Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası statüsünde trafik kazası geçirdim. Hangi oranda rapor verilir?

Emre1907

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
9 ay önce yapmış oldugum iş kazası sonucu her iki el bileğim kırıldı sol bileğimde kısıtlılıklar var , atel vida takılıp çıkarıldı göz kapagı bölgesinde doku kaybı oldu gözümde ufak derecede bir zede aldı vucudumun kulak bölümünde deri doku kesilip göz kapagı bölgesıne dikildi ve anlımda açıkca belli kazadan kalıcı izler var 1 saatten fazla ayakta durdugumda bel agrısı oluyor ciddi şekilde, kollarımdan dolayı ve bel agrımdan herhangı bır agırlık kaldıramıyorum .

Bu saydıklarımın her bırınden farklı sekılde sanırım %. alınıyor hangısınden ne kadar alırım toplanıldıgında ortalama tahmınen özürlülük puanım % kaç olur .

bu sorunun kesin bir cevabı yok, hatta yaklaşık bir oran vermek bile mümkün değil.
bir hastane %30 verirken, adli tıp kurumu %15 bile verebilir.

merakınızı gidermenizin tek yolu gidip rapor almanız.

İş Kazası sonrası %31 1yıl gecici engel raporu aldım Sigorta'dan para alabilirmiyiz

7 ay önce iş kazası geçirdim ,7 aydır raporum devam etmekte

Engelli raporu için hastaneye başvurdum %31 oranında 1 yıl süreli engel raporu aldım , sürekli olarak vermelerını ıstedıgımde 1 yıl gecmesı gerekıyor denıldı.

Şimdi bu rapor ile sigortadan herhangı bır tazminat alabılırmıyım ?

Bide sürekli olarak bu raporu alabılmem için 6 ay gecmesi yeterli olmaz mı ?:confused:

Emre1907

sigortadan tazminat alınmaz birinci hatan sigortadan eğer senin dediğin sgk ise iş göremezlik aylığı alırsın bunun içinde sgk nın iş kazası servsinie maluliyetinin tespiti için dilekçe vereceksin eğer senin bu kazan iş kazan trafik kazan ise bir yıllık rapor ile sigorta şirketi tazminat ödemez yani soruyu sorarken kestirme sormak yerine iş kazan nedir nerde ve nasıl geçirdiğini dile getirsen

Üst Alt