Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu sol bacağımı diz altından kaybettim. Haklarım nedir?

urfali631

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ben şanlıurfadan mehmet

2010 da geçirdiğim iş kazası nedeniyle sol bacağımı diz altından kayb ettim ve % 43 rapor verdiler
sigartalı yatan gün sayısı 222 toplam

işe giriş tarihim de 2010
doğum tarihim 21.08.1990
sürekli iş göremezlik geliri alıyorum

ilk bağlandığında 243 tl idi şimdi 310 tl şimdiki raporum ise % 54 sol bacağım da şu an protez var tabi çalışırken çok sıkıntı yapıyor buna bağlı olarak adam akılı bir işte çalışamıyorum sürekli işgöremezlik gelirimi nasıl düzeltebilirim yada malülen emekli olmam için tam olarak kaç gün primin yatmış olması gerekiyor

şimdiden teşekürler

öncelikle çok geçmiş olsun
iş kazası yaptığın zaman asgari ücret mi alıyordun?

birde site '' Dogan_Ist '' bey var emeklilik şartlarını biliyor.
onunla bi irtibata geçsen iyi olur.

benim anlamadığım diz altından ayağınızı kaybediyorsunuz ve C rapor veriyorlar???? bu nedir ya ? bu lanet doktorların birilerine rapor vermeleri için illa kendi başlarınadamı gelmesi gerekiyor bu nasıl kanun nasıl bir tüzüktür lanet olsun

teşekürler arslan bey evet asgari ücret alıyordum

Maalesef sürekli iş göremezlik gelirini arttırmak mümkün değil. Ama bağlanan gelir bana az gibi geldi. 400 tl olması lazımdı. Bence gelirin yeniden hesaplanması için sigorta müdürlüğüne mbaşvuru yapın. Bir yanlışlık varsa düzeltiecektir.

Emeklilik ise ayrı bir konudur. Emeklilik için aşağıdaki tabloya tabi olacaksınız. Emeklilik zamanı geldiğinde kurum sevki ile hastaneden alacağınız rapordaki oran belirleyici olacak:

bagkur.PNG

Üst Alt