Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu sağ kolumu kaybettim. Malulen emekli haklarım neler?

muhammedyuksl

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
iş kazası sonucu sag kolumu kaybettım. hastanenın verdıgı oran %57 ancak sgkdan daha rapor almadım sadece iş göremezlik geliri için dilekçe verdim vs. Oradaki memur bana sen istedıgın zaman emekli olabılırsın dedı.

Sımdı sızlere sormak istedıgım. malulen emekli olmam ıcın ne gerekıyor ve iş göremezlik geliri ne kadar alırım yüzde kaç oran verıyorlar ?
birde malulen emekli olursam sürekli iş göremezlik maaşı kesilir mi ?
bilgilerınızı paylasırsanız cok tesekkur ederim

Biliyorsunuz, sürekli iş göremezlik geliri ile % 40 ve üzeri işgücü kaybına karşılık emeklilik farkı şeylerdir. Her ikisi de aynı anda hak edilebilir.

Anladığım kadarıyla siz sürekli iş göremezlik geliri için başvurmuşsunuz. Buna dair süreç işliyor ve bu geliri hak edeceksiniz (bu gelir hiç bir şekilde kesilemez. Emekli olsanız da çalışsanız da kesilmez)

Eğer 10 yıllık igortalılık süreniz ve 1800 gün priminiz de varsa, aynı şekilde malulen emekli olmak için de sigorta müdürlüğüne dilekçe verin. Sürekli iş göremezlik gelirine temel olan rapor sgk kayıtlarına girdiğinde o rapor malulen emeklilik için de geçerli sayılır. Malulen emekliliğiniz de onanır.

Aynı anda hem iş göremezlik geliri hem de malulen emeklilik hak edildiğinde, iki aylıktan fazla olanın tamamı, az olanın yarısı ödenir

Üst Alt