Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası tazminat davasında kişilerin üzerinde hiç birşey olmazsa ne olur?

SanalHayat

Üye
Konular
88
Reaksiyonlar
9
merhaba arkadaşlar ben daha önce yazmıştım 12 seneye aşkındır süren iş kazası tazminat davam var şükür sonuşlandı miktar pek tatmin edici olmasada temiz etmek istemedim artık ne olursa bitsin diye şimdi gün verildi çıkan miktarı ıslah etik.benim sormak istediğim kaza yaptığım şirket duruyor üzerinde hiç bir şey yok şahıslarada dava açmıştım onların üzerinde de hiç birşey yok yani 12 seneyi çok kurnazca kulanmışlar :( avukat araştırıyorum diyor arkadaşlar örneğini yaşıyan varmı ne yapmam lazım kişilerin eşleri çok zengin burda eşin sorumluluğu nedir eş ödermi tazminatı çünkü davalı olduğum kişi üzerinde hiç bir şey yok ama eşinin üzerinde şirket var neolur çevap verin bide yüzde 90 onlar suçlu yani 10 bana vermişer bide bana çıkan tazminata hakanyet indirimi olucakmı teşekküler

arkadaşım anlattığın duruma benzer bi olaya şahit olmuştum.
olay şöyle;

trafik kazası sonucu yaralanan bir şahıs araç sürücüsüne açtığı dava kazandığı tazminatı ALAMADI.
Yani araç sürücüsünün üzerine kayıtlı malvarlığı olmadığı için tazminatını alamadı.
sanırım sizin olayda buna benzer.
(inş. siz alırsınız)

Bende buna benzer bi olay yaşadım üzerine kayitli birşey olmassa almaniz zor soyle yapin üzerine birsey varsa haciz koyun egerki kendi üzerine degil hanımınin üzerine ise evine hacze gidin taahüt almaya bakin esinide kefil olarak gosterin eşi kefil olursa eşinin üzerine olan mal varliklarinada hacze gidebilirsiniz bunlari bir avukat aracılığıyla yaparsanız onlar prosedürü zaten bilir ve sizi yönlendirir

benim anlamadığım 12 yıl dır avukatın şirketin veya iş yerinin mal varlıklarına bir tedbir kararı alabilirdi yani örnek bankada ki parası bloke olabilirdi veya haciz konurdu satamaz ve devredemez diye birde eşi ile resmi nikahı var mı mal kaçırdıkları için boşanmiş bile olabilirler yani çok geç kalmışsınız gibi inşalallah alırsınız.

eski avukatıma ben dedim mal kaçırsalr ne olur diye oda mahkeme tevdir koymadı red etmiş dedi yeni avukatım ilgileniyorum diyor kesin mal kaçırdılar eminim çünkü o zamanki şirket çok büyüktü şü an o şirketin sahipleri başka bir şirket üzerinde iş yapıyorlar burda eşlerin durumunu merak ediyorum yani davacı olduğum kişinin kocası şirket sahibi ama karısınınj üzerinde hiç bir şey yok burda kocaya haz konulurmu?

Tazminat davasında eşler maddi olarak yükümlü müdür, bu konuda bilgisi olan var mı?

arkadaşlar içinizde bu konuyu bilen yokmu bu durumlarda ne yapılır...acı olan şirket duruyor içi boş,kocası şirket sahibi şehrin en zenginlerinden büyük iş adamı ama davalı oldığum karısının üzerinde hiç birşey yok bu durumda kocasına hacz yapılırmı neolur bu gibi durumlarda ne yapılır bilen varsa yazsın teşekkürler

Yapılacak bir şey yok sanırım. Benim durumum da senin ki gibi. Karşı tarafın mal varlığı yok. 15 yıldır birşey alamadık.

yazık devlet nasıl bir sistem koymuş patronları korumaktan başka bir şey değil davacı olduğum kişi eşi milyon doları var holding sahibi öbür taraftata üzerinde bir şey yok hiç birşey şey alamasn devlet diyor o eş o evde sığıntımı anlamadım giti

merhaba arkadaşlar tazminat kazanılmış davanın temiz ye giden dosya kaç ayda döner üzün sürmesinden dolayı ben temiz ye etmedim karşı taraf temiz ye eti nasıl döner bozurmu yoksam aynı şekil dönermi bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim teşekkürler...

bu tip durumlarda mahkeme genelde çalışan lehine karar verir sonuçta altı aya kadar çıkar sanırım ama belli olmuyor genede

arkadasım şimdi iş kazası demişsin fakat nasıl bır iş Calısıtıgın fırma ana fırmamıydı yoksa taşeronmuydu. Eger taseron fırma ise sahsın uzerıne bırseyde yoksa hıc bır tazmınat alamazsın.. Ana fırmadan ıs almıssa ve ozamankı sozlesmeye gore ana fırma sozlesme yapıp taserona ıs vermısse taseron fırma kapansa ıflas etse bıle bu para ana fırmadan tahsıs edılır ve o ana fırmada o kısıden tahsıs eder.. fıkrımı soracak olursan eger boyle sahtekar bır fırma ıse karısının ustunede hıc bır mal varlıgı yaptırmaz . 12 yıl neymıs boyle hıcmı avukat tutmadın veyahut tuttuysan nasıl 12 yıl avukatlık yapmıs yok boyle bırsey ya hakım bozuk imiş yada avukat ...

imQ bizde bu ikilemi çok yaşadık dava uzun sürdüğü için çıkan tazminatı alabilrmiyiz alamazmıyız kaygısı oluştu. sonuçta tazminatı aldık, inşallah sizde alırsınız.

Sen firmaya neden dava açmadın . İsme açıldı demi dava . şirket olsaydı kim olursa olsun parayı alırdınız .

ben öyle biliyorum

arkadaşlar benim durumu bur da okuyanlar biliyor 13 senedir süren tazminat davasını kazandım karşı taraf temyize eti dosya Yargıtay a gitti 1 aydır dosya Yargıtay da benim yeni tutuğum avukat yine karşı tarafın tanıdığı çıktı arkadaşlar ne olur yardım edin Yargıtay da olan dosyaya bir şey yaparlar mı kaza yaptığım şirketin sahibi milletvekiliği yapmıştır bugün avukat bani aradı karşı taraf yeni duruşma istemiş öyle temiyiz etmiş er dedi Yargıtay da böyle bir şey olur mu herşey başa dönermi yargıtayda bozma ne şekilde oluyor teşekkürler...NOT İŞ KAZASINDAN DOLAYI İŞ GÖREMEZ MAAŞI BAĞLANDI BANA.AMA KARŞI TARAF BİZİM ÇALIŞANIMIZ DEĞİL DİYE DİRETİYOR KAZA GEÇİRDİĞİMDE SİGORTASIZDIM SGK MUFETİŞLERİ İŞ KAZASIDIR DEDİ VE ÜNÜVERSTE HASTANESİ YÜZDE YÜZ İŞ GÖREMEZ MAAŞI BAĞLADI HAHKEMEYİ KAZANDIM DOSYA YARGITAYDA ORDA BOZULURSA İŞ GÖREMEZ MAAŞIM KESİLİRMİ NE OLURCAVAP YAZIN

imQ dosyada davayı etkiliyecek bir yanlış yapılmadıysa genellikle yargıtaydan onanıyor. . Diğer konu işverenler paçayı yırtmak için her türlü yalana dolana başvuruyor. işicimiz degildi vs neler oluyor neler... bizde geçtik bu yoldan....böyle diyerek yırtamazlar merak etme.... dava açarken kaza geçirdiğin şirket adına dava açtıysan o şirket ortaklarından tazminatı alabilirsin. biz şahısa açmadık şirket adına dava açtık, öyle olunca şirkette hissesi olan ortaklardan tahsil edebiliyorsun... genellikle şirketlere eşler ortak ediliyor. patronunun eşinin şirkete o tarihte ortaklığı varsa tahsil edilebilir diye düşünüyorum... ayrıca yargıtaydan dosyan geldiğinde.... patronunun üzerinde mal varlığı yoksa mal kaçırma davası açabilirsin. üzerindeki malları ne yaptı açıklamak zorunda kalacak...

yargıtayın sitesinden dosyanı arada sırada kontrol et. dosyan hangi aşamada tek tek yazıyor...

Tr123;
teşekkürle verdiğin bilgiler için vallaha dediğiz gibi ortaya atıklar yalanlrı düyünca içimden yüzlerine tükürmek geliyor insanlar nasıl bu kadar çirkin oluyorlar ..

ben hem şirkete hem şahıslara dava açtım şahıslrın üzerinde birşey çıkmdı...avkatım diyor şirket ortaklarına gidemiyoruz.aş,olsa gidilir..dava açtığım şirket ltd şirketi olduğu için gidilmiyormuş.sizin dava açtığınız şirken ne türbir şirketi yazarsan

Bende limited şirkette kaza geçirdim. ama biz 3 şirkete dava açtık 3 de kusurlu çıktı şöyleki; Ben C şirketinde çalışırken C şirketi işi B şirketinden almış. B şirketide ihaleyle işi A şirketinden almış. 3 ne dava açtım. 3 şirketinde kusuru çıktı. Tazminatımı Ana şirketten yani ihale ile iş veren A şirketten aldım. Asıl işveren alt işveren ilişkisi olduğu için böyle bir yol izledik. C şirketi yani kazayı gecirdiğim şirket sahibi sen dava açarsan şirketi boşaltırım kuruş alamazsın demişti. ama havasını aldı. şimdi 3 şirket kendi arasında hesaplaşacaklar bana ödedikleri rakamı birbirinden tahsil edecekler. gerisi beni ilgilendirmiyor sonuçta hedefime ulaştım.

Üst Alt