Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu T12 ve L1'de kırık oluştu. İş gücü kaybı oranım yüzde kaç olur?

köşeci

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
merhaba 26,10,2007'de iş kazası sonucu t12 ve l1'de kırık oluştu tedavi sonucu yürüyebiliyorum fakat, çok iyi değil.
Nörojen mesane gelişti tak yapıyorum, büyük abdest kontrolü tam değil bazen rezil edebiliyor.
Müfettiş için baş vurdum işyerine %90 hata verdi sigorta müdürlüğü iş gücü kaybına ankaranın karar vereceğini söylüyor.
muhtemel sonuç % kaç olur tecrübeli arkadaşlar

şimdiden teşekürler .:)

Tarsus lu köşeci

arkadas 2007 de kaza yapmıssın 2010 oldu hala sonuclanmadımı müfettiş kararı bizimde içimize ateş düşürdün valla ben aynı iş kazası geçirdim senin mahkeme durumları filan nasıl işyerine dava açtınmı

iş kazası

Henüz mahkemeye vermedim;gecikme sebebi uzuv kopmakarı hariç sen başvuru yapmadan gelmiyormuş bende bunu sonradan öğrendim 15,08,2008 de başvurdum müfettiş geldi fakat gerisi gelmedi kimin umrundayız sanıyorsun.

%60'ın üzerinde olacağını tahmin ediyorum.

Ayrıca sürekli iş göremzlik gelirinin yanı sıra, maluliyet cetveli'ne göre malul sayılırsanız, 10 yıllık sigortalılık süreniz ve en az 1800 gün priminiz varsa, malulen emekli de olabileceğinizi düşünüyorum.

köşeci

bülent bey ilgin için çok teşekkür ediyorum.

bülent bey aynı işyerinde beraber çalıştığımız arkadaşlarımızdan biride kaza geçirdi.Kolu dirsek altından koptu müfettiş %50 hata verdi onun sakatlık oranıyla ilgili bir tecrüben varsa ....kolu yerne dikildi fakat işlevsiz.

merhaba bülent bey;

Ben 2007 de iş kazası geçirdim sakatlık oranı yeni düzenlemelere göremi yoksa benim kaza geçirdiğim tarihteki sakatlık belirleme kıriterlerine göremi belirlenir.tşkler.

Kaza geçirdiğiniz dönemde geçerli olan mevzuat geçerlidir. Ama zaten hiç fark etmez. Her halukarda malulen emeklilik ve en üst düzeyden iş göremezlik geliri hak edersiniz.

Çalışma Gücü Ve Meslekte Kazanma Gücü Kaybı Oranı Tespit İşlemleri Yönetmeliği
(Resmi Gazete Tarihi: 11.10.2008 Resmi Gazete Sayısı: 27021)
Yönetmeliğin yürürlük tarihinden önceki talepler
GEÇİCİ MADDE 1 - (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce çalışma gücü kaybı, iş kazası, meslek hastalığı, vazife malullüğü, harp malullüğü sonucu meslekte kazanma gücü kaybı ile erken yaşlanma durumlarının tespiti talebinde bulunan sigortalılar ve hak sahipleri için, yürürlükten kaldırılan ilgili sosyal güvenlik mevzuatının Kanuna aykırı olmayan hükümleri uygulanır.

bülent abi merhaba:

Okuduğum A cetvelinde gördüm KUADRİPLAJİ diye bir şey yazıyor sana zahmet bana tam manasını bi açıklarsan sevinirim teşekürler.

Mana derken neyi kastediyorsunuz anlamadım... Ama en ileri derecede işgücü kaybı alacağınızdan kuşkum yok.

Arkadaşlar merhaba :
Bu gün aylar süren tahliller ,emg'ler ve tetkiklerin sonucunda sakatlık oranı tesbiti için heyete girdim.Sonuç % 85 olarak yazdılar. Pazartesi Raporların Ankaraya gönderileceğini söylediler,umarım Ankara oranı düşürmez. Cevap ankaradan ne sürede gelir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın herkeze geçmiş olsun.

Hayırlı olsun. Raporda bir eksiklik bulmazlarsa, bir-iki ay içinde süreç tamamlanır diye bekleyebiliriz...

merhaba :
15 yıl sigorta süresi
3000 gün prim
2200 tl brüt maaş
toplam ssk yatan para 92000 tl
%85 sakatlık oranları ile ne kadar iş göremezli ve malülük maaşı alırım.
bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.

Oooo, bence köşeyi döndün :):)

Gece gece tamamen içgüdüyle spekülasyon yapayım :)
Bence 1500 TL sürekli iş göremezlik geliri alırsın, 1300 TL'de malulen emeklilik aylığı. Bu durumda fazla olanın tamamını, az olanının yarısını aynı anda alırsın... Yani, eline ayda 2000-2200 TL gibi bir rakam geçer :)

Arkasdaşlar merhaba
2 defa Ankraya gönderilen evraklarım,sakatlık daire başkanlığı tarafından beğenilmeyip; iade edildi .
Başka bir üniversite hastanesinde tetkiklerinin yapılması diye yazı geldi yine yaptırdım. Tahlilleri, tetkikleri ,yeni filmler
aylar süren uğraş birkez daha sevgili kurumumuza teslim ettim dün itibari ile Ankaraya göndermişler umarım bu kez
benim için hayırlısı olur .
Bu seferde sonuç çıkmasa kurumu mahkemeye verip adli tıpba sevkimi isteyecem.
Allah hepimizin yardımcısı yardımcısı olsun.

İşte buna zulüm diyoruz! Hem de en ceberrudundan!

Dilerim bu sefer kabul edilir.

Bülent abi merhaba:
Bu gün sgk müdürlüğünü aradım,ankaradan evraklarımın gelip gelmediğini sordum .
Evraklar gelmiş sakatlık oranı tespiti yapılmış,bana küfredercesine : % 34 sakatlık vermişler.
T12 bel kırığı 24 cm platin,idrar sonda ile tak yapıyorum,gaita inkontinens var bacaklarda güç kaybı,
denge sorunları daha sayamadıdım bir çok belgelenmiş sıkıntı ve varılan sonuç %34.
Abi herşey bu kadar basitmi,neler yapmamı tavsiye edersiniz iş göremezlik maaşı bağlanacakmış
maaş evraklarını alınca itiraz edile biliyormuş.itiraz edecem ama bunlara itiraz etsem ne çıkar bilemiyorum,
önerilerinizi bekliyorum.
şimdiden teşekkürler.

Mutlaka itiraz etmelisin. Oran bence çok düşük. Yeniden değerlendirmelerini talep et...

Arkadaşlar merhaba Ankara yüksek sağlık kuruluna gönderdiğim itiraz ın sonucu geldi fakat değişen birşey olmadı
Anlaşılan pek değerlendirme yapmadan sonucu göndermişler.Sonuç % 34 ne yapacam artıkkafayı yemek üzereyim lütfen önerilerinizi bekliyorum.Başka nereye itiraz edebilirim bir akıl verin.Bu sakatlıkları bizeverilen cetvele göre hesaplamıyorlarmı farklı bir uygulamamı var.

böyle saçmalık olurmu bende senle aynı durumdayım %88 özürlü raporum var sadece nörojen mesane için %40 veriliyor seninkini 34 yapmaları imkansız bence careyi burda aramaktan ziyade bir avukata gitmelisin

merhaba bende t 12 kırığı var koltuk deynekleri ile yürüyorum malulen emeklilik için verilen oran %67 ENGELLİ ARAÇ ALIMI İÇİN DEVLET HASTANESİNDEN ALINAN RAPORDA %70 verildi sürekli yazıyor ileri paraparazi raporlar 2006 ve 2007 yılında alındı...mahkeme konusuna gelince çok güvenilir iş hukuku avukatından fikir alın her avukat bu konuda uzman değil yanlış karar ve haklarınızda telafisi olmayan kayıplar olabilir ..mümkünse iş yeri ile anlaşmak çünkü mahkeme süreci çok uzun ve umduğunuz gibi olmayabiliyor.....allah yardımcınız olsun...

Üst Alt