Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu toplu ödeme ne zaman ve nasıl alabilirim?

hasato

Üye
Konular
38
Reaksiyonlar
2
kolay gelsin dostlar 11 ay önce iş kazası sonucu beyin kanaması geçirdim sol tarafımda kısmi felç oluştu sol elim ile herhangi 58bir işlem yapamıyorum (sadece fiziksel olarak var parmaklarımı açamıyorum )sol ayak bileğimde spastite var afo olmadan yürüyemiyorum ve baston kullanıyorum bugün %58 sürekli engelli raporu aldım çok komik bir oran olduğunu düşünüyorum bilerek verilmiş gibi itiraz edeceğim ancak bugün fizik tedavide bir hastanın ailesi ile sohbet ederken yüklü miktarda toplu ödeme aldıklarını belirtti

oğulları kurye olarak çalışırken kaza geçirmiş durumu maalesef benden çok daha kötü sigorta firmaları tarafından çok arandıklarını belirtti bende maden mühendisi olarak taş ocağında çalışıyordum olayın üzerinden 11 ay geçti ancak toplu ödeme vb. bir konunun muhabbeti dahi geçmedi biz mi başvuru yapıyoruz yada farklı bir durum mu var bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim ilginiz için teşekkür ederim

hasato

Öncelik ile büyük geçmiş olsun eger iş kazasında dolayı bu mağduriyet yaşamışsan öncelikle bağlı bulunduğun SSK ya gidip iş kazasından dolayo sevk alacaksın sonra seni bağlı bulunduğun herhangi bir hastaneye sağlık kuruluna gireceksin evrakların daha sonra SGK tarafından Ankara Kocatepe ye gidecek orada sana iş kazasına bağlı iş kaybı oranı çıkacak %10 ve üzeri iş kaybın çıkarsa sana ömür boyu iş göremememzlik maaşı bağlanacak burada kaza tarihinden itibaren bir toplu paran olacak lakin bunlar iş kazası işe mümkün sana tekrar tekrar geçmiş olsun

Cumali sağ olsun işi özetlemiş.bende kendimce yazayım.
geçici iş göremezlik (raporun) bittiyse ssk'ya sürekli iş göremezlik maaşı için başvuru yapıyorsun.
Bu maaş rapor bittikten sonra başlar.Maaşın bağlanması ise 1-1,5 yıl sürer.O yüzden toplu para alırsın.aylık ne kadar olur dersen.
son 3 aylık bürüt maaş + iş kazası kusur oranın + iş göremezlik oranların belli olduktan sonra hesabı kolay.
diyelim ki bürüt maaş 5000 + kusur yok +iş göremezlik oran =%50
5000 / %70 =3500
3500 / %50 = 1750 tl aylı gelir bağlanır

arslan01

selam bende iş kazası gecirdim 1-bürüt maşın içine ikramiyeler giriyormu 2- bu maaşı alabilmek için sgk müfettişlerini kusur oranını belirlemesi mi gerekli. 4- bürüt maaaş neden %70 ile hesaplanıyor..
şimdiden teşekkürler

Öncelikle çok geçmiş olsun
1-% 70 olayı prosedür böyle sebebini bilmiyorum.
2-ikramiyelerin de %50 si bürüte eklenerek hesaplanıyor.
3-Evet sgk müfettişleri olayı inceleyip kusur oranını belirleyecek ve hastaneden işgöremezlik oranınız geldikten sonra inşallah geliriniz bağlanacaktır.
Herşeyin hayırlısı olsun...

arslan01

öncelikle cevabınız icin teşekkür ederim hastahaneden oranim geldi %13.1 ama halen daha ssg müfettişleri halen ifadeye agırmadı bir onlar kaldı inşallah en kısa sürede onlarda biter

iş görememezlik maaşı bildiri kağıdı

kolay gelsin dostlar sgk dan kağıt geldi maaş bağlanmış ayın 20'sinden sonra gidip alabileceğim söyleniyor kağıtta
Gelir tutarı: 1911 tl
Ek ödeme tutarı: 74 tl
yazıyor bundan sonra her ay gelir tutarında yazan miktarımı alacağım yani aylık maaşım 1911 tl mi olacak bilgisi olan açıklarsa sevinirim. ilginiz için teşekkür ederim

Üst Alt