Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Iş kazası sürekli iş gorememezlik maaşının durdurulması..?

Sabahattin ERDEM

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar Sürekli iş gorememezlik maaşı her iş kazası gecirene bağlanıyormu? Oran fark etmezsiniz? Çünkü Bana sürekli iş göremezlik maaşı bağlanmış. sicil numarası ve emekli kaydı mevcut kaynak e devlet bu maaşı almadığım halde bu sicil numarası ve maaaştan dolayı sistemde çalışıyor ve normal sgk primi yatirilmasina rağmen durumum aktiften pasife dönmüş. Ne yapmam gerek ???

oranın 10 altında ise pasif aylık olur

Orana bakılmaksızın sürekli iş göremezlik sicil numarası her iş kazası gecirene veriliyor o halde

orana bakılmaksısız diye bir şey yok iş göremezlik tahsis numarası oranın 10 altında dahi çıksa bu tahsis numarası verilir ve dosyanız arşive kaldırılır dosyanın işlem gördüğünü bildirir bu daha sonraki iş göremezlik olursa yada meslek hastalığı tekrar bu dosya devreye girer

Hilal Hanım Özelden Mesaj Attım Size. Bu İş Kazası ve SGK Konularında Hak Aramak Deveye Hendek Atlatmak Gibi Birşey. Uzman Bir Avukat Tavsiyesi Ricamdır Sizden.

Sürekli iş göremezlik gelirim durdurulmuş!?

Selam Arkadaşlar 2013 yılında Geçirmiş Olduğum İş Kazasına İstinaten E Devlette 4A Emeklililik Kaydı ve Emekli Sicil Numarası ve Sürekli İş Görememezlik Maaşı Bağlanıp vede Durdurulmuş 01.03.2013 Tarihi İtibariyle Oran O Diye Miktar 0 Diye Ne Yapmam Gerek? Teşekkürler

Olumsuz Gelmedi Tesadüfen E Devlette Gördüm 4A Emeklilik Kaydı ve Tahsis No dan Öğrendim

Bana sgkdan Herhangi Bir Belge veya Kağıt Gelmedi. Edevlet Üzerinde Maaş Tahsis Edildiği ve Aynı zamanda Durdurulduğunu Gördüm. Oran 0 Diye Bağlanan Maaş 0 Diye. Şimdi Ben Sgkya Başvurup Hastaneden İş Kaybı Oranımı Tespit Ettirip Geriye Dönük 01.03.2013 Tarihi İtibariyle Tahsis Edilen Sürekli iş Görememezlik Maaşımı Alabilirmiyim ?

Sabahattin ERDEM

sgk sizi hastaneye sevk edecektir ve yüzde 10 üzeri oranınız çıkarsa geriye dönük maaşlarıda alırsınız ama son 5 yılki maaşları alabilirsiniz diye biliyorum ayrıca süreç hemen bitmiyor en az 6 aylık sürede anca netleşir durumunuz heyetti ,bölge sağlıktı ,felan filan...

Benim iş Kazasında Lomber Vertebra Proces Kırıkları Olmuştu Belimde 3 Adet Ayrıca Belde ve Boyunda 3er Fıtık Olduğuna Dair Mr Sonuçlarım Var Oran 0 Verilirmi ?

Üst Alt