Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Iş kazası sonucu uzuv kaybında rapor oranı ve haklarım..?

ARDIC1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm arkadaslar aralık 2014 te iş kazası gecırdım
sag el 5-4 parmaklar komple yok. 3-2 parmaklar ıse sadece 1 bogum dıyecegım sekılde kaldı
heyete cıkmak ıcın hast gıttım 1 ay sonraya heyet gunu verdıler
bılgısı olan arkadas mumkunse ortalama yuzde kac rapor alırım
balthazard formulunden anlayamadım.
bu aldıgım heyet raporu her daım kullanırmıyım tesk

öncelikle geçmiş olsun, bende şu cetvelden pek anlamam... tahminimi yazmak isterim, engelin sağ elde olduğu için %25-%30 arası gelir diye düşünüyorum.

%28 bana verdiler sag el senible ayni durumum 2 345 parmaklar ampute

İs kazasi gecirdi isen ssk ya bas vur bence kimse kimseye acimiyor kardes gerekirse sikayetci ol

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.Verdiğin bilgiler doğrultusunda%33 gibi kalıcı özürlülük oranı alırsın.Bu durumundan dolayı da hakkını aramanıda tavsiye ederim.İşveren bu kazadan sonra seni ne kadar bi zaman arar veya sorar bilemem ama aldığın rapor doğrultusunda dediklerimi yanlış anlamayın amabüyük bi ihtimalle sağlığınızın üç te birini işgücü kaybı olarak kaybedeceksiniz.Bu yüzden hakkını kimseye yedirme.

iş kazası için buludugun ilçedeki sgk ya başvuru yap hemde hemen sonrada bir avukata danış tazminat hakkın olmalı uzuv kaybından dolayı.sgk dan iş kazası raporunuda almayı unutma

geçmiş olsun.ssk ya sürekli iş görememezlik geliri için bian önce başvurunu yap.tahminim %20-23 civarı oran verirler.buna bağlı olarakta bir maaş bağlanır.bu süreç ortalama 1 yıl kadar sürüyor.iş yerine ne yapacağında senin tercihin.dava açabilirsin.alacağın tazminat yaşına maaşına kusur oranına göre değişiklik gösterir.

Evet en iyisi durumunuzla ilgili tüm belgelerinizle birlikte bir avukata danışmanız... Geçmiş olsun.

arkadaslar ılgınıze tesk derım elım daha ıyılesmedı raporum devam edıyor hayırlısı ıle calısır aldıktan sonrakı surece bakacagım tabıkı.
benım soyle bır durumum soz konusu işe gırdıgım fırma azerbaycanda 2015 atıcılık olımpiyatlarını catı sının örtulmesı için kenetli sac makınesını
ordakı fırmaya kıralıyor ben operator olarak gıdıyorum orada ana fırma ve yuklenıcı fırma olarak 2 ayrı fırma daha var ( turkıye fırması) ben onların gozetımınde işimi yapıyordum orda azerbaycanda kaza gecırdım. allah kımseyı hastaneye dusurmesın ama su kadar soyleyım azerbaycan bızım 80 lı yıllar hastaneler yataklar vs vs allaha emanet. ama insanları mukemmel :)

Benimde seninkine benzer olayım vardı 3 şirkete dava açtım 3 de kusurlu çıktı...ana şirketten tazminatımı aldım.

Dava açacaksan tüm şirketlere ayrı ayrı dava açmanı tavsiye ederim. o davalar birleştirilir tek dava haline gelir, şirketler arasında Alt işveren - üst işveren ilişkisi varsa, diğer şirketlerinde kazada kusuru çıkarsa... hangi şirkette para varsa ondan tazminatını alabilirsin.

Ayrı ayrı dava açın diye tavsiye vermeyin, bu hukuki bilgi gerektirir, alt işveren asıl işveren müteselsil sorumlu, tek dava altında her iki şirkete de dava açılabilir.

slm arkadaslar 1 ay evvel aynı konu başlıgında durumumu izah etmiştim

2014 yılı aralık ayında iş kazası geçirdım sag el 4-5 parmak komple ampute
2-3 parmaklar sadece 1 bogum var 1 ay evvel heyete basvurdum bugune
sıra vermişlerdi gittim 1 dakika bıle surmedi dr elime degil önundeki kagıda bakıyor
neyse kagıtta ben gitmeden önce filmime göre yazılar yazılmış kırmızı kalemle aşagıda hesaplamalar yüzde vs vs 8 ve 5 var dr topladı kağıdın arkasına 13 kırmızı kalemle yazdı yuvarlak içine aldı

gayri iihtiyari sordum oranım bellimi dedim dr bakmadı bıle sekretere uzatmıstı evrakı
sekreter daha belli degil 10 gun sonra gelin burdan alın dedi.
oranım 13 mü acabaki buyuk olarak 13 yazdı bana az geldı cetvele baktıgımda 25 gıbı bekliyordum
tesk ederm

Sayın ardıç merhabalar
Öncelikle çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin efendim
Balthazarda bakmadan elimdeki emsaller doğrultusunda düşününce size %20-%25 civarında bir maluliyet oranı verilecek
ve yaşınız, mesleğiniz ve maluliyet oranınız doğrultusunda tazminatınız hesaplanacaktır
Almış olduğunuz bu maluliyet raporunu her aşamada kullanabilirsiniz
Saygılarımla
Av.Mehmet Yaşar ŞAHİN

% 13, 2. ve 3. parmakların için verilmiş değerdir. Bu durumda 2. veya 3. parmakta bir eklem kullanılabilir olarak değerlendirilmiş demektir. 4 ve 5 için toplam % 10 olur. Dominant el olarak değerlendirilirse -bu durum değerlendirilmelidir- % 5'e kadar eklenebilir. Yani % 23+ gibi bir sonuç çıkmış gibi geldi bana.

slm arkadaslar benim gecirdigim is kazasi sonucu sgk beni hastaneye sevk etmisti ordan istanbula gitti evraklar ve % 26 vermişler su an mufettisten haber bekliyorum 2 ay oldu hala haber yok birde ben surekli iş gorememzlik maaşim onaylanırsa maasimi merak ettim ama hesaplayamadim :) yardim ederömisiniz 2013 aralik mahrah : 978 tl 1 yil bosluk var kasım 2014 matrah 1957 tl aralik 1957 tl ama 19 gunlk calısmam var 19 unda iş kazasi gecirdim tesk ederim birde mufetisin verecegi kusur oranim masimi etkilermi tesk. eederim.

slm arkadaslar OZUR DİLERİM AMA konuya vakif bir admin arkadas yardimci olamayacakmi neyse tesk ederimm yazım benım sansıma adam araba almak ister yardim edilir bayanin biri kitap yazmak ister engelliler adna yardim edilir neyse gercekten tesk ederim

gecmış olsun kardeş kusur oranıyla maaşın alakasının olmadığını bılıyorum benim iş göremezlik gelirim bugun sonlandı.

ARDIC

Ne kadar gelir bağlanır bilemiyorum. Ama tahmnim 250 TL gibi bir şey olacağıı yönünde.

Kaza tarihindeki son 4 ayın prim ödeme günleri ve kazançları gerekli ayrıca iş kazasına hangi tarihte başvurdunuz örneğin kaza atıyorum 12.12.2012 kasım 2012 30 gün kazanç şu gibi

Üst Alt