Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında asansör boşluğuna düştüm, dava açmayı düşünüyorum..?

Serdar423842

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Iyi günler 21 yaşındayım asonsor bosluguna dustum inşaatte çalışırken ilk başlarda is veren ilgi gösterdi hastane ye geldi gitti ondan sonra bida arayıp sormadılar bile 6 ay is göremez raporu aldım sonra sigortamı kesti bende dava açmayı düşünüyordum uzlaşma icin aracı buldum. müteahit babama işi verdi ama anlaşma filan yok akbank hesabı actirmisti hepimize 3 4 ay para yattı bize onlar yatırdı babamada
sorum
1- babamlik sıkıntı olurmu
2-%12 surekli heyet raporum var uzlaşma olmazsa sonuç ne olur
3- mahkemeye girerse dava ortalama 5 yıl filan suruyordur ben 5 yıl boyunca sigortalı çalışabilirmiyim calisirsam sıkıntı olurmu arkdaslar 3 sorum biraz daha önemli yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tessekurler

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Avukat olarak sizi bilgilendirmek isterim.
1- Babanıza yönelik hiçbir sıkıntı olmaz.
2- %12 az bir oran değil ciddi miktarda tazminata hak kazandırır. Ceza davasında zararınızın giderilmesine yönelik uzlaşırsanız eğer, bir daha ek olarak şirkete karşı tazminat davası açamazsınız. Bu yüzden uzlaşma görüşmelerini mutlaka bir avukat aracılığı ile yapın.
3- Süreç dediğiniz kadar uzun olmasa da gayet uzun bir süreç, ancak yeni bir işte çalışmanız tazminat hakkınıza zarar vermez.
Daha detaylı bilgi almak isterseniz beni arayabilirsiniz. 05372003873

Üst Alt