Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu omurilik felci olan kişiye 2 yıldır gelir bağlanmaması!?

Konular
7
Reaksiyonlar
0
19 Ocak 2012 Güncel:

Bülent abi nişanlımın iş kazası maaşı baglanmış bugün aldık haberi.% 70 lik oranla 748 tl baglanmış.

Benim ögrenmek istediğim iş kazası geçiren birine verilen rapor nasıl olmalıki maaşa baglansın.sözlüm iş kazasından dolayı 2 yıldır omurilikfelci.kaza sivasta oldugu için sivas sgk ilgileniyor ve aylardır etmedikleri eziyet kalmadı bezdirdiler artık bizi.bu 5. rapor alışı bugün heyet raporu alıp tekrardan sivas sgkyı aramış yine kabul etmemişler.artık onlar degil ama biz pes edeceğiz sanırım.hakkı olan bir kişiyi nası maaşa baglamıyorlar aklımız almıyor.tmm sözlümde gelişme var ama sonucta omurilikfelci.kanedyenlerle kısa mesafe yürüyebiliyor.bumu sebep baglanamamasına anlamıyorum.elini kaptıran biri bu maaşı alırken biz nası hak etmiyor oluyoruz onu anlamadım gitti.raporda çalışabilir mi,çalışamaz mı yazması gerekiyor? neler yapmamız gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim...

Nasıl bir gerekçeyle geri çevriliyor ve yeni rapor isteniyor? Konuyu BİMER'e şikayet ettiniz mi?

Heyet raporunda çalışamaz yazması lazımmış öyle demiş bugün sivas sgk. bimere şikayet etmedik. hem bu maaşı alıp hem çalışan engelliler yokmu?
gerçi şuan zaten çalışmıyor...

E yazmıyor mu hastane o ibareyi rapora?

Kişi sürekli iş göremezlik geliri alırken çalışabilir. Buna mani hiç bir durum yok.

Rapora ek olarak şu bulgular da yer alırsa hiç bir sorun çıkmaz:

Teşekkürler.yazmamışlar yazmamlarının sebebide ne bilmiyorum.zaten dr sen iyisin çalışabilir durumdasın demiş.
akşama raporu buraya kopyalarım daha anlaşılır olur öyle.

sgk iş güçü kaybi baglanmasıı için benden iş başı yapabilir veya vapamaz raporu istedi ank ftr hastanesı bana verdigi 6 ay istirat raporunun acıklama kısmına rapor bitim tarihinde kontrolu tam tesekkullu bir hastanade yapılması uygundur yazıyor maddi imkansızlıkdan dolayı hastaneye muracatımı 3 ay sonra yapabıldım hastane bana %88 agız ozurlu raporu verdi bu raporu sgk ya gonderdım ve bu raporun gecerlı olmadını soledıler ve rapor bitim tarhinden itibaren işbası yapabilir yapamaz veya calışır çalışamaz diye bir rapor istediler benden ben de ankara fizik tedavı hastanesıne gidip durumu anlattım bana geçmişe dönük rapor veremeyeceklerini onun yerıne durum bildirir raporu verceklerını söyledi hastane bende o raporu cıkarttım sgk ile tlefonla görüştükden sonra raporu yolladım oda olmadı ve sivas sgk ban bı kagıt yolldı işbasi yapıp yapamayacanı belırten bir rpor istedı tekrar bende bana yolladıklar kagıt ile birlikte almıs oldum durum bildirir raporunu ve bilekce yazarak tekrar sgk ya gönderdım dilekcemde benden istemekte oldunuz rpor gecmişe donuk oldu için hastanenın vermedını öyle bir rapor almamın munkun olmadını ve işlemlerimin buna mutakip yapılmasını arz ederım yazıp gönderdım bana tekrar cvp geldi gelen kagıtta dişkapı yıldırm beyazıt hastanesine muracat etmem yazıyodu ve acıklama kısmında ank fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesince 08.06.2010 tarıhınde düzenlenen salık kurulu raporunda 6 ay süreyle istirat kullanmasına rapor bitim tarihi 06.12.2010 ve 07.12.2010 tarihinde kontrolunun tam teskkullu bi hastanede yapaılmasına uygun ve gereklı olduna oy birligi ile karar verilmiştir sigortalının maruz kaldıgı iş kazası nedeni ile çalışır/çalısamaz raporunun da düzenlenerek müdürlügümüze gönderilmesını arz ederiz yazıyor ben de bu işlemi baslattım ve vraporun bir fotokopısın aldım çıkan raporda
teşhis kızmında paraparazi+travmatik pararazi T12-L2 STABİLİZİSYON- III BÖLÜM 10MADDE F-59 FIKTASI GEREGİNCE ÇALIŞMA GÜCÜNÜN 2/3 sini kaybetmiştir yazıyor

KARAR oy birligi ile , durum bildirir raporudur yzılı
ben sgk yı aradım da bu raoporunda gecersız oldunu söylediler hastanenın saglık kuruluna gittim ve bu raporun yanlıs cıkarıldını belırttim bana yapacak birseyın olmadını solediler sgk bole bır raporu isterken hastane veremeyecegini söylüyor bu durum da ne yapmam gerekir yardımcı olursanızçok menmun olurum tesekkürler

sizi sgk sevkle göndermiyormu öyle olması gerekir ve ilk müdahele eden doktor kayıtlarınıa baktırınız

Lanet olsun bu kafadaki devlet memurlarına!

Bence bayramdan sonra derhal BİMER'e şikayet edin sizden durmadan rapor isteyen memurları... Şikayet ettikten sonra da 150 numaralı telefonla arayıp, durumun aciliyetine istinaden baskı yapın...

zaten sgknın sevkiyle gidiyorum hstneye.ama her seferinde bu raporda olmadı diye geri dönüyor bana.bayramdan sonra yapacagımız şikayet sonucunu buraya yazıcam.inş tekrar rapor istenmez.çünkü ne maddi ne manevi güc bırakmadılar insanda.cevaplarınız için çok teşekkürler...

Bülent abi iş kazası maaş dosyam Sivasta 5 ocakta gelir servisine tahsis edilmek üzere gönderilmiştir diyor.
bu ne anlama geliyor?biz maaşa baglanıcaz diye düşündük inş yanılmıyoruzdur? çünkü çok sevindik.birde %70 yazıyormuş.o neyin oranı olabilir?bu dosyaya sgkda çalışan bir tanıdık baktı.böyle yazıyor dedi.bu durumda en kısa sürede maaş baglanır mı? çok çokk teşekkürler...

iş kazası dosyası gelir servisine tahsis edilmek üzere gönderildi diyor.bu durumda maaş baglanıcak anlamamı geliyor?

asude senı ssk a yanlıs yonlendırıyor ıs kazası ıslemlerı yapan memurlar var o servıse sunu dıyeceksınız saglık sebeblerımden dolayı malulumden dolayı gelır baglanmasını ıstıyorum ssk a sıze her hangı bır devlet hastanesıne sakatlık tespıt ıcın saglık kuruluna yollucak nekadar engel olusmussa okadar derece verıcekler en dusuk %10 da olsa ıs goremez aylıgı baglanır sız sakatlık tespıtı yaptırmıs olucaksınız bunu sız talep etmezsenız ssk gel sıze su ısı yapalım demez dılekce ıle muracat edın sızı mecbur yollucaklar ozaman nısanlınız nekadar calıstı eger %40 engel olusmussa ılerıkı aylarda vergı ındırım raporu olarak onaylatıp erken emeklıde olur aynı anda ısgoremezlık aylıgınıda alır senın nısanlına yardımcı olman ıcn ssk ya dedıklerımı soyleyıp hastaneye sevk almanız

ssk zaten hastaneye sevketti ki.üstelik kaç kere en sonunda da iş kazası kayıp tespiti yapıldı ve hastane sonucu Sivas sgk ya gönderdi.şimdide sivastaki durum dosyanın gelir servisine gönderilmiş olmasından ibaret.yani iş oranı kaybı tespiti hepsi yapıldı 9 aydır sürec devam ediyor.

sevgılı kardesım sana verılen %70 oran senın sakatlık durumun su durumunda sana aylık baglanmaz senın sureclerın daha uzun gorunuyor ssk nın kabul gormemesının sebebı de ssk sevkle yollucak gıt maluluk tespıtı yaptırgel engel derecene gore ısgoremezlık maası baglıyalım sen sakın calısamaz raporu alma malulen emeklı olucagın zaman maasını dusuk verırler calısır al bu surecler olurkende malulen emeklı olucam dıyede dılkce verme vergı ındırım raporu almalısın benım bır akradasım saglamken calısırken kalp krızı gecırıyor sonra %55 raporla 1800 gun ıle emeklı oldu ve maasını cok dusuk verdıler vergı ındırım raporu olmadıgından sen saglam bır avukatda tut ssk a senın ısyerıne destek olucakdır senın yasadıgın bu sıkıntılar hep oyuzden kaynaklanıyor

ıs kazası nekadar sure ıcınde oldu toplamda bır kısının sakat kalabılmesı ıcın 8 ay ıle 18 gıbı sure gecmesı lazım bu sureyı asarsa sakat kaldıgını ıntıfıkanı varıyor saglık kurulu kısının ıyılesme goseterıcegını bulamazsa sen sakatsın deyıp gecıyor burda ssk agırdan alıyor bu kaza olurken kusur oranı kımde cıkdı bu tespıtler olurken ıs yerınde olursa fabrıkanın cok bası agrır yuzdelık olarak kusur oranı tespıtınde cıkar

ugrasıcaksınız tabı ıs kazaları davaları ortalama 2 sene surer sen emeklı de olursunuz nekadarlık ssk hızmetın vardı kardesım yardımcı olabılıyorsak ne mutlu burası paylasım sıtesı bızlerde senın gıbı derdı olanları arastırıp bılgı sahıbı oluyoruz ben ınsan kaynakları yonetıcısıydım senın gıbı cok vakalar gordum sımdı emeklıyım net basında yardımcı olmaya calısıyorum kardesım yardımız olursa bır dua yeterlıdır

iş kazası olalı 2 yılı geçti ve işyeri yüzde 70 hatalı bulundu.zaten işyeriyle mahkemelik ama dava daha sonuclanmadı.tamamen eski saglıgına kavuşması imkansız tabii ama gelişmeler oluyor.

bol bol egzersız yapması lazım kardesımızın umarım ıyılesır saglam bır avukat tutun derım sızın surecınızı ssk engellıyor ıs mahkemesı devam ederken sız ssk ya malulluk ıcın sevk alıp ısgoremez aylıgı ıcın hastaneden mutlaka rapor alın sız muracat etmezsenız yapmazlar kardesım dedıgım gıbı yapmadıgınız ıcınde almıs oldugunuz %88 ve 70 oran cıkan raporları ssk kabul etmez ılla kendılerının ıstegı dogrultuda gıdecekdır

Bülent abi nişanlımın iş kazası maaşı baglanmış bugün aldık haberi.% 70 lik oranla 748 tl baglanmış.ve 12.01.2013te muayene tarihi vermişler.sanırım gelişme olduğu için istendi bu.her yıl istenecek mi muayene ve maaş oranı normal mi bu durumda? teşekkürler...

Hayırlı olsun :)

Bence bir kez kontrol muayenesi isteerler, bir daha istemezler...

saolun.eger bir kez muayene istenirse süper olur.çok teşekkürler.inş toplu parasınıda alabilir.

12 ay rapor parası alan kişi iş göremezlik maaşı baglanınca toplu parada alır mı? rapor parası bittikten sonraki aydan itibaren mi birikir para? agustos ayında son rapor parası alındı.bu arada rapor parasıda 350 tl di.bu ayda iş göremezlik maaşı baglandı.bu aradaki 5 aylık toplu paramı alınır yoksa hiç alınmaz mı?

Rapor parasından sonraki ayda başlar sürekli iş göremezlik geliri. O arada biriken aylıkla toplu olarak yatar hesaba

teşekkürler.eline gelen kagıtta 748tl baglanan maaş yazıyormuş.onun haricinde bir bilgi yokmuş.artık ayın 18ni bekliycez.maaşı o zaman postaneden çekicek.inşş toplu parasıda yatmış olur...

Üst Alt