Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu rapor muammasını nasıl çözeceğiz?

Umiterdem

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
05/22/2012de yolisinde çalışırken Araba çarptı konula ilgili sigortaya başvurdum evrakları verdim %5lik raporum var sürekli buna kararsızlık sigorta ödeme yapmadı bende oranı sıfırdırı dedi bende sigorta tahkim kuruluna baş vurdum arakara geldi tekrar sağlık kurulu raporu istediler bende enkazın devlet hastanesinden saglik kurulu raporu aldım %5lik tekrar ama bana verilen ozurler verilen raporumuş oyuzden dusulden redi ne dendi onlar benden çalışma gücü kayapı meslekte kazanma gücü oranı diye bi raporum istemişler şimdide doktora gitim belve boyun fıtığıvardedi saglik kuruluna girsem oran yükselirmi

iş kazası ayrı şeydir, meslek hastalığı ayrı şeydir.

iş göremezlik oranını için kendiniz gidip devlet hastanesinden rapor alamazsınız. mahkeme evraklarıyla SGK ya başvurun onlar sizi hastaneye sevk eder. böylece sürekli iş göremzlik oranınız belli olur.

meslek hastalığı için SGK ya başvurmanız gerekiyor. meslek hastalıkları hastanesine sevk edilirsiniz orada rahatsızlığınızın mesleki olup olmadığı araştırılıp oran verilir.

2 raporu ayrı ayrı alıp sgkya oranların birleştirilmesini talep edersiniz. Böylece sürekli iş göremezlik oranınız ortaya çıkar.

Bağlı bulunduğunuz SGK nın iş kazası servisiyle görüşün onlar sizi yönlendirir.

Ben tekrar rapor almak için devlethastanesine başvurdum beni ilsaglikmudurlune yonledirdiler itiraz için rapora onlar beni yönlendirilmiş hastaneye tekrar

Umiterdem iş göremezlik oranlarını SGK nın yetkilendirdiği hastaneler veriyor. Buraya kendiniz gidip ben iş göremezlik raporu istiyorum diyemezsiniz. Elinizdeki evraklarla SGK ya başvurun. onlar sizi yetkili hastaneye yönlendirir.

Sizin devlet hastanesinden aldığınız rapor engelli raporu olur, sadece engelli hakları için kullanabilirsiniz.

Engelli raporlarını devlet hastaneleri verir

Meslek hastalıklarını meslek hastalıkları hastaneleri verir. (önce sgk ya başvurup sevk almanız gerekir)

iş kazası iş göremezlik raporunun SGKnın yetkilendirdiği hastaneler verir. (sgk nın hastaneye sevk etmesi gerekir)

TR123

İlsaglikmudurlune gitim onlar bizseni yönlendirici dediler önceki raporlara itiraz edicez sonra 45gün içinde bir hastaneye yönlendirici dediler başvuru yaptım bende bekliyom onları mesaj la yonlendirceklermis beni hastaneye dediler

@Umiterdem Tek tek anlatıyorum, anlamamakta direniyorsunuz.

iş kazası raporları ile il sağlık müdürlüğünün hiçbir alakası yoktur. il sağlık senin engelli raporuna yaptığın itirazı değerlendirecek.

iş göremezlik raporunu sgknın yetkilendirdiği eğitim ve araştırma hastaneleri, bulunduğunuz ilde araştırma hastanesi yoksa üniversite hastaneleri verir.

devlet hastanesi sadece engelli raporu verir bunu iş mahkemesi kabul etmez....

siz sgkya gidin onlar sizi yönlendirir.

Başvuru sahibine, Tam Teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Üniversite Hastanelerinin Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı'nca hazırlanmış ve başvurandaki 22.05.2012 tarihli trafik kazasıyla illiyet bağı içindeki iş göremezlik/maluliyet oranının kaza tarihinde yürürlükte bulunan Çalışma Gücü Ve Meslekte Kazanma Gücü Kaybı Oranı Tespit İşlemleri Yönetmeliği çerçevesinde değerlendirilerek tespit edildiği yeni bir Sağlık Kurulu Raporu sgk gitim evraklarla ıskazasi bolumune kaziyi yaptığım tarihteki bagli bulunduğun sgk git dediler

Beni iskazasindan şimdi hastaneye sevk etiler sgk tarafından 4 ayola sürer dediler evrakları toplayıp nihayı bir karara bağlanması peki karara bağlandıgıda bana çalışma gücü meslekte kazanma gücü raporumu bir nüshası ni vericek lerim benim devam eden bir davam var gecirdigim kazadan dolayı sigortatahkim kurulunda benden böylesi rapor istendi benim onlar tekrar başvurmam için başvurum kabul etmeleri icin bu raporu almam lazım sgk bana sonucladiktan sonra bu raporu vericekmi

Benim buraporu alıp trafik sigigortasindan maduruyetim kasılması için lazim

Bana vericek lerim sonucu sgk danmi alıcam şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan olmayan arkadaşlara da

Evet sgk dan alacaksın. İlk önce sgk seni araştırma gastahanesine sevk edecek sonra muayene olacaksınız o raporu sgk müdürlüğünden alacaksınız

Bana dedilerki sen hastaneye git muayene ol şevkle sağlık kurulu na onlar bize yolicak raporları bizde daha önceden kazayla ilgili diyer hastane raporlarını toplucaz dediler kurul bi karara varcak sonra 4ayi bulur dediler en yani ben hastaneden bir şey almıyorum heralde rapor onlar gidicek peki gelişmeleri nerden takip ederim teskurederim cvp icin

Sgk evrak takibi var ordan ama sen heyete girince ne zaman gönderirsiniz diye sor onlar söylüyor söylemezler ise başka sebepten dolayı girenlerin ne zaman verileceğini öğren 1 hafta sonra sgk git sor geldimi evraklarım diye . İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

İyi aksamlar arkadaşlar heyete girdim evraklar sgk ya gidicek ama heyet deki dokörler suratıma bile bakmadı içeri çağırdılar neyin var dedi bel boyun fitigi vardedim mama var dedim kazadan oluşutu dedim yuzumdeki kesik var dedim tama sen çık dediler anlamadım bişey sgk mi hesaplicak oranlari

hayırlı işler abiler bi konuda yardım isticek tim bilgisi olan varsa ben iş kazası geçirdim sgk başvurda bulundum meslete çalışma gücü kazanma gucu saglik raporu için bana beni hastaneye sevk etiler sağlık kuruluna gitim mu aynemi oldum sgk gidicek dediler sonuclarin sgk da bana 4ve ya 5 ayda sonuç posta yoluyla gelir dediler 6 aydan fazla oldu işyeri den izin alamiyom gitmek için nerden öğrenirim sonuçları posta gelmedi sgk dan iskazasi bölümünden napmaliyim

SGK'dan iş kazasıyla ilgili rapor ne zaman gelir?

*0

hayırlı işler abiler bi konuda yardım isticek tim bilgisi olan varsa ben iş kazası geçirdim sgk başvurda bulundum meslete çalışma gücü kazanma gucu saglik raporu için bana beni hastaneye sevk etiler sağlık kuruluna gitim mu aynemi oldum sgk gidicek dediler sonuclarin sgk da bana 4ve ya 5 ayda sonuç posta yoluyla gelir dediler 6 aydan fazla oldu işyeri den izin alamiyom gitmek için nerden öğrenirim sonuçları posta gelmedi sgk dan iskazasi bölümünden napmaliyim

Kardeşim benim 10. ayda oran sgk ya geldi. Yaklaşık bu civarda geliyor istanbul içi başvurular. Geçmiş olsun.

Merhaba.sgk nın iş kazasından dolayı senden istediği tüm belgeleri ( iş kazasından dolayı tedavilerin bittiğinde Son durumunu gösterir sağlık kurulu raporu,askerlik durum belgesi,kaza ile ilgli epikriz ve diğer hastane belgeleri,olayı ayrıntılı anlatır dilekçe,kaza geçirdiğin iş yerine girerken aldığın rapor ve varsa polis,jandarma tutanakları) vermişsen ilgili sgk iş kazası komisyonu iş kazasıdır diye karar alıp sakatlık oranının belirlenmesi için bağlı bulunduğu sağlık kuruluna gönderir.Belgeler eksiksiz verilmişse 2 aydan uzun sürmez.Eğer %10 ve üzeri sakatlık oranı verirlerse maaş bağlanır.Maaştan sonra kusur oranlarının belirlenmesi için teftiş kuruluna gönderilir.Önceden maaş bağlanmadan teftiş kuruluna gönderiliyordu dosya,buda süreyi çok uzatıyordu.şimdi maaşı bağlayıp teftiş kuruluna öyle gönderiliyor.bu arada müfettiş kaza geçireni kusurlu bulursa maaşı düşürebiliyorlar.Buda geriye dönük aldığın maaşta kesintiye sebep olabilir.

Yakupuygar benim maas baglandi is kazasindan dolayi nisanda suan mufettislere yollamislar ama daha halen mufettisten haber gelmedi kac ay suruyo mufettis raporu ben daha ne mufettise nede mufettis is yerine gelip inceleme yapmadi

2013 eylül ayında iş kazası gecirdim 6 ay boyunca raporluydum surekli iş görmezlikten haberim yoktu 2019 subat ayında muracat ettim.bir ay sonra sgk hastahaneye heyete gönderdi mart ayında heyete girdim. 4 ay boyunca arayan soran olmadı en sonunda 20 temmuzda sgk ya bilgi almak icin gittim yüzde 28 oran cıkmış dosyam istanbul sgk dan ayın 17 si itibarı ile gelmiş görevli memur arkadas maaşın yakında bağlanır dedi ögrenmek isediğim daha ne kadar beklerim acaba ve benim iş kazası ile başvuru tarihim arasında 5 yıl 6 ay var geriye dönük ödeme alabilecekmiyim

Üst Alt