmadı süreç ne zaman sonuçlanır

birde kaza geçirdiğim dönemde 6 ay geçici iş görememezlik maaşı aldım geriye dönük birikmiş param söz konusu olurmu?
en güzel günler sizlerin olsun
SAYGILARIMLA
:)

3 yıl çok uzun bir süre. Kuruma gidip neden bu kadar uzun sürdüğünü sorduğunuzda, ne diyorlar?

Sürekli iş göremezlik gelirinin ne zaman başlayacağını yukarıya yazdım...

antalya sgk ya sordum önce ölümler sonra felçliler sonra sıra size gelir dediler fakat 7 aydır evraklarım ankara malulliyet dairesi başkanlığına gidip geliyor iş kazası geçirdim ama bir türlü sakatlık oranım belli olmadı 3 yıldır sonuçlanmaması biraz garip değilmi
bu durumda ben ne yapmalıyım bi gelirim yok mağdurum bu işlerin biran önce sonuçlanması için nereye başvurabilirim?
OTURAN BOĞAYA SAYGILARIMLA...

yanı senı malulen emeklı etmelerı lazım eger bır ışkazası gecırmıssen. yada iş kazası tedavi muddetınce sana o raporu vermıyorlarsa kazagunun sonundakı aydan ıtıbaren gecıcı raporun parasını alman lazım bunuda baglı bulundugun ssk ıle yapabılırsın. eger doktorlar sana ıs goremez raporu dırek olarak vermıslerse malulen emeklı olursun baska bır ortası yok bunun. senın durum karısık bence

3 yıl sürmesi mümkün değil. Birilerinin ihmali var belli ki. Derhal şu minvalde şikayetçi olun:

Yer: ANTALYA Valiliği
İsim: Mehmet SEYMAN (İl vali yardımcısı)
Adres: T.C. Antalya Valiliği Hükümet Konağı
Tel: 0242 243 97-91-92-93
E-Posta: m.seyman@İicişleri.gov.tr

ANTALYA VALİLİĞİ
İL VALİ YARDIMCISI SAYIN MEHMET SEYMAN,​

Konu: İş Kazası Geliri Bağlanması ile ilgili Hizmet Standardına uyulmaması
Tarih: ... /... /2010

Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Hizmet Standartları'nı belirleyen tablo İş Kazası Ve Meslek Hastalığı Geliri Bağlanması için gerekli olan belgeleri "1) Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi, 2) 1 Adet Fotoğraf, 3) Sigortalı İşten Ayrılış Bildirgesi (işten ayrıldıktan sonra ilk 10 gün içinde talepte bulunanlar için)" olarak öngörmüştür.
"Başvuru esnasında yukarıda belirtilen belgelerin dışında belge istenmesi, eksiksiz belge ile başvuru yapılmasına rağmen hizmetin belirtilen sürede tamamlanmaması veya yukarıdaki tabloda bazı hizmetlerin bulunmadığının tespiti durumunda ilk müracaat yerine ya da ikinci müracaat yerine" başvuru yapılması gerektiğini biliyorum.

Hizmet standardına göre 30 günde tamamlanması gereken başvurumun 3 yıldır tamamlanmaması nedeniyle gerekli idari soruşturmanın açılmasını, işlemlerimin bir an önce tamamlanabilmesi için gereğinin yapılmasını ve tarafıma yazılı olarak yanıt verilmesini arz ve talep ederim

ad soyad
imza​

tc kimlik no
telefon
adres​

Üst Alt