Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu omurgada L2 kemiği kırıldı. Hangi oranda rapor?

y.ikiz

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
iş kazası sonucu omurgada L2 kemiği kırıldı ve ameliyat oldum platin takıldı. ağrılar geçmedi tekrar ameliyat oldum platinleri değiştiler
%40 raporum var ama ankara onaylamadı
bir de beyinde araknoid kist ver tekrar rapor verirler mi? % kaç verirler?

yardımcı olursanız sevinirim

saygılar

öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler.
maliye giden rapor 40 dan 13 e düştü
2006 da oldu bu daha sonra araknoid kist beyinde çıktı takip ediliyo sağ kulakta iştme kaybı ve en son 1 yıl önce omurgada 2. ameliyat platinler değişti ve bu raporu diğer hastalıklarla birleştirip yeni rapor çıkartmak istiyorum iş yerinde özürlü ve vergi indiriminden faydalanmak için
ne rapor alırım ve ne yapmam lazım

saygılar

Peki siz iş kazası sonrası sürekli iş göremezlik geliri aldınız mı?

Sizin esas sorunuz vergi indirimine nasıl başvuracağınız sanırım? Bunun için defterdarlığa başvurmanız yeterli: http://www.engelliler.biz/forum/sak...si-almak-icin-dilekce-ornegi-ve-evraklar.html
Sizi hastaneye sevk ederler. Sakatlık oranı cetveli'ne ve Balthazar formülüne* göre toplam işgücü kaybı oranınız belirlenir ve %40 üzeri olursa, sakatlık indirim hakkı verilir.

* http://www.engelliler.biz/forum/sag...althazard-formulu-nedir-nasil-hesaplanir.html

hayır iş görmezlik geliri almadım fakat onaylanmayan rapor için ne yapabilirim tekrar rapor çaıkartmakta çok zor ne verirler mevcut durumumla ilgili bir fikriniz varmı

Sürekli iş göremezlik geliri çok önemli bir haktır. Eğer iş kazası sonucu %10 ve üzerinde sürekli işgücü kaybınız oluşmuşsa, mutlaka bu hakkınızı kullanın. Hala sigorta müdürlüğü kanalıyla iş kazası tespiti yaptırabilir ve bu geliri hak edebilirsiniz.

Yeni rapor için hangi oranda işgücü kaybı verilir inanın bilemiyorum. Bunu ancak defterdarlık kanalıyla sevk edileceğiniz hastanede öğrenebilirsiniz. Buradan kimse bişey diyemez...

sigorta kayıtlarına ve hastane kayıtlarına iş kazası olarak geçti ama düştüğüm yerde bir tutanak falan tutulmamış nasıl bir yol izlemeliyim ki mesela vizite kağıdında ve ssk ya bildirilen evrakta 2 şahit var ama olay oluş şeklinin tutanağı yok şahitler yeterlimidir bir yol gösterirseniz onu yapayım kusura bakmayın fazla inceliyorum ama bilerek yapmak daha kolay bu işleri yardımlarınız için teşekkürler

bülent bey sürekli iş görmezliğe hak kazanırsam ssk nın sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edecemmi çalışmamda ssk lı olarak bir sakınca varmı teşekkürler

Sürekli iş göremezlik gelirine sahip olursanız ölünceye kadar sağlık hizmetinden faydalanırsınız. Ayrıca da tekrar çalışabilirsiniz sürekli iş göremezlik gelirini de alabilirsiniz. Çalışıp emekli olursanız emekli maaşı da alıp iki geliriniz olur.

bugün başvurumu yaptım sürekli iş görmezlik için hadi hayırlısı artık

Sonu da güzel olsun...

Gelişmeleri bu başlığa yazarsanız herkes yararlanmış olur.

arkadaşlar başvurum sonrasında nihayet hastaneye sevkim yapıldı ne rapor alırım sizce omurgada platin var ve hareket kısıtlılığı var ve müfettiş raporunda yüzde 80 işyeri suçlu 20 ben işyerine ceza gelirmi

Rapor oranı ne olur bilemiyorum...

İşyerine sorumluluğu için bir ceza gelir diye biliyorum.

arkadaşlar hastanede kurula girdim sonuç söylemediler olumsuzda birşey denmedi memur oranı sgk belirliyo dedi 1 ay sonra ara sgk yı sor dedi sonucu başka nasıl nerden öğrenebilirim bilgisi olan varsa paylaşabilirmi

1-2 ay içerisinde verdiğiniz adrese sgk lundan illaki bir cevap gelecektir...
yada baş vurduğunuz sgk ya... geçmiş olsun...

arkadaşlar benim rapor 27.12.2012 tarihinde ankaraya gitti süreç nasıl olur ve raporda derece yazmıyordu nasıl olacak ki sonuç

bülent bey 1oo/35 raporum çıktı ankaradan ne maaş bağlanır neye göre bağlanır

Hayırlı olsun.

İş kazası olduğu tarihte asgari ücretle çalışıyor idiyseniz, yaklaşık 400 TL gibi bir aylık bağlanacaktır diye tahmin ediyorum.

ağzınızdan bal akıyo bülent bey :) 2005 yılında maaşım brüt 978.98 2012 son yatırılan brüt 1781.99 buna göre ne olur bülent bey

sürekli iş görmezlik

arkadaşlar e devlet te böyle yazıyo maaşım ne anlamadım

Ödeme Dönemi201301
Ödeme Günü20
Net Aylık Tutarı1690.33 TL
Aylık Tutarı0.0 TL
Ek Ödeme Tutarı1690.33 TL
Sosyal Yardım Zammı0.0 TL
Birikmiş Ödeme Tutarı0.0 TL
Kesinti Tutarı0.0 TL

Maaş bağlanmmış, hayırlı olsun şimdiden :)

Toplu para belli de, aylık ne kadar olduğu belli değil. O da bugün-yarın girilir sisteme

teşekkürler bülent bey sizin yönlendirmenizle kalktım bu işe ama benim geçici iş görmezliğim 29.04.2006 de bitti 02.12.2010 da başvuru yaptım geriye dönük 1.1.2008 den başlamış maaşım bu durumda toplu para daha fazla olması gerekmiyormu ve dilekçe tarihinde geriye 5 yıl baz alınıp maaş bağlanmıyormu ben yeni dilekçeyle itiraz ettim 2010 daki dilekçeni bulursak düzeltiriz dedi memur bir haftayı geçti sistemde hala aynı acaba düzeltilir mi ben dilekçe yazdığım tarihten çok eminim düzeltilmezse ne yapmam gerekir

Üst Alt