Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Iş kazasında 20 verilen ortopedi raporu ötv raporunda %9'a düşürüldü!?

Konular
16
Reaksiyonlar
0
iyi günler arkadaşlar.

Dayım 12 sene önce iş kazası geçirdi ve 20 rapor verildi. İş görmezlik maaşı bağlandı 1050 tl civarı ve ötvye müracat etti. Ötvde bilmediğimiz diyabet başlangıcı çıktı ona 20 ortopediye 9 oran yazılmış toplamda %27 denmiş.
Şimdi dayımın korkusu 9 oran ortopedi olarak işgörmezlik maaşını kesmelerine sebep olur mu yoksa 27 olarak mı sayılır.

BLACKSAGAT

Hayır, hiç bir sorun olmaz.
1- Önemli olan iş kazası sonrası oluşan durumun devam edip etmediği
2- İşgücü kaybı oranı farklı hesaplanır
3- Bugünün değil o günün mevzuatı geçerlidir
4- SGK yeni raporların oranlarını görür ama onları otomatik olarak süzecek bir sisteme sahip değildir. O %27 oranın hangi durumlar için verildiğini -özellikle bakmadığı sürece- göremez.

Bulent bey itiraz etcem hasta benim gerek varmi

ben 9 sene sonra aldim bu orani ...ayrica hem bilmiyordum kazadan sonra skk evraklarimi istedi ben oran alamam sandim kolayca isten attarlar diye korktum aslinda %40 rahat verirlerdi 9 sene sonra rahat olan isimi degistirdirmeye. kalkinca eski ekspiriz raporlari is mahkemey verdim oranim %20.2 belirlediler 5 sene yi vermediler 2009 baglandi

Üst Alt