Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu tazminat davası açmam gerek. Rapor başvurusu yapabilir miyim?

omr

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
herkese slmlr ben 23 yaşındayım trabzonda yaşıyorum iş kazası geçirdim inşaattan düştüm 1 böbreğim dalağım alındı sol kaburgalarım kırıldı elim kırıldı kafa tasımda çatlak war şikayetlerim çok ama maruz görün bilgi almak ıstıyorum ben çalıştığım iş yerini mahkemeye wericem ama hangi avukata gıttıysem bende heyet raporunu al oyle dedıler bende şu anda iyileşme sürecinde4 olduğum için heyet raporu alamadım yani sormak ıstediğim avukat bana verılecek olan heyet raporundakı orana goremı tazminat talep edecek şimdiden tşkkrler....

İş Kazası geçiren arkadaşlar Genelde hep aynı yanlışı yapıyor. Neden doğrudan avukata gidiyorsunuz, anladığım kadarıyla kaza sonucu sizde bayağı bir hasar oluşmuş.Sadece tazminat değil, İş Kazası maluliyet ( sürekli işgöremezlik geliri ) de bağlanabilir size. Bunun için önce bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat edin.Teftiş yapılsın, İş Kazası tespit süreci tamamlansın, maluliyet oranınız belirlensin, Tüm bunlardan sonra tazminat için avukata gidin.Aksi takdirde boşa zaman kaybediyorsunuz, yıllarınız boşa gidiyor

kardeşim çok tşk ederim verdiğin bilgi içiçn yarın ilk iş sgk ya gidip teftiş yapılmasını ıstıycem

rica ederim, başvurunu yaptıktan sonra belli periyodlarda dosyanı takip et, hangi aşamada olduğunu öğren

öncelikle geçmiş olsun. İlk olarak sgk kanalıyla işgöremezlik maaşı bağlanması için gerekli başvurunuzu yapmanız gerek. Maddi ve manevi tazminata geli,nce bunun için önce tedavi sürecini biraz geçirmeniz gerekir. Ardından ortaya çıkacak maluliyet oranınıza göre işvereninize maddi ve manevi tazminat davası açabılırsınız. Yaşınız küçük olduğundan ciddi mana da bşir tazminat çıkacaktır.
.Tekrar şifa dilerim geçmiş olsun.

tşk ederim verdiğiniz bilgi içiçn benim % 17 raporum var ben bunun internetten bir hesaplama yöntemini buldum 300 milyqardan bahsediyor bu ne kadar doğru acaba bilginiz varmı.,

300 milyar ı nasıl hesapladın kardeş ?

bunun hesabı yok ki

hesabı var google gir iş kazası tazminat hasplaması yaz çıkıyo ben ordan hesapladım doğrumu yanlışmı bılmıyoeum

Ömer bey internetteki hesaplama yöntemlerinin bir çoğu yanlış. Bunu dava acıldıktan sonra konusunda uzman bır bılırkısıye mahkeme gönderecektir.Ancak bahsettiğiniz hasarlara rağmen işgücü kaybının sadece %17 çıkmasın da bana pek doğal gelmedi. İş kazası gecirdiğiniz dönemde aylık gelırınız ne kadar idi. Henuz dava açmadınızı?

Bu konuda önemli hususlar şunlar ömer bey ; kaza sırasında aylık gelırınız, olayda kusurunuz veya işverenın kusuru (bahsettiğiniz durumlarda genelde kusurlu ısverendır, iş gücü kaybı oranı. Birde kaza gecireli tam olrak ne kadar vakıt gectı acaba. daha fazla iyileşme ihtimali var mı?

kardeşim bildiğim için söylüyorum çalıştığınız iş yerinde iş güvenlik tedbirleri varmıydı ve iş güvenlik eğitimi aldın mı.eger varsa hiç hak talep edemessin.yoksa ne ala.ayrıca sgk ya gidip başvurduğun da kesin işten atarlar onu söyleyim.elinde tedavi olduğun hastaneden aldığın heyet raporu lazım.varsa ankaraya gönder sana sürekli iş görememezlik parası bağlarlar.mahkemeye gelince her avukata güvenme avukatın çok salam olsun.mahkeme sürecide 4 sene felan.şahit isteyecekler en az 2 tane.işten çıkmış olabilir tabi o tarihte işte çalışıyo olması lazım.kaç para alcağına gelince o hiç belli olmaz maddi tazminat senin engel raporuna göre ve maaşına göre hesaplanıyo.manevi ise fazla bişey bekleme.türk adaleti bu konuda çok acımasız.izmirde olsaydın sana avukat ayarlardım emin ol.ben kazandım ordan hepsini biliyorum.

çok zor bir süreç

geçmiş olsun gardaş ssk ya dilekçe ver seni çagırırlar ifadeni olayın ansıl olduguna dair işinle ilgili ifade verirsin bana 8 ay sonra geldiler şahitlerle görüşmemişler direk işyeriyle görüşmüş işle alakalı degil diye tutanak tutuldu mahkemeye verdim 2 şahit istiyorlar durmadan takip et gardaş yoksa zor gidiyorlar ben heryere yazdım bimer falan bana dediler mahkeme onaylarsa bizde onaylarız şimdi mahkemeyi bekliyom büyük ihtimalle beni adli tıpa sevk ederler benim elde kemik çürümesi çıktı kemikler çökmüş ben iş gergi kagıt rulesini makinaya bindirirken bindireemdim elimden sess geldi şişti burkulma sandım ilk başta sonra hu hale geldi elbilekte 2 platin var elde gözle görülür kısalma el bilek kemiklerini aldılar sadece bilegi tutsun diye bir kemik bıraktılar güç kaybı ve hareket kısıtlıgı var bugunde birazdan hastaney gitcem sinirleri yaktırcam agrısı geçmedi allah yardımcın olsun gardaş

Üst Alt