Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucunda hiç hakkım verilmeden iş akdim feshedildi!?

ruzgar21

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Mrb Arkadaslar ..
24.09.2017 tarihinde "Trafik Kazali İş Kazası Geçirdim ..%18.maluliyet Verildi.
7 Ay iş görmez Raporu Aldım ..Rapordan Sonra Şirket Çıkışımı Verdi Çıkış verildikten sonra gidip hic bir imza atmadım beni aradılar yatakta sakat oldugumu soyledim ...
İçerde Kalan 2 aylik maaşim+mesailerim+kıdem tazminatı+ihbar tazminatı+yılık tazminatı+yılık iznimi+ İş kazası Madi manevi tazminatımı Hiç bir Hakımı Almadım ..
İşe İade Davası da Açtım Avukata Verdim ..2 ay Sonra Duruşmadır
Bişiler Çıkarmı Ortalama Ne Çıkar Lütfen Yardımcı Olunuz ..
Not = Şirket Çok Büyük Bir Holdingdir ..
Ankaradadir .Cesitli Yerlerde Sirketi Vardir ..Bu Nedenle Ayda Bir Is kazasi baslarina gelebiliyor ..

iş yeri seni aradığında hastane çalışabilir raporu vermiş miydi? işveren hastanenin vereceği rapora göre seni işe başlatabilir.
eğer hastane sana çalışabilir raporu verdiği halde iş yerine müracat etmediysen işverenin işten çıkarma gerekçesi haklı bulunabilir.

Diğer konu işverenlerin çoğunluğu kazazede işçiye hakkını vermez. yada komik rakamlarla işi bitirmek isterler. Halen işvereninize karşı dava açmadıysanız! iş mahkemesine maddi ve manevi tazminat davası açmanız gerekir. Buradaki çoğu arkadaş işverenine karşı maddi ve manevi tazminat davası açarak hakkını arıyor.

neden işe iade davası açtınız, kazada sürücü müydünüz, tüm kusur sizde miydi? böyle bir durum varsa iş kanunu madde 25/2-ı'ya bir bakın.
sizi işten çıkarırken yazılı bildirim yaptılar mı, bildirimde fesih sebebi yazıyor muydu?
hiçbir ayrıntı vermemişsiniz, bu durumda kimsenin; işe iadeyi kazanırsınız veya kaybedersiniz diyebilmesi mümkün değil.

içerde kalan 2 aylık maaş, yıllık izin, fazla çalışma ücretini her koşulda alabilirsiniz, ama diğer kalemler için kusur durumu önemli.
ruzgar21

Degerli abilerim..
Avukata verdim madi manevi tazminat actik . Kaza eden şoför bendim . 7 ay iş görmez raporu aldım.
Ayak ve sırta kırık ve çatlaklar oldu .
Kusur orani kimde oldugu mahkemede beli olacakmis butun delillerim fotograflar herseyim var kaza etigim yol santiye icindeydi dar ve bariyersiz arabanin kaymasiyla kendimi kaybetim ucurumdan asagiya kadar 10 15 ciwari takla atim arabadan firladim ki kurtuldum ..yani en buyuk kusur sirkete verilecegine cok cok eminim ..tutanak tutmaya gelen jandarma komutani bile soyledi .dedi mahkeme cok buyuk kusur orani sirkete verecek

7 ay iş görmez raporu aldım .
Rapor bitikten hemen sonra sorgusuz sualsiz çıkışım verildi ..

Üst Alt