Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu rapor alırken psikiyatrik değerlendirmeyi ekleteyim mi?

frkncck

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar Merhaba yeni üyeyim burda.

iş kazası sonucu belimde parcali kırık oluştu. 15 gün hastanede kaldım 8 tane platin takıldı.
T10-T12-C1-C2 yükseklik kaybı var ayrıca platinden dolayı hareket kisitliligi ve boyunda da fıtık mevcut.

Sorum şu bu durumda tahmini ne kadar oran çıkar.
Surekli is goremezlik ödeneği için de müracaat ettim hastane sevk edildi ama psikiyatriden de girmem istendi girdim ve anksiyete başlangıç belirtisi olduğunu söyledi elimdeki raporu heyete daha vermedim

ikinci sorum psikiyatri isgoremezlik ödeneği sureceni etkilermi etkilerse iptalmi ettireyim

cevap verirseniz çok sevinirim perşembe günü raporu heyete vereceğim.

Teşekkürler bilgi için ama ben sürekli iş göremez ödeneği için yarın heyete gireceğim psikiyatri şunu dermi tedavi sürecin olacak ondan sonra oran verilecek. bundan dolayı süreç uzarmi uzarsa iptal mi ettireyim Psikiyatriyi.

frkncck

malüliyet oranıznız belirlenecekse pskiyatr eklerseniz faydası olacagını zannetmiyorum.maluliyette sadece sakatlıgınızla ilgili kısım degerlendirilir ve maluliyet oranı verilir. Engellilik oranı için ise psikiyatr eklersiniz degerlendirilir ve psikiyatr da engel oranı verir degerlendirilip engel oranı verilir ama bu süreli olacaktır.ikinci sorunuzda ise sürekli işgöremez ödenegindede sadece sakatlınız la ilgili olur yani psikiyatr degerlendirilip maaşınız hesaplanmaz .dava açarsanız manevi tazminatta etkili olabilir..

Ekleyebilirsin yalnız süreç biraz uzaya bilir psikologlar pisikolojik bozukluk larda bir süre takip ve ilaç tedavisi uygulamadan tam teşhis koyamıyorlar ama gerçekten kaza ile ilgili pisikolojik sorunun olduğunu düşünüyorsan pisikriyatırın vereceği puanda raporuna eklenir şayet doktor İş kazası sonuçu pisikolojik sorunlar geliştiği kanati getirirse zaten pisikriyatır anksiyete bozukluğu teşhisi koymuş ilaç tedaviside vermiştir

bence çıkartma pisikolojik rahatsızlıklar zamanla ilerleye bilir ve iş ğörmezlik ödeneğinin artmasını sağlar bazı forumlarda iş kazasindan düsük alıp sonrasında pisikolojik rahatsızlıktan %100 ödenek alanlar var

Son düzenleme:
Teşekkürler cevaplar için zaten cikartmadim psikiyatriyi o şekilde heyete girdim ve SGK ya gonderecegiz evraklarini dediler ankara belirleyecekmis oranı isgoremezlik ödeneği için
ankara psikiyatriden tedavi süresi verirmi bana bide doktor anksiyete yazdı rapora ama ilaç vermedi.

Isgoremezlik odeneginin bağlanma sureside okuduklarima göre uzun sürüyor daha basindayim ben hayırlısı bakalım.

süreç ne oldu kardeş oranlar geldimi

Üst Alt