Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında kopan parmağım için ne kadar tazminat alırım? İzlemem gereken yol nedir?

isaisa

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selam herkeze benim bir sorum olacak bilen varsa sevinirim ben 1 ay önse sol işaret parmamın 2 santime yakını koptu iş kazasında bunla alakalı ne kadar tazminat davası açmalıyım ve ne kadartazminat alırım ve hangi yolu izlemeliyim

sevgılı ısa gecmıs olsun dava acabılmen ıcın ıs kazası tespıt tutanagı onemlı kusur sendemı ısyerındemı onu bakmak lazım parmagından kopan parmak ıcın derece olarak bısey kazanamazsın kusur ısyerınde ıse manevı tazmınat davası acabılırsı 10 bın 30 bın arasında acabılırsın once bır ıyı avukata danıs oyle haraket etmende yarar var

benim meslegim elektirik teknisyeniyim beni mekanik işine gönderdiler ve bu başıma geldi her şey meydanda

bu konuda yonetıcılerınden davacı olabılırsın bırde ıs kazası tespıt tutanagı senın lehınemı alehınemı ıslendı hersey ortada deyıp gecmeyın sen ıse alınırken ıs sozlesmende ne yazıyorsa ınceleyın genelde ıs sozlesmelerı ıscının alehıne duzenlenır sız sgk ya ıs kazası ıcın sıkayette bulundunuzmu

Cevap bütün raporlarda iş kazası olarak geçmekte aldıgım bütün rapor kagıtları ve beni kara kolda verdim şikayetimde ve bolislerin tutanagında iş kazası olarak geçmektedi acil cevap verirseniz sevinirim sagolun

Fulya hanım ben şimdi avukata veriyorum ve maddi ve manevi tazminat davası açıyorum fakat beni bilmedi işe gönderen müdürüm hakkındada dava açacagım bu konu hakkındada ufak bir bilgi alabilirmiyim sizden

ısa dava acarken yonetıcılerden deyın bu senden sorumlu olan herkes kapsama alınır mudurdende olursunuz tabıykı vazgecmeyın

öncelikle size şunu sormak istiyorum bu gibi durumlarda kopan 2 santim parmak una ne kadar tazminat veriliyor
merak ettimden dolayı soruyorum

isa öncelikle geçmiş olsun üstte bi avukat iletşim istiyor ona sorsn daha bilgilenmiş olursun bende iş kazsı sonrası of oldum 2009 dan butarafa mahkemelik devam ediyor avukatlarımdan memnunum gerçekten işleriin ehli
nasıl her şöför farkılı araç kullanıyosa aynısı avukat içinde geçerli doğru birine denk gelirsen bir şeyler alabilirsin
ayrıca bu gibi durumlarda % olarak anlaşma yapılıyor bunuda göz ardı etme
SAKATLIK ORANIN NE KADAR ÇOK KUSURUNDA NE KADAR AZSA ALACAĞIN TAZMİNTDA O ORANDA DEĞİŞİR

Tamam anladım amna yinede bir ön bilgi olmak için soruyorum sagolasın sanada büyük geçmiş olsun in şallah ama bu tarz mahkemer en fazla 2 yıl sürdünü bliyorum bence senin mahkeme sonuçlanması gerekti anlamadım neden sonuçlanmadı

İşaret parmağındaki 2 cm amputasyon için verişecek işgücü kaybı oranı % 2-5 civarıdandır. Bu orandaki bir işgücü kaybı için dava süreci kovalamaya değecek bir tazminat verileceğini sanmıyorum. KAzanacağınızın da yarısını avukat alır, iki sene çekeceğiniz eziyetle kalırsınız.

Ben olsam, iş kazası tespiti için sgk'ya müracaat edilmemişse, bunu pazarlık unsuru yapar, işyerinden bu yolla tazminat almanın yolunu arardım.

Yanlış değerlendiriyorsam arkadaşlr uyarsın beni lütfen.

oturanboğa ya katılıyorum daha mantıklı bence

oturan boga kardesım arkadsımız arasın hakkına avukatların alacagı ucret %10 dan fazla olmaz arkadsımız dedıgınız olcude rapor alsa bbıle gelır durumuna gore tazmınat alır dava yoluda olsa 15 bın lıra cıvarı tazmınat alma sansı dogar asgarı ucret uzerınden hesap lanırsa ortalama %20 ıs kazasından engelı olan kısının alacagı tazmınat 100 bın tl dalaylarında kusur ısverende cıkarsa bu mıktar daha artabılır

fulya hanıma katılmak istiyorum çünki ben iş kazası geçirdim bölümde öncelikle şunu söylemek istiyorum çünki ben elektirik teknisyeniyim fakat beni kaza geçirdişm iş mekanik pervane rulmanı degiştirmeye iştemeyerek gönderildim vyai kendi mişim ve meslegim harici bir işe zorla gönderildim zorla derken işe gitmem dedigim taktirde istifa et diyorlardı ben de mecbur kaldım

Doğrudur. Bilemiyorum. Bu durumda dava açıp sonucu görmek en iyisi...

arkadaşlar solak olmayan bir şahıs için sol işaret parmağı amputasyonuna 100 bin tl gözü ile bakılamaz . Bir avukatın da asgari tarife altında ücret alması mümkün değil ki dava safahati ile icra safahati kanunen farklı vekalet ücretini gerekli kılıyor ise . iş takipçisi olarak kendini tanıtan, kazancını devlete vergisini vermeden meşrulaştıran ve yanlışı halinde kanunen herhangi bir hak iddia edemeyeceğiniz illegal çalışmalar ile avukatlık mesleğini karşılaştırmayalım. inanın bu tarz nitelemeler yüzünden sadece mağduriyetler artıyor

saayın av sefa bu yazınızdan bısey anlamadım burada 100 bın tl demıssınız solak olmasın sag olmasın ıs kazalarında ıscının hıc kusuru olmak sızın bedenındekı ıs kazsından dogan ıs kaybı tazmınatları sakatlık derecesıne gore degısıyor ıs goremez tazmınatı bır parmak ampıtazsyonunun alınacak ucret enfazla 15 bıne kadardır burdakı tazmınat mıktarınıda kısının meslegı ve gelırı yası onemlıdır asgarı ucretle calısan yası 34 olan ıs kazasından doayı ayagı ortedodez olan ve %20 ıs goremez denılen bır sıgorta erbanın alıcagı tazmınat 100 bın tl elden olankısılerın alacagı tazmınat mıktarı artabılır bırde ıs yerlerınde ısveren ferdı kaza sıgortası yaptırıyormu onuda ogrenın bır cok fırma ferdı kaza sıgortası yapar calısan ıscı bunu anlayamaz

sayın fulya; yukarıda detaylandırdığınız ihtimalli hesap ilk mesajınızda mevcut değil. dolayısı ile uygulama detayını bilmeyen zarar gören her zaman ağızdan duyduğu en yüksek tutarın arkasından gider. dolayısı ile şartları oluşmadığı için 15 bin üzerinde tahsilat yapamayacak şahıs kendini 100 bin tl alacaklı görüp memnun kalamaz yahut bi şekilde bu tutarı duyduğu üçüncü kişiye parasını kaptırır. ne siz ne de ben mahkemeyim ve önümde soru soran şahsın detaylı dosyasını inceleyen resmi bilirkişiyim. benim amacım ihtimallerin varlığını söylerek insanların gerçeğe hakim olmasını sağlayabilmek. amacımız katiyen sizin gibi değerli arkadaşlarımızın hatırını kırmak değil

Bende bir iş kazası geçirdim 2 yıldır mahkemem devam ediyor iş kazasinda sol isaret parmağım birinci bogumundan koptu ve sol baş parmağımda zarar gördü yüzde 10 rapor verdiler ne kadar tazminat alabilirim tşk ederim cevap için

İyi geceler herkese iskazasi sonucu sağ el baş parmağım yarisi koptu işaret parmağında kesildi yarıya kadar ve ls veren micro cerra30bin istedi diye egeunverstedine gidelim aşk var dedi ve parmak dikildi tutmadı ve mHkemeye. Verdim acabA tazminat ne alınabilir ve rapor derecesi sizce kaç gelir . Saygılar sizlere.

Üst Alt