Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası tazminat faizi hangi tarih itibarı ile başlar?

Dejavu1977

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Merhaba iş kazası davalarında sonuçlanan tazminat faiz başlangıç tarihi dava açılış tarihi itibariyle mi? Maluliyet raporunun alındığı tarihiyle mi kaza geçirilen tarih itibariyle mi başlar?

(bende iş kazası geçirdim hala uğraşıyorum sadece bildiklerimi anlatıyorum)
Yanılmıyorsam kaza tarihinden başlıyor ama faizden önce sizin için bilirkişi yaşam süresi belirliyor ve bu sürede ne kadar kazanırdı diye bir para işlemi yapıyor ve tazminat miktarı belirliyor.tazminata göre yıllık faiz belirleniyor bunların hepsini bilirkişi yapıyor ve son kararı hakime bırakıyor.hakime karar için tazminat miktarı teklifi yapıyor avukatınız buna dikkat edin tazminatın kesinleşmesi için sizden dosya parası alacaklar benden 20 bin istediler imkanım olmadığı için ben tazminat miktarında indirime gittim avukatımın tavsiyesi ile dosya parasıda düştü.sonuç olarak ben 12 yıl uğraştım tazminatım kesilen cezanın 4 katı geldi

Üst Alt