Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu SGK/YSK ile Adli Tıp Raporu karmaşası..?

ra198606

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 2013 senesi İş kazasından dolayı iki bacak(tibia) bel(L4-L5-L6) ve sırt omurgası(T5-T6-T7) kırılması sonucu Sgk yüksek sağlık kurulu tarafından %60 iş görememezlik verilmişti, daha sonra iş yeri ile mahkemelik olduk sürekli rapor oranına itiraz ettiler ve her seferinde(2 Kez) Sgk yüksek sağlık kurulu dosyayı tekrar inceleyip %60 olduğu kanaatiyle mahkemeye gönderdi. fakat karşı taraf yine itiraz etti ve ayrıca sosyal medyadan fotoğraflarımı alıp hayatını idame ettirebiliyor , hiç bir şeyi yok gibisinden fotoğraflarında dosyaya eklenmesini sağlayarak adli tıpa yollanmasını talep etti... bende geçen gün istanbul adli tıp kurumuna giderek tekrar muayene oldum doktorların yazdıklarına göz ucu ile baktığımda önceleri hastanede yazan doktorların yazdığından farklı bir şeyde yazmadılar...

Şimdi Sorularım şöyle

1. Adli Tıp fotoğraflara göre oranı düşürür mü? ( çünkü normalde koltuk değnekliyim ama koltuk değneksiz fotolarımı koymuş karşı taraf dosyaya)
  2. Misal düşürdü diyelim aynı zamanda sgk daki oranımda düşer mi ? aldığım sürekli işgörmezlik geliri kesilir mi ?

İş Kazası Davam Neden Sonuçlanamıyor???

Arkadaşlar öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim..

Ben 2013 yılında bir iş kazası geçirdim ve bunun sonucunda %60 sürekli iş görememezlik teşhisi konuldu , 2015 yılında dava açtık her seferinde itiraz etmelerine rağmen 4 bilirkişi raporunda da %95 karşı taraf %5 ben kusurlu bulundum.. daha sonra sosyal medya fotoğraflarımı kullanarak maluliyet oranıma itiraz ettileri, tekrardan Yüksek Sağlık Kuruluna giden dosyam yine %60 olarak geri döndü , fakat yine itiraz ettiler ama başka bir heyet inceledi ve yine Yüksek Sağlık Kurulundan %60 olarak yine geri döndü , karşı taraf bu sefer hızını alamayıp yine fotoğraflarımı eklyerek hiçbir şeyim olmadığı , maluliyetimin çok yüksek olduğu gerekçesiyle bu sefer adli tp raporu almamı istedi ve ben de adli tıp ta muayene olmam sonucunuyla adli tıp ihtisas kurulundan oy birliği ile yine %60 malüliyet verildi.. geçenlerde yine mahkemem vardı ve karşı taraf yine rapora karşı beyan vereceklerini söylemiş ve bunun üzerine mahkemem 2 ay sonraya atıldı.....

Şimdi benim anlamadığım sorun hakimde mi, benim avukatta mı ? yoksa bu işler hep böyle mi? şimdi adli tıp raporuna itiraz edince ben daha en üst hangi kurula gideceğim maueyene olmak için.... Şöyle bakıyorumda şu eldeki verileri mahalle bakkalına versen o bile iki dakkada çözer mahkemeyi... kusur oranları belli(ki dört defa ayrı ayrı yerlerden alınmış) , maluliyet belli(Yüksek Sağlık kurulu , Adli Tıp İhtisas kurulu ) , iş kazası olduğu zaten ortada.... 4-5 senedir sürekli git-gel gına geldi artık....

Konunun uzmanı hukukçu ve iş kazasından dolayı mahkeme süreci geçiren arkadaşların yorumlarını bekler , saygılar sunarım

İtiraz oldugu icin bu davalar hep boyle ilerliyor sen a dersin karsi taraf b der hakim de davanin dogru ilerlemesi icin itirazi kabul eder haksizlik olmasin die belli bir itirazdan sonra itiraz hakki kalmaz

Üst Alt