Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu serçe parmağımı kullanamaz oldum. İşten çıkartıldım..?

ozi78

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
öncelikle saygılar

ben seramık fabrıkasında çalışırken serçe parmagımın üzerine akü düşmesi sonucu parmak çalışamaz hale geldi. düzelmesi imkansızmış
işveren kazadan 3 yıl sonra yetersizlikten dolayı elımı düzgün kullanamadıgım için benı çıkardı
tazmınat davası açabilir miyim işverene acaba

saygılar
yardımcı olursanız sevinirim

kaza zamanı rapor tutuldumu?

kıdem tazminatı alabilirsin..ayrıca bulunduğun ildeki çalışma müdürlüğüne başvurursan sana yardımcı olurlar.

Işten çıkarılma gerekçen yazılı olarak varsa.kaza raporun varsa işe dönüş davası açabilirsin. Eğer kazanırsan çalışmadığın günlerin parasını alırsın ve seni işe geri almak zorunda kalır .2 yıl boyuncada hiç bir gerekçe ile seni işten çıkaramaz.yada iki senelik maaşını verip güle güle der.

Evet hatta sana yetersizlikden dolayı işden çıkartma vermiş her türlü hakkın var benim bir akrabada bole bir durum oldu. elini kaptırdı. dava açti her türlü haklarını aldı +iş görmezlik maaşıda bağlandı sen bu işi iyi bilen iş avukatına git. her türlü hakkını alırsın.

Yaw bu nasıl iş verenmiş hiçmi insanlık kalmamiş.. yaw şu forum kuralları olmayacaktı 7 ceddi hakkında görüşlerimi iletirdim ama işde.. neyse dayanamıyorum bu tür haksızlıga..

bana hertürlü kıdem ihbarımı verdiler imzaladım buradakı avukatlar imzalamasaydın belki olurdu diyor bide işveren işyeri kazası olarak geçırmemiş kayıtlara ben ne yapmam lazım

selam

ben çalışma bakanlığında çalışıyorum.engelli memur olarak.bu durumda senin yapman gereken işveren kaza bildiriminde bulunmamışsa bağlı bulunduğun çalışma bölge müdürlüğüne gidip konuyu arzetmek.onlar sana bi form doldurtacaklar iş kazanla alakalı.daha sonra durum müfettişleri bildirilecek ve gerek görülürse kurum tarafından inceleme yapılacak.

Sadece serçe parmağın hareket kısıtlılığı olması ilgili cetvele göre düşük oranda işgücü kaybına yol açacağı için (bkz), sürekliiş göremezlik geliri bağlanmaz.
Ama her halukarda iş kazası kuruma bildirilmeliydi.. Bunu yapmayan işveren tabii ki bundan sorumludur. Hele de iş kazasında oluşan hasar nedeniyle yetersizlik öne sürüp işten çıkartılıyorsanız, bu işverenin iyi niyetli olmadığını gösterir. Bence de sigorta müdürlüğüne gidip durumu bildirin ve ne yapabileceğinizi sorun...

Üst Alt