Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu parmaklarım koptu..?

mehmetsirin

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,sayın bülent bey ve diğer arkadaşlar.

Ben 2012 yılında kumandalı vinç öperetörú olarak çalıştım 28 günde iş kazası geçırdim,sol işaret parmağım tırnak dibinden koptu gece vardiyasinda oldu olay .
hastahaneye geç götürüldüm,amelyat oldum,eve yolandım iş yerinden yada sorumlu kişilerden arayan olmadı.
Beni işe alan sorumlu kişilerden birini aradım. Tatildeyim sonra şu gün fabrikaya gel konuşuruz dedi.
Bende dediği gün fabrikaya gitim. Laf sohbeti ile beni oyaladı.

Ben dava açtım./% 90 kusurlu bulumdu iş yeri. Ve 3 amelyat daha geçirdim. 1.buğum yok ve parmak ucunun aya kısmı uyuşturuldu.

Haklarim ne olur sizce.

Gecmis olsun kardeşim isyeri kusurlu bulunduysa tazminat hakkini al derim. Iyi pra alirsin.

Sizce sgk yüzde kaç rapor verir ve maddi manevi tazminat haklarım ne olur, yada ne yapmamı tafsiye edersinir.
Teşşekkürler.

Çok geçmiş olsun mehmetsirin

Verilecek oran maalesef % 2-5 arasında olur en çok. Bu oranla anlamlı bir tazminat alınması mümkün değil.

Yerinizde olsam gidip bir tazminat talep ederdim. Eğer yanaşmazlarsa, bir avukata verirdim. Tazminatta anlamlı bir para gelmez, ama işyeri yiyeceğine avukat yesin!

Teşekkürlerimi sunarım bülent bey Pek tatmin edici bir bilgi alamadım, ama konu hakkında hiç kimse bilgi veremiyor. Çünkü burdaki malüliyet cetveline göre değil ,yaş,kusur oranı,maddi durum,eş,çocuk v.s bilgilerde göz önüne alınıp rapor verilmekte diye bilinir. Ben parmağımın birinci buğumunu komple kaybettim 2.güdükte onarım diye. Ayrıca anal sinirlerde yakılarak 2 cm kadar parmağın iç yani aya kısmında donduruldu. Ölene kadarda öyle kalacak.ben 2. Yada 5 yüzde oranın geleceğini pek zannetmem ama beklemekten baska çare yok.

Oran verilirken cetvele bakılıp karar verilir. Bir de hasar kullanılan elde ise ve meseleği yapmaya engel olması nispetinde oran arttırılır.

Tazminat miktarı ise evet, alınan maaşa, kişinin yaşına, eğitim düzeyine vs. göre belirlenir.

Dediğim gibi, böyle durumlarda avukat benden çok alacaksa, işyeri ile anlaşmayı daha bir düşünürüm.

Avukat ne kadar tazminat öngöryor ve bu rakamın ne kadarını (her şey dahil) sizden alacak?

Bülent bey, şubat ayı 2015 te sgk dan yüzde 4.10 işgöremez raporum geldi, bende 29.04.2015 te bu orana itiraz ettim, şu an varide numaramdan takip etmekteyim, emeklilik servisi genel müdúrlúğünde görünúyor, sizce olumlu bir şey olurmu.

EVRAK BİLGİLERİVARİDE NO:6,610,879VARİDE TARİHİ:30.04.2015GELDİĞİ YERT.C. KİMLİK SİCİL NO:TAHSİS NO:ADI:muhammed şirin SOYADI:DOĞANEVRAK NO:EVRAK TARİHİ:29.04.2015EK SAYISI:0GİZLİ:HayırGELİŞ ŞEKLİ:ELDEN(VATANDAŞ)GELİŞ NUMARASI:KONUSU:DİĞERSıra NoTarihBirimİşlem130.04.2015İSTANBUL SGİM ESENYURT SGM EMEKLİLİK SERVİSİ - 2(4/A MALÜLLÜK - İŞKAZASI)ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ204.05.2015İSTANBUL SGİM ESENYURT SGM EMEKLİLİK SERVİSİ - 2(4/A MALÜLLÜK - İŞKAZASI)305.05.2015İSTANBUL SGİM ESENYURT SGM DESTEK HİZMETLERİ SERVİSİ - 1 (GELEN-GİDEN EVRAK / YAZIŞMA)ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ405.05.2015İSTANBUL SGİM ESENYURT SGM DESTEK HİZMETLERİ SERVİSİ - 1 (GELEN-GİDEN EVRAK / YAZIŞMA)505.05.2015EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GELEN/GİDEN EVRAK SERVİSİNETAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ606.05.2015EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GELEN/GİDEN EVRAK SERVİSİNE

Evraktan çıkan bu,yorumunuzu bekliyorum bülent bey,saygılar

Üst Alt