Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Iş kazası sonucu sol el baş parmağımı 1. boğumdan kaybettim. Haklarım için..?

TEKNİK CAHİT

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Siz değerli arkadaşlara buradan hepinize geçmiş olsun dileklerimi sunarım öncelikle saygılarımla.
Ben Muğla Bodrumda bir mermer fabrikasında mekanik bakım teknisyeni olarak çalışmaktaydım .
Bir makinayı onarırken operatörü yanlışlıkla benim baktığım motoru çalıştırdı ve sol elimin baş parmağı birinci boğumdan koptu ve hemen hastaneye gittik ve kopan parçanın olmayacağını ve burayı bir şekilde ameliyat ettiler kaza 10-02-2016 da oldu bu durumda 8 gün hastanede yattım ve çıkınca karakoldan başlayarak şikayette bulundum yani kaza olduktan 10 gün sonra iş yeri bu durumda kazanın ikinci günü sadece SGK'ya kazayı iş kazası olarak bildirmiş başka hiç bir şey yok .
Ben bildirdikten sonra savcılık hemen olayyeri inceleme gönderdi işlemler başladı bende bu arada raporluydum tabiki 94 gün raporlu olarak kaldım ve iş başı yaptım 10 gün çalıştıktan sonra beni çıkardılar şikayetimi geri almadığım içindi tabiki tazminatımı verdiler normal küçülmeye gidiyoruz diye çıkardılar .
Savcılığın bilir kişi raporunda 1.kusurlu fabrikanın müdürü ve iş güvenliğini demiş ve gene 1.tali kusurlu olarakta beni göstermiş makina operatörünüde 2. tali kusurlu göstermiş bulunmakta ve bu bilir kişi on gitmiş lay yerine gitmeden ifadeler üzerinden gitmiş bulunmakta bunu ben buldum o sonraki konumuz.
Bu arada meslekte iş gücü kaybınada baş vurdum 24 Mayısta yani çıkarıldığım gün işten bu aradan gelen raporlarım Maluliyet %11 ve Meslekte kazanma gücü kaybım baya uğraştık araya 15 Temmuz girdi ve bana rapor veren doktorlardan bir ikisi pyd üyesi çıktı ve bu iştede baya uğraştım sonunda %24,2 olarak çıktı olayla ilgili savcılık ceza davasını başlattı bende davaya katılma dilekçesi sundum şimdi ikinci mahkeme görüldü ve olayla ilgili tanıklarımın ifadelerine dayanaraktan yeniden bilirkişi raporu istedim ve keşif talebinde bulundum Hakim kabul etti ve beni A.T.K na rapora gönderdi şimdi ocak 20 de keşif olacak ve bunlar makinayı kaldırmışlar durum ne olur bu durumda keşifte hakim bulamayınca yani .
Ayrıca ben bunlara madi ve manevi tazminat davasıda actım bu arada daha yeni delilleri sunduk bu davada Avukatım ilgileniyor ve cezan kendimim sadece ve siz değerli arkadaşlar burada bu durumdan ne çıkar yorumlarınızı bekliyorum .

Süreç uzun.çelik gibi sinirleriniz olması lazım. Türkiyede bürokrasi çok ağır. En erken biten dava iki buçuk yıl. Beş sene ve on sene arası gibi zamanda da bitrbiliyor

Alper bey benim 5 yıl süren davam var bir otelden alacak davası mesailer vs artık alıştık eğerki onu bu kadar beklediysem
bu parmağın davasını seve seve beklemeye razıyım sonuçta üstüne bir bardak su içmemi bekleyenlerde var bunlarda orada çalışanlar bu
işçi milleti neden bu kadar cahil düşünüyor orasını anlamış deyilim eğerki kararlı olsalar neleri kopartmazlarki işverenden patronlardan anma korkuları var işte bir şekilde . ben davayı kaybedersem sanki onlara verecekler o parayı öyle savunanlarda var yani ilerde kendine bir durum gelirmi gelmezmi düşünmez bu kişiler .

Meslekte iş gücü kaybı raporum %24,2 ile 770 tl maaş bağlandı şimdi davalar devam ediyor .

Üst Alt