Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu sağ el işaret, orta ve yüzük parmağın kopması?

bbrk35

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Mesleği kasaplık olan ve sağ elini kullanan biri sağ el işaret, orta ve yüzük parmaklarının yarısından daha fazlasının kopması ve geri dikilememesi sonucu % kaç oranında engelli sayılır ve ayaktan ele nakil harici yapabileceğimiz bir nakil varmı? parmaklarını tekrar kullanabilmesi için bir nakil önerebilir misiniz en iyisi ayaktan mı parmak nakli olması? yaşı 22 mamulen emekliliğe başvurmalı mıyız yardım eder misiniz?

Nakil konusunda bilgim yok ancak, bahsettiğiniz düzeyde bir uzuv kaybı için ne malulen ne de erken emekli olmaya yetecek oran verilmez.

bbrk35 SGKya iş kazası bidiriminde bulunmanı tavsiye ederim, ilk hedefin %10 geçmek olsun %10 dan yukarı rapor alanlara sürekli işgöremzlik aylığı bağlanıyor ve ömür boyu alıyorsun.... ayrıca ömür boyu sağlık hizmetlerinden de yararlanıyorsun.

Diğer konuya gelirsek uzun süre önce nakil olan bir arkadaşla tanışmıştım, Sağ ayak parmağını sağ el parmağına nakil edilmişti... nakil ameliyatlarını plastik cerrahi dokturları yapıyor, üniversite hastanelerinde nakil işlemleri oluyor yanılmıyorsam, nakil olacaksanda iyce araştır deneyim sahibi dokturlara ameliyat ol. forumda konu açabilirsin ayaktan ele parmak nakil olanlar diye, aynı ameliyatı olmuş arkadaşlarlar varsa deneyimlerini yazabilir.

Geçmiş olsun

Evet TR123 arkadaşımız güzel bir konuya değinmiş.
Malulen ya da erken emekli olamazsınız ancak %10 ve üzeri rapor alırsanız sürekli iş göremezlik aylığı bağlanır, ömür boyu alırsınız. Hatta emekli olduğunuzda iki aylığı birlikte, fazla olanın tamamını az olanın yarısını şeklinde alırsınız.

Sayin bbrk35 said ben 2014 martinda malatyada is kazasi gecirip sag el bas isaret orta yuzuk parmagimi dipten kaybettim sonra izmir de emot hastanesi var orda iki ayri operasyonla ayaktan ele parmak nakli oldum cok kisa zamanda fizik tedaviyle birlikte ellerim eskisi gibi olmasada eskiye yakin hale geldi surekli is gorememezlik gelirine gelince iyilesip raporum bitince aralik 2014 de basvurdum %42 geldi ankaradan su anda dosyam is teftis mufettisinde yakinzamanda baglanmasini vekliyorum ayaktann ele parmak naklinde turkiyede en iddali hastane emottur izmirde dir arastirma sonucu bu hastaneye karar kilmistik iyikide bu hastanede oldum ameliyatimi el mikro cerrahisi uzerine ve ayaktan ele parmak Naklinde bir numaraolan ve 20 seneden fazladir bu ameliyati yapan docent dr. Yalcin adeomogluyla irtibata gec derim ameliyatlar tuzludur ve hastanenin sgk anlasmasi yoktur sadece ozel saglik sigortasi ve nakitt gibi secenekleer var ben hatir ahbab araciligiyla 40 bin lirays malettim cok cok gecmis olsun benim adim erdal eren e-mail eren_malatya@hotmail.com irtibata gecmek istersen bilgi verebilirim yada emot el mikro cerrahi hastanesinin internetten telefonunu alip hastaneyle irtibata gecebilirsin cok cok gecmis olsun Allah yaedimciniz olsun

bbrk35

Yaklaşık %20 işgücü kaybı oranı verilir.
İş kazası bildirimi ve sonrasında da sürekli iş göremezlik geliri başvurusu yapın mutlaka. Çok çok önemli bir haktır...

Bülent abiye katılıyorum %20 gibi bir oran çıkar benim sağ el yüzük orta işaret serçe parmak kopyasından %28 oran verdiler hesabı sen yap

Üst Alt