Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu parmaklarım koptu. Tazminat davası açmalı mıyım?

Aknhas

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İş kazası sonucu parmağım koptu. Tazminat davası açmalı mıyım?

Merhabalar

çalıştığım iş yerinde diğer vardiya makinenin çalışmayan bi aksamını çalıştırmışlar bıçak takmışlar not filan bırakmamışlar haberimizde yok talaş sıkıştığı zaman her zaman ki yerden elimizi sokup talaşı çekiyoduk talaş sıkıştı almak için elimi uzattım elime bişey vurdu çektiğimde sağ 3.parmağımın tırnağın yarısından koptuğunu farkettim
hemen doktora çıktım hastaneye götürdüler diktiler geri

18 gün oldu bugün düşündüm taşındım tazmşnat davası açmaya karar verdim
sizce kazanır mıyım
eğer açarsam işten çıkartıcaklar sigortadan para alamıycam değer mi sizce olumlu sonuçlanır mı yani. Makinenin bıçak takılan yerde sensörde yok daha doğrusu sensörlerin hiçbiri çalışmıyor makineyi manuelde çalıştırıyolar.

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun.
Bir iş kazası meydana geldiğinde öncelikle işveren veya işveren adına hareket edenlerin veya işveren vekilinin bir iş kazası tutanağı tutmaları gerekiyor. Şayet bu olmadıysa sizin Sosyal Güvenlik Müdürlüğü'ne iş kazasını bildirme hakkınız var. SGK durumu soruşturur, şartları varsa kısmi emekli olabilir maluliyet maaşı alabilirsiniz. Ayrıca işvereniniz de İş Hukuku ilkeleri çerçevesinde madden ve manen sorumludur.
Gerek Sgk'dan elde edeceğiniz kazanımlar gerekse işverenden talep edeceğiniz tazminatlarınız için tedavi süreci ve kat'i raporunuzda oranlar önemlidir. Bu oranlara göre de hesaplama yapılır. Tekrar geçmiş olsun.

Son düzenleme:
İş kazası ise ki anlatığına göre bu olay yüzde yüz iş kazası ve yanı sıra ış veren,usta başı ve vardiya sorumlusu kişiler sorumlu davranmamışlar. Sgk il müdürlüğüne git işveren sgk ya iş kazasini bildirmişmi, vermişse dava aç derim yada anlaşma uzlaşma yoluyla oturup maddi konuda toplu bir miktar ödeme verirlerse al. Dava açmana gerek kalmaz,yada zamanın varsa birde çelik gibi sinir sahibi isen hıç durma bir iş avukatıyla görüş davanı aç .maddi manevi tazminat alırsın. Çok geçmiş olsun

Son düzenleme:
Üst Alt