Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu tek gözümü kaybettim. İşyerime dava açabilir miyim?

ozkan14

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba ben 02.11.2010 da iş kazası nedeniyle sağ gözümü kaybeettim 11 ay raporlu kaldım iş yeri bana bu sürede maaşımı yolladı iş kazası nedeniyle bana sürekli iş görmezlik geliri bağlandı gözümün tedavisi hala devam ediyor bir hafta önce iş yerinde bir tartışma oldu ve patron hakaret ederek üstüme yürüdü bende bir avukata gidip ihtarname yolladım iş kazası nedeniyle iş yerimi mahkemeye verebilirmiyim hala avukat araştıcam dedi saygılar

iş kazası

merhaba iş kazasında mahkemeye verme süresi ne kadar ben iş kazasını 2010 yılında geçirdim iş yerimmle aram bozuldu mahkemeye verebilirmiyim şu an teşekkürler

[FONT=verdana] işçi ve işveren arasında iş kazasından kaynaklanan davalarda uygulanacak zamanaşımı süresi 10 yıldır.[/FONT]

teşekkürler kafam karışmıştı kimi 1 yıl dedi kimi 5 yıl kimide 10 yıl

özkan dava açabilirsin ama çok uzun sürüyor sonuçlanması ben 2006 yılında dava açtım hala sonuçlanmadı düşün yani

Maddi manevi tazminat talepli dava tabi ki açabilrsiniz. Dava uzun sürse de işveren anlaşma yoluna gitmek isteyebilir.
Ayrıca dava sonunda taleplerinizi faiziyle alacaksınız. Bir hak kaybınız söz konusu olmaz

benim sgk raporum var iş kazası olduğu da kabul edildi bütün evraklarım tam patron hakaret ettiği için işi bıraktım hiç bir suçum yokken hakarete uğradım inşallahta hakkımı alırım teşekkürler yorumlar için

Kardeşim benimde iş kazası raporum var ama süreç uzun sürüyor tabiki faizi ile alırsın paranı ama burası Muz cumhuriyeti yıl 2013 adalet yok 7 sene gider gelirsin en az mahkemeye avrupa da olsan hemen sonuçlanır alırsın tazminatını ayrıca tr deki tazminatlar çok düşük insan sağlığına değer vermiyorlar anlatmak istediğim bu.Senin hatan Özkan iş kazası raporu aldığında işyerine dönmeyip direk dava açaçıktın. Devlet sana verdiği sürekli iş görememzlik ödeneğini işverenden fazlasıyla alıyor buda işyerinin işine gelmiyor tabi saldırır sana. Herşey para olmuş işveren para kaybetmektense seni kaybetmeyi gözel alır almış zaten.

haklısın orhan kardeş bana dediler ama ben iyi niyetimden kaybettim o zaman ver dediler mahkemeye ben vermedim keşke verseydim ama keşkelerle olmuyor işte hayırlısı allahtan bugün verdim avukata vekaleti bakalım ne zaman sonuçlanır allah bilir hakkımızı alırız eninde sonunda inşallah

Benim İstanbul` da 2006 davam başladı 2014 yılında sonuçlanır dedi avukatımla bugün konuştum . 8 sene dile kolay Allah yardımcın olsun mücadeleni ver başına gelmiş bu talihsiz olay hesabını sor gözünü kaybetmişsin hiç birşey senin gözünü satın alamaz sana dünyaları teklif etsem gözünün birini istesem sende vermezsin herşey sağlık kardeşim sağlık gerisi boş.
[FONT=Verdana]Bir kara kaşın bir kara gözün [/FONT]
[FONT=Verdana]Deger dunya malına...[/FONT]

gecmıs olsun. o kadar uzun surmez rahat olun. sizin kı ekstra bır durum ortala 2 yıl surer davalar 8 yıl çok uzun bı sure

kardeşim öncelikle geçmiş olsun.kısaca okudum.benimde 10/12/2009 da bir iş kazası sonucu sol gözüm görme kaybını yitirdi.iş kazası sonucu işvereni mahkemeye verme süren 10 yıldır.fakat her geçen sene senin alehine.ayrıca mahkemeye vermekten korkma.kesin kazanırsın.ben kazandım.hemde uzun sürmedi.ayrıca uzun sürse bile ver sen uğraşmıyon sonuçta.avukat ilğileniyor.önemli olan sgk dan gelen kusur oranı.eğer kusurun fazlası veya hepsi işverene aitse hiç düşünme mahkemeye ver.iyi kötü para alırsın.yani hakkını.gerçi şahit isteyebilirler veya tehtit olur diye istemeyebilirler.süreç önemli değil.iyi bir avukat bul.izmirde olsan sana yardımcı olurdum.

musa kardeşim sgk iş yerine %90 bana %10 kusur buldu banada anakara %37 işgörmezlik derecesi verdi bilmiyorum verdim avukata sonuç ne olur bilmem inşallah hayırlısı olur.

kardeşim %100 hatta 200 kazanırsın.hem çok beklemezsin emin ol.ben kazandım bütün süreci biliyorum çünkü.senin için de hayırlısı olsun.zaten olan olmuş acelen mi var.yıllık %9 faiziyle toplamda çok para alırsın.hayırlısı neyse o olsun.

Musa çok para derken sen ne kadar aldın ? Ayrıca bu tür davalarda adli tıpın vermiş olduğu sakatlık oranına , kişinin yaşına ve işyerindeki en son almış olduğu paraya göre hesaplanma yapılıyor. Yaşı genç ve adli tıp rapor oranı yüksek ise daha fazla alır. Özkan sürekli iş göremezlik ödeneği ne kadar bağlandı kardeşim paylaşırmısın. Bana 740TL bağlandı senin ki ne kadar ?

çok para derken öyle aman aman değil tabiki ama ben 150 bin tl aldım.arkadaşta sağlam bir avukat ve şahitlerle bi okadar alır.

bna 250 tl bağlandı orhan kardeş asgari ücretten yatıyodu sigorta musa sen ne kadar tazminat aldın hemen hemen aynı duruma düşmüşüz kardeş

benim 9 yıllıkta çalışma sürem var kesintisiz musa kardeş ordanda tazminat alırım zannedersem

Üst Alt