Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonunda bağlanacak aylık miktarı ne kadar olur?

balian

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba sayın yetkililer 01.12.2014 tarihinde iş yerinde kaza geçirdim ve tedavi sonrası ağrılarım geçmediği için sağlık kuruluna başvurdum.5 ay arayla 2 defa sağlık kuruluna girdim.

Ankara sgk benim raporumu E cetveline göre 14.1 olarak belirledi.Aslında daha yüksek olmalıydı ama, kaza geçirdiğim iş yerim hastane olduğu için fazla ilgilenmediler mümkün olduğu kadar eksik yazmaya çalıştılar diyelim.Benim öğrenmek istediğim 2.raporumun ve kesin sonucumun geldiği tarih Mayıs 2017.

Bana aylık bağlanacağını söylediler.Benim öğrenmek istediğim alacağım aylık hangi tarihten itibaren hazırlanır.Yani iş kazası olduğu tarihi mi baz alarak önce toplu ödeme yapacaklar, yoksa raporumun geldiği tarihe göremi işlem yapılacak.

Çünkü iş kazasında önceki 3 aylık sgk primini esas alacaklarını biliyorum.O dönemde sgk primim aylık olarak 1876 yatıyordu.Şimdi 2300 lerde.Hesaplamaya çalıştım ama bir türlü içinden çıkamadım. Hem hangi tarihten başlanacak hemde sgk primine göre aylık tahmini ne kadar alırım.Cevap verirseniz sevinirim, Teşekkürler...

Kardeşim sürekli iş gorememezlik maaş hesabı Rapor tarihin bittikten sonraki ilk ay başı itibari ile hesaplanıyor.

1876*3=5.678
5678/90=62 tl günlük kazanç
62*21=1.302 tl.
1.302%14.1=183.5.tl gibi bir maaş hesaplanır Bence.

Birde burada kusur oranın varsa onun da biraz etkisi olur
Dediğim gibi ilk maaş geçici iş gorememezlik maaşı bittiği tarihten itibaren hesaplanıyor diğer bir deyişle iş başı yaptığın tarihten itibaren başlıyor hesaplama.

TOPLu parayida o tarih itibari zamlar ile Beraber kaç aylık ise onları toplu alırsın

Burda benim analamak istediğim maaş bağlarken sadece sgk priminimi yoksa aldığın brüt maaş üzerindenmi hesaplanıyor.Çünkü ben yasaya baktım yasa kazandığın brüt ücret diyordu...

İş Kazası Sonrası Maaş Bağlandı....

Merhaba sayın yöneticiler iş kazası sonrası bana maaş bağlandı.Önce ziraat bankasına git paranı al dediler,gittiğim ziraat bankası şubesinden benim adıma para yatırılmadığını öğrendim.Tekrar sgk'ya gitttim durumu anlattım,bilgisayarda işlem yapıp bu defa başka bir ziraat bankası şubesine gitmemi istediler bende tamam dedim.Gittiğim ziraat bankası şubesi bana (sgk tarafından diye düşünüyorum) adıma emekli hesabı açıldığını ve paranın hesapta olduğunu söyledi bende paramı çektim ve her ayın 26.günü yatacak.Benim öğrenmek istediğim ben şu anda kamu kurumunda 4/b'li olarak çalışıyorum, zaten kazada 4/b li çalışırken başıma geldi.Bu emekli hesabı herkes içinmi açılıyor yoksa bu adamlar bilerekmi yaptı.Benim için dezavantaj olabilirmi...Lütfen daha yeni başladı bu konuda bilgisi olanlar bana cevap yazarsa sevinirim.Teşekkürler..

Aylık/Gelir alacak herkes için Sgk tarafından aynı hesap açılır.. sıkıntı yok.. geçmiş olsun..

Üst Alt