Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu serçe parmağımdan sakatlandım. Haklarım nelerdir?

korciyas

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selam,
bende 14.12.2012 de uzuv kayıplı (sol serçe parmağında kısmı kopmalı) iş kazası geçirdim...
kopan parmak yerine dikildi...
iş kazasından dolayı iş yerinden şikayetçi olmadım...
soru1. işlev kayıplı kopma durumundan dolayı % kaç rapor alabilirim...
soru2. rapor için nereye ne şekilde başvuru yapacağım. başvuru esnasında ne gibi evraklar gerekli...
soru3. iş kazasından dolayı devlet tarafından herhangi ödenek alabilir miyim..?
bu konularda bilgilendiriseniz sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim...

Küçük parmak sertlikleri, ankilozları
a--
Karpo - metakarpal eklemden
aa--
Tek taraflı
% 1
ab--
İki taraflı
% 4
b--
Metakarpo - falangeal eklemden
ba--
Tek taraflı
% 1
bb--
İki taraflı
% 4
c--
Falango - falangeal eklemden
ca--
Tek taraflı
% 1
cb--
İki taraflı
% 3
d--
Distal - interfalangeal eklemden
da--
Tek taraflı
% 1
db--
İki taraflı
% 2

öncelikle geçmiş olsun aynı durum bendede var. 06.01.2013 tarihinde iş kazası geçirdim sol el serçe parmagım birinçi bogumdan koptu hastanede diktiler işyerinden şikayetçi olmadım tutar diye fakat sonra tutmadı kestiler biraz daha kısaldı

ssk ya hastalık olarak bildirmişler şimdi ben geçici iş görememizlik raporu almak için ne yapmalıyım acale cevap yazarsanız ve bana bir yol gösterirseniz sevinirim

iş kazası olduğuna dair hastaneden rapor almışsanız, onunla sigorta mdürülüğüne başvuru yapmalısınız.

Yalnız, serçe parmaktaki amputasyon için % 10 ve üzeri işgücü kaybı oranı verilmeyeceği için, bir gelir de bağlanmayacaktır. Onun için, işverenle görüşüp bir tazminat talebinde bulunmak bana daha makul bir yol gibi görünüyor

Üst Alt