Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası tespiti için hastaneden randevu alamıyorum!?

Sabahattin ERDEM

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Selam Arkadaslar Bilginize basvuracagim bir konum var yardımcı olursanız sevinirim.

Bağlı bulunduğum sgk Müdürlüğü tarafından seçmiş olduğum hastaneye sevkli gittim.bu arada iş kazası mağduruyum. Fakat hastanenin sevklilre önceliği yok kendi internet sitesinde saat 23:59dan sonra rendevu alınacağı belirtiliyor fakat bir türlü rendevu alamıyorum.
Sorum şu hastane değiştirme hakkım varmı? Teşekkürler

A.S Hastanenin sağlık kuruluna başvurdunuz mu? Olayın iş kazası olduğunu rapor çıkartacağınızı belirtiniz mi? Sevk kağıtını Sağlık kuruluna verdiniz mi? Biz rapor çıkartırken randevu falan almazdık. Sağlık kuruluna başvururduk oda polikliniklere gönderirdi... öyle tek tek randevu almak mantık işi değil. Siz hastanenin sağlık kuruluna başvurun onlar sizi yönlendirir.

Maalesef bu gecede rendevu alamadık. Sistem tüm rendevu ların dolu olduğunu belirtiyor.carsamba günü de kurul yokmuş kaldık perşembe günü ne.

başka bir hastaneye sevkinizi istweyin kurum tarafından durumunuzu belirten dilekçe yazın sağlık kuruluna yoğunluktan dolayı giremediğinizi belirten başka bir hastaneye kurum tarafından sevkinizi isteyin bence o kadar saçmaki bu ülkede bir çok şeyler örneğin benim olduğum şehirde sevkli kurulların önceliği vardır üniversite hastanesine bile sevkinizi isteyebilirsiniz kurum tarafından bu kadar yoğun bir hastanenin vereceği durum raporuda nasıl olur bilemem

SGK müdürlüğüne gidip durumumu bildirdim hastahane değiştirme talebi degrrlendirilmeye alındı. Beykoz Devlet Hastanesi tercihim ise eğitime araştırma olmadığı için uygun görülmedi. Çevremde vergi indirimi için arkadaşlarımın çoğu burayı tercih etmiş ve raporları Ankaradan onaylanmış. Bana ise raporumun onaylanmayacagi hatta Ankaradan geri döneceğini söylediler. Fikri ve bilgisi olan arkadaşlarımdan ricamdir. Tesekkurler

vergi indirimi için rapor almanız sizin istediğiniz hastaneden olurt ama iş kazası için maluliyetinin tesbiti ancak sgk nın yönlendireceği hastanede olur bunun dışındaki hastanelerin geçerliği yoktur ikisi farklı olaydır sizde ise hastaneye sevk edildiniz ama yoğun olduğunuzdan randevu alamdınız sgk ya başvurun başka hastane isteyin demiştim değerlendirmeye aldıkalrını yazmışsınız sizi başka bir hastaneye yönlşendirdiklerinde bu hastaneden alacağınız durum raporu zaten size teslim edilmeyecek sgk ya gidecek posta yolu ile siz kendiniz vergi muafiyeti istiyorsanız istedğiniz bir hastaneden sağlık kuruluna girebilirsiniz ama iş kazasının maluliyeti ancak sgk nın belirleceyeceği hst olup bu evraklasr ankaraya gönderilir ve ordaki kurul karar verir bunlara

Hilal 72 arkadaşım evvela cevap ile alakalı tesekkur ederim.Iş kazası magduruyum. Lomber vertebra procces kırıkları oluştu kaza sonucu L1 L2 L3 fraktörlü kırıklar belimde. iş verenin iş kazası bildirimi yapmaması ve inkar uğraş baskılar sonucu psikolojik tedavide görüyorum. Sormak istediğim heyet formunda hangi doktorlara görünüp rapor almamdir. Tesekkurler

Üst Alt