Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında bazı ayak kemiklerimi kaybettim. İzlemem gereken yol nedir?

86Batu

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
86Batu@

Arkadaşlar merhaba,2 Aralık 2016 tarihinde iş kazası geçirdim.Yaklaşik 2,5 ay hastanede yattım.10'un üstünde ameliyat geçirdim. Ayagıma sırtımdan kas alınarak 7 saat süren ameliyat sonunda nakil yapıldı.
Ayağımda eksik kemik var.Önümüzdeki günlerde damarlı kemik nakli için ameliyat olacağım.

9 aydır raporluyum.Yasal olarak nasıl bir yol izlemeliyim.Haklarım nelerdir?Bu konuda bilgilendirir misiniz ?

sa kardeşim çok geçmiş olsun önce sgk ya gidip işkazası bölümüne başvuruyap onlar senden gerekli evrakları ister eğer işkazası olduğunu tesbit ederse agk seni bir hastaneye yollar ordaki raporun yüzde onu geçerse seni maaşa bağlar ömürboyu yüzde 40kı geçerse 2maaş hakedersin

As murat4444 kardeşim.Sgk ya bildirimde bulunduk ve iş kazası olarak kayıtlara geçti.Bi ameliyat daha olucam ayakta şişliğin inmesini ve açık yaranın kapanmasinı bekliyorum.En son ki ameliyattan sonra rapor oranı belirlenecek sanırım.Geçici iş göremezlik ödeneği aliyorum Şuan.İş kazası limanda oldu.Gemi ve limana dava açmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hemen davayı ac geçici raporun bitince de sürekli işgoremezlik için sgk ya git sakın amaliyatı felan bekleme yada beni ara kardeş başımda geçeni anlatım 05348897846

Üst Alt