Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu yüzük parmağımı kaybettim. Dava açsam tazminat alabilir miyim?

emekçi47

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
sağ yüzük parmağım çalışırken parmağımdaki yüzük takılması sonucu koptu birkaç hastane gezdik dikilemedi yüzük soydugu için dikilemedi parmak kesildi sonrada estetik yapıldı raporlarım bitti şirket benle ilgilendiği için mahkemeye veremedim işten ayrılıp mahkemeye versem nekadar tazminat alırım işyerinden kendim ayrılmamla bişey kaybedermiyim firmanın beni çıkartmaya niyeti yok bilgi verirseniz sevinirim

çalışmalarda yüzüğün çıkarılması gerekir ve bunu iş yerinin sana imzallattığı sözleşmede yoska tazminat alırsın ama seni uyardılarsa ve sende imzaladıysan sorumlu işçi olur birsey çıkmaz..

kaza sonrası işgüvenlikçi geldi eğitim verdi daha önceden ibraz ettiğim bi evrak yok

işyerinde böyle bi evrak imzalamadım kazasonrası eğitim aldım ozaman imzaladım

Kendi isteğinizle işten ayrılırsanız kıdem tazminatı alamayacağınız gibi, işsizlik ödeneğinden de mahrum kalırsınız.

İş kazası sonucu tazminat konusu ise ayrıdır. Orada iş kazasında işverenin sorumluluğuna göre karar verilir. Ama oluşan işgücü kaybı oranının düşük olması tazminat konusunda da dava açmaya değer bir meblağ almanızı engeller bence.

50 ila 70 bin alırsın diyor böyle durumlarda akılveren çok oluyor bazısıda 3 5binlira diyor dava açmalımıyım sizce degermi

arkadaşlar miktar bileniniz yokmu başından böyle bir olay geçmiş veya duyan birisi yokmu bilgi verirseniz sevinirim

Yusuf macera arama işine devam et işveren seninle ilgilenmiş. Ölümlerde bile 50bin TL tazminat veren bir ülkede yaşıyorsun . Parmağın kopmuş çok geçmiş olsunda o kadar basit değil bu işler 50-70 bin TL. arası tazminat almak .

Avukat parası vs. derken cebinizden ekstra para çıkması bile muhtemel. Bence hiç uğraşmayın

hastane bana yüzde 5 işgöremez raporu verdi bununla bir hak alabilirmiyim işgöremez aylıgı galiba bağlanamıycak hastanede birkaç kişi mahkemeye vermemi söyledi kafam çok karışık

eğer mahkeme yoluna başvuracaksanız bence en önemli çarpanlar arasında maaşınızı ve kusur oranınızı göz önünde bulundurarak karar vermenizi tavsiye ederim. zira maaşınız yüksek ise ve size verilecek olan kusur oranı düşükse mahkeme mantıklı olabilir. elbette karar sizin...

Üst Alt