Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu sürekli işgörmezlik bağlanması için yapılması gerekenler?

ahtopot

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
merhaba,
ben şubat ayında iş kazası geçirdim, 2 ayda bir hastaneden istihrat raporu veriyorlar ve geçici iş görmezlik ödeneğini kurumdan alıyorum, bu ayki raporum 10 dr heyeti ile tekrar istihrat yazıldı fakat rahatsızlıklarımın tümü raporda yazmıyor sadece başvurduğum fizik tedavi üzerinden yazılmış. diğer rahatsızlıklarımı da belirtebilmek ve sürekli işgörmezlik başvurusu için ne yapmam gerekiyor

geçmiş olsun, önce sgk ya iş kazası geçirdiğinizi bildirmelisiniz haberleri var ise işyerine müfettiş gönderip rapor tutturmalı yani iş müfettişi sizin ifadenizi almalı ona göre rapor oluşturmalı, tedaviniz tamamen bittikten sonra tekrar sağlık kuruluna girip rapor çıkarttırıp bunun sonucuna göre iş gücü kayıbı % kaç ise aylık bağlanmaya uygunsa bağlanır diye biliyorum.

yanlış bilgilendirme yapmak istemem emin olan arkadaşlar düzeltirse sevinirim.

iş kazası işlemleri yapıldı, sağlık kurulunada 2 ayda bir giriyorum istihrat alıyorum, istihrat raporunu nekadar alacağım ne zaman işgörmeze yöneltileceğim acaba.... yoksa işgörmez raporu için ayrı bir başvurumu olması gerekiyor

Geçici iş göremezlik gelirinin sonlandığı tarih itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Tabii oluşan iş gücü kaybının kalıcı olması şartı ile... Kalıcılık raporla belgelendiğinde sigorta müdürlüğüne başvuru yapacaksınız.

BÜLENT BEY;

şimdi benim evraklarım Ankara'da sürekli iş görmezlik ödeneği için başvurmuştum. mart 2012 tarıhınde iş kazası geçirdim ocak 2013 tarıhıne kadar ıstırahatlıydım(şahsi başvuruda %56 oran aldım ) . %lık oran ankaradan gelince geriye dönük ödemeler istirahat bitiminden mi yapılıyor yoksa kaza geçirdiğim tarihten mi başlıyor.
Birde bu oranlarda bir rapor gelirse ne kadar bir iş görmezlik bağlanır acaba bir hesap tablosu veya tecrubeli bir arkadaş var mı bilgi verebilecek.

iş kazasından dogan rahatsızlıgın ne

Sag on kol fecı yaralanma ve 5 parmak,el bileği hareketsiz.

gecmiş olsun dostum zaten iş kazasını bildirdiğin için tedavinin sonunda seni heyete gonderecekler orda %10 üzerinde rapor cıkarsa sureklı iş gormezlık masına baglanırsın

biliyorum sahsı basvuruda 56 cıktı rapor zaten oranda su sekılde yatan pırımden baz alınarak kazadan once son 3 aylık prımınden gunluk kazancın bulunuyor daha sonra aylık kazancın ıcın 30la carpılıyor sonrasında %70*verılen rapor hesabından ne kadar maas baglanacagın hesablanıyor...

iş kazası sağlık raporu

merhaba ben geçen sene iş kazası geçirdim bir süre işgörmezlik parası aldım çalışır raporum geldikten sonra bağlı olduğum sgk iş kazası dolayısı ile maluliliyetim olup olmadığına dair beni bir hastaneye sevk etti fakat hastane engelli raporu çıkartmaya başlamış ve göz rahatsızlığımdan dolayı başka bir hastaneye sevk etmiş, sanırım bu hastane iş kazası maluliyet oranımı tespit etmesi gerekirken engelli raporu çıkartmaya yönelmiş yanlışlık olmalı düşüncesindeyim bilgi verebilirseniz sevinirim

Bence hastane tanıyı belirtmekle yetinecektir. İş gücü kaybının sürekli olarak % 10 ve üzeri oranda kaybedip kaybetmediğinize dair değerlendirmeyi sgk sağlık kurulu yapacaktır.

Bu açıdan, bence sgk sevki ile gittiğiniz hastanede süreci işletmenizde bir sakınca olmaz.

Sizin bu yanlışlığı tespit etmeniz aslında olanaksız gibi birşey çünkü sgk istediği evrakların sonuçları size göstermiyor direk Ankara'ya gönderiyor ve eğer orda evraklarda eksiklik veya yanlış birşey varsa o zaman tekrar başka bir hastaneye gönderiyor ...

MUAYENE esnasında doktorunuza mutlaka iş kazası geçirdiğini bildirin. ama anladım kadarı ile doktor sana 2 ay bir istiharat yani dinlenme raporu veriyor demekki iyileşme ümitleri var doktorda. bu süreç ise 3 yıldır. 3 yıl içersinde bir kanaat olmazsa hükmen süreklilik kadrosuna giriyorsunuz zaten. ve heyete girebilirsiniz bunuda doktorunuzla konuşun. hocam heyete girmek istiyorum de gir...

mehmet hiçbir doktor göstermez mührü basar basmaz evrakları ankaraya yola çıkarır. ama bir sorum var sana verilen yani senin adına hazırlanan rapor heyet doktorunun belirlediği rapormu yoksa uzman yada prof doktorun belirlediği rapormu. uzman dr. yada prof dr. belirlediği rapor ise salla onu heyet doktoruna görün... heyet doktoru belirledi ise raporu ankaranın dediğini yapmak zorundasın bir eksiklik yada zayıflık vardır muhakkak. sen pes etme...

Yeniden iş kazası raporu istiyorlar ne yapmalıyım

merhaba
ben şubat ayında (2013) iş kazası geçirmiştim. bir süre istihrat raporlarımı aldım daha sonra sgk genel hastane heyet raporu istedi çıkardım fakat hastane bunu yanlış çıkardığı içimn yani iş kasası değilde maluliyet raporu çıkarmaya çalışmış beni başka bir hastaneye sevk etmişti. yaşadığım yerdeki -izmir sgk o raporun yanlış olduğunu tekrar uğraşmamamı olan evrakları ankaraya göndermemizi tekli etti kabul ettim . ankaradan dün geri gelen cevapa göre beni ege ünüversitesinde fizik tedavi ve estetik cer. bölümüne gönderip hastaneden % istemiş.fakat benim kazadan mütevellik gözlerimde kornea yanığı oluşup görüş bozukluğu kaldı ayrıca yatış ve yanıktan dolayı damar tıkanıklığı da olustu. bunların kontrolünü istememiş , şimdi sizce ne yapmam gerekir...( işyerimde o2 tüp patlaması sonucu vücudumda %40 yanık kazası)

size gelen yazıya göre hareket edin ve sevk edildiğiniz hastaneye müracaat edin, doktor bilir zaten bu rahatsızlıkların nasıl meydana geldiğini sizde söylersiniz raporu ona göre hazırlar...

Üst Alt