Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında görme kaybı oluştu. 6 ay sonrasına kontrol verdiler!?

ExcellentFreedomS

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba sayın site yöneticileri ve saygıdeğer üye arkadaşlar. Çalıştığım fabrikanın kimyasal bölümünde çalışan iş yerindeki arkadaşlar cuma günü kimyasal suyunu açık bırakmış. Kimyasal suları (KOSTİK MADDE) cumartesi, Pazar ve pazartesi iş başı saatine kadar akmış çalıştığım bölümde gider olmadığı için sular birikerek göl haline gelmiş. Çalıştığım bölüme ilk ben girdim ve ayağımın kayması sonucu kimyasal suyun içine düştüm vücudumun belli yerlerinde yanıklar vardı geçti. Ama sağ gözümün içine kostik madde kaçtı.

Eski adıyla GATA Haydarpaşa askeri hastanesinde heyete girdim ve 11 doktorun imzası ile heyet raporumu aldım. Heyetten çıkan raporu olduğu gibi aşağıda yazıyorum…

DURUM BİLDİRİR SAĞLIK KURULU RAPORU

SAĞ GÖZ KOSTİK MADDE YANIĞI İFADE EDİYOR KORNEASI BERRAK HIPREREMI MEVCUT GÖRME AZLIĞINI AÇIKLAYACAK BULGU YOK TETKIK İSTENDİ. DR.HAYDAR A---- İLE DEĞERLENDİRİRDİ SAĞ GOZ 1.2MPS OLARAK GÖRME TARİFLEDİ SOL DOĞAL. FUNDUS MUAYENESİNDE SAĞDA MAKULOPATI MEVCUT FAKAT ÖNCEDENMİ YADA YENİ GELİŞEN BİR OLAY OLDUĞUNU ANLAMAK İÇİN AYLIK TAKIP GEREKLİDİR. KATİ RAPOR DURUMA GÖRE 6 AY SONRA VERİRMESİ UYGUNDUR. ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR TSK BÜNYESİNDE GÖREV YAPAMAZ.

Aynen böyle yazıyor raporda arkadaşlar tam olarak anlamış değilim bu rapor neyi ifade ediyor. Beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler

Raporunuz 6 ay sonra kesinleşecek. yani gözünüzde ki kusura kimyasal maddenin mi ,yoksa başka bir şeyin mi neden olduğu şuan için netlik kazanmamış.

Üst Alt