Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında İşveren %40 işci %60 iken mahkeme nasıl sonuçlanır?

relaxla

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
İşveren%40 işci%60 kazadan sorumlu olursa acilan davada sonuç ne olabilir Bilgisi olan lutfen....

Yazdığınız oran, SGK müfettişinin verdiği oran galiba!

Açılan davada tekrar olay bilirkişisi tarafından kusur oranları veriliyor.
Kısaca SGK müfettişlerinin verdiği kusur oranı mahkemeyi bağlamıyor. Mahkeme olay yerinde keşif yapıyor olay bilirkişisi kusur oranlarını yeniden belirliyor. kusur oranınıza göre tazminatınız hesaplanıyor kusur oranı kadar tazminattan düşülüyor.

Kaza tarihinden sonrada bazi egitimler verildi şurda çalisabilir felan diye kazadan once egitim felanda yoktu.peki ben mahkemede herseyi a dan z ye anlatsam çunku is veren kendini kurtarmak icin bazi yollara sapmis. ne yapacam şaştim kaldim

Kaza olduktan sonra SGK Müfettişleri iş yerlerini denetliyor. Denetim sonrasında eksik görülen iş güvenlik tedbirlerini alması için iş yerine yazılı talimat veriyor. bu yüzden eğitim vermiş olabilirler. bu sizin kafanızı karıştırmasın olağan bir durum.

Kazadan sonra verdikleri eğitim sizi bağlamaz. iş verenler paçayı yırtmak için her türlü tilkiliği hatta hayinliği yapabiliyor. Bunlar davası devam eden bir çok iş kazası mağdurunun başına gelmiştir. Siz dürüst davranın Mahkemede her şeyi anlatın, dava bitince keşke anlatsaydım diyeceğiniz bir şey bırakmayın. Özellikle keşif önemlidir, keşifte anlatığınız her şey kusur oranınızı etkiler. keşifte her şeyi olduğu gibi anlatın.

Gelelim kusur oranlarına, iş müfettişlerinin verdiği kusur oranı ile mahkemenin verdiği kusur oranı değişiyor. Kendimden örnek vereyim iş müfettişleri bana kusur vermişti, mahkeme bana kusur vermedi. yani iş müfettişlerinin kusur oranına kafayı takmayın. belki sizinde mahkemede kusur oranınız düşebilir.

Emekli hakim buldum avukat olarak gerekli on bilgileri verdim.insaallah hayirli olur.

Arkadas gecmis olsun avukatini iyi sec sayet yoksa ben yardimci olurum ben siteye 2008 beri uyeyim mesajlarimi okuyabilirsin reklam gibi bir niyetim yok sadece ayni yoldan gecmis biri olarak yardim etmek
Kusur olayina gelince buyuk ihtimalle sgk mufettisinin raporu maas baglamada etkisi olur mahkeme bu kusuru kabul etmez çalisma bakanliginin muf. Verdigi rapor onemli hatta onda bile itiraz hakkin var

Mrb arkadaşlar ünv teden /25 rapor almıştım piskiyatriden ve kocatepeden sonuç geldi maluliyetiniz 0 diye ne yapmam gerek acaba yardımcı olurmusunuz

Avukat cezai işlem gerektiren bir durum bu dedi.bilir kişiler tazminat degerlerini belirliyorlarmiş ama sgk uzmanlarinin vermis oldugu kaza raporuna itiraz edrcegiz daha sonrasindada sgk ya maaş kismindan itiraz edecez hayirlisi bakalim..

çelişkili ifadeler

Cuma günü duruşmaya girdim hakim ticaret sicil gazetesinin gösterdi şirket kapanmış görünüyor dedi ama elindeki evrağın üzerinde herhangi bir kaşe yada kurum imzası yoktu nasıl oluyor da hakim mahkemeye evrak isteyecek ve üzerine ticaret odası mührünü vurmayacak bu işte bi bit yeniği var ama dur bakalım kimler piyasaya çıkacak 5 ay sonra görülecek...

Kusur oranı tazminat ile alakalı birde sürekli iş gorememezlik maaşını etkiliyor ...genelde kusurlu olmak demek ..birazda tazminatı etkiliyor 100 de 100 tazminat alacağına kusur oranın kadar tazminat aliyosun

İşyeri işletme belgesi yok is güvenliği eğitimi yok yaptığımız işe uygun yeterlilik belge yok sağlıklı k raporları yok iş yerine verilen oran%40 ben ise dikkatsiz çalışmışım %60😠 birde vizite kağıdındaki işyeri sicil numarasıyla kaşe farklı çikiyor bakalım ne olacak

İşletmenin bu durumda %100 kusurlu görülür itiraz edilirse işçi %60 kusuru ile devam ederse iş verevden %40 tazminat isteyebilir örneğin davada 300 bin tazminat çıktı dava bittiğinde 300 binin %40 nı talep eder sgk dan da iş görmezlik maaşı %40 üzerinden bağlanır bu vakada işveren işgüvenlik tedbirlerini almadığı için ağır cezada yer ve Kusur işverene yükletilir

Yapılan müfettiş incelemelerinden bu sonuç çıkıyor müfettiş kendi kanaatini kullanmış müfettişin kararlarında çelişki var birde vizite kağıdındaki sicil numarayla kaşe çakişmiyor sn fulya35 hnm ne dersiniz bu dutuma

Yüzde 60 işverene yüzde 40 da işçiye verildi müfettiş raporlarında yani oranlar tam tersi oldu SGK nın işverene açmiş olduğu rücu davasında SGK nın müfettişi işverene yüzde 75 işciye yüzde 25 vermiş SGK nın davası bu şekilde ilerliyor.Benim davamda ise mahkemenin hakimi SGK nın dava dosyasına bakarak kusur oranlarında çelişki olduğunu beyan ederek bu çelişkinin giderilmesi için davayı ileri bir tarihe erteledi .Hayırlısı....

Uzun yillar ortalamada 8 sene tazminat davam surdu sizin bilmediginiz sey mahkemeyi kazanirmiyim degil bunu herkez yanlis biliyor buna bir aciklik getireyim sizin burda kazanip kazanmama durumunuz yok ne kadar tazminat alicaksiniz bunu herkez boyle bilsin bu kusur orani su durumda lazim mahkeme bittikden sonra adli tarafi en son hesap bilirkisisine gidiyor sizin suan aydigin aylik ve yasiniz ortalama 65 yasina kadar hesaplaniyor cok buyik meblalar cikiyor sonra dusmeye basliyor atiyorum siz yuzde 40 suclu iseniz direk o paranin %40 gidiyor sonra bir ton dusum ile size kalan para net cikartiliyor olay tamamen budur.

Üst Alt