Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında kusur oranı belirlenme süreci nasıl olacak?

Salihhvc

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamlar.
İş kazası geçirdim aradan 8 ay geçti ve tedavi halen devam etmektedir bu arada mahkeme yeni başlayacak ve ilk olarak bilirkişi raporu çıktı ve %50 oranında bana kusur verildi ancak bu durum benim pek hoşuma gitmedi avukatla görüştüm bu önemli değil ileride yine bilirkişi raporu alınacak bizim için önemli olan o dedi ve toplamda 6 defa bilirkişi iş kazası raporu hazırlayacak dedi.
Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

slm kardeşim avukatun abartmış bu işi ana tecrübemden dolayı ilk önerim mahkemeden önce sgk gidip iş kazasına baglı sürekli iş görmemezlik maaşına basvurman mahkemden önce sgk tarafından sana iş kaybı oranı ve kazaya baglı kusur oranı cıkacak daha sonra bu veriren oranlar üzerinden mahkemeye devam edersen sürecin daha hızlı yürür bunlar olmadan işverni mahkemeye verdin isen sana ilk önce nasıl kusur çıkıyor onu anlamış degilim sana iş kaybı oranın cıkacak ki ne kadar % kaybın oldugu sonra buna baglı olarak sana ve işverene kusur verirerecek 6 defa bilirkişye zor gider dosya bu hakima baglı örnek benim kusur sgk %20 vermişti işveren itiraz edip %30 oldu biz itiraz ettik lakin itiraz sonucu yine %30 geldi ve bir daha hakim itirazları kabul etmeuip yollamadı avujkatların her dediğine itibar etme bence dedigim gibi, davayı erken acmış bulunuyorsun ilk tedevi bittikten sonra gidip sskya müracat edip sana iş kaybı oranı cıkmadan ne mahkeme sürecin ilereme olur nede tazminat miktarın belli olur

Mahkeme daha başlamadı avukat sgk'ya iş göremezlik maaşı için başvuru yapacağını söyledi ondan sonra da mahkeme başlayacak dedi

sürekli iş göremezlik için niye avukat aracılığıyla başvuruyorsinki kardeş ben kendim dilekçe yazdım başvurdum sgk beni hastaneye sevk etti şimdi oranları bekliyorum

Valla pek bi bilgimiz olmadığı için avukat aracılığıyla yapıyorum ayrıca ben bulunduğum şehirden başka bi şehre günlük fizik tedavi görüyorum onun için benim vaktim yok

Merhaba
İş kazası sonucu sağ ayak bütün parmakları sol ayak serçe parmağı karpal kemikten itibaren alındı sağ el bileği uygun pozisyonda donduruldu ve parmaklara tendon transferi yapıldı ama parmaklarım yinede kısıtlı halde sol el orta parmak da kısıtlı ve çalışmıyor sol el bilek ve avuç içinde cilt bozukluğu (deri grefti) sağ el bilek ile dirsek arası ciddi cilt bozukluğu sol ayak üstü bileğe kadar ciddi cilt bozukluğu sağ ayak ön kısmında cilt bozukluğu var(deri grefti) bu durumda ne kadar oran alırım vereceğiniz bilgiler için teşekkürler

Üst Alt