Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında omurga kırıkları oldu. Oran ve haklarım nelerdir?

Saittaman12

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar
Omurgamin belirtigim bolgelerinde is esnasinda calisirken trafik kazasi yaptim kompresyon kiriklari olustu
T1 T2 T3 T4 T5
L1 L5
C7 L2 L3
Yukarda belirttiğim kırıklarda yükseklik kaybida var bu kırıklar ile sigortadan para almam icin % Kaç oran verirler acaba şuan evde yatıyorum ameliyat geçirmedim çelik lomber korsesi verdi doktor 3 ay boyunca takacağım evde istirahati ile birlikte

şu anda trafik kazalarında sunmak için rapor verilmiyor belgelrini sigorta şirketine gönderiyorsun onlar sana oran tespit edip teklif gönderiyor uzlaşma yoluyla

Henüz heyete girmedim heyet sakatlilik oranı vermedi sizce bu kırıklar ile % kaç oran alabilirim

Merhabalar
Omurgamin belirtigim bolgelerinde is esnasinda calisirken trafik kazasi yaptim kompresyon kiriklari olustu
T1 T2 T3 T4 T5
L1 L5
C7 L2 L3
Yukarda belirttiğim kırıklarda yükseklik kaybida var bu kırıklar icin % Kaç oran verirler acaba şuan evde yatıyorum ameliyat geçirmedim çelik lomber korsesi verdi doktor 3 ay boyunca takacağım evde istirahati ile birlikte

İş kazası sonra haklarım nelerdir .

Hayırlı günler arkadaşlar ben 4 ay öncesine kadar iş kazasına bağlı trafik kazası geçirdim omurgamin bir çok yerinde kırıklar meydana geldi hala istirahat halindeyim ve fizik tedaviye başlayacağım

Merakbettigim bir çok şey var tecrübenize sığınarak bir kaç soru sormak istiyorum

Şirket doktoru epikriz raporlarını gördükten sonra bu kırıklar ile motokurye olarak calistiramayacagini beyin cerrahinden calisabilir veya calisamaz raporu getir dediler. Beyin cerrahi çalışamaz dedi ve şimdi şirket bana farklı departmanda iş verecekler ama nasıl iş vereceklerini bilmiyorum kurye olarak çalışırken mesailer ile birlikte 5200 tl civar maaş 650 tl ticket yemek kartı maaş alıyordum şimdi beni calistiracaklari yeni departmanda maaşım düşük olursa ne gibi yol izlemem gerekli herhangi bir hakkım varmıdır...

Bir de kaza sırasında ambulansın kaldırdığı hastanede sadece tomografi çektiklerinden dolayı kırık bulamadılar ve ve beni taburcu ettiler hiç bir tedavi yapmadılar sadece randevu alıp tekrar hastaneye gelmemi söylediler tabi ağrıdan ölüyordum bir gün sonra özel hastaneye gittim özel hastanede çekilen mr. Sonucunda omurgamin bir çok yerinde kırık ve spinal kord basısı yükseklik kaybı görüldü hastane veya doktor hakkında davacı olabilirmiyim yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Hocam geçmiş olsun öncelik ile trafik iş kazası geçilmişiniz öncelik ile brim değişikliğinden önce tedavinin bittikten sonra baglı bulunduğunuz SGK muna gidip iş kazası geçildiğinizi beyan edin onların sevkleri neticesinde sizi hastaneye sevk edecekler orada gelen evraklar SGK mu tarafından dosyanın Sosyal sigortalar kurumu Kaocatepe Saglık kuruluna gidecek size trafik iş kazasına bağlı bir iş kaybı oranı çıkacak eger %10 ve üzerinde iş kaybı oranı gelirse gelecek oran üzerinden size ömür boyunca alabileceginiz maaş baglanacak bu gelen iş kaybı oranı üzerinden iş yerinizden brim değişikliği talebinde bulanabilirsiniz.Hastane şikayeti konusunda ise birsey diyemem bu durumlarda çok karsı karsıya kalınıyor o anki doktor veya görevlilerin vurdun duymazlığından kaynaklı o sizin bileceğiniz şikayet konusu

Oncelikle bilgiler icin tesekkur ederim Peki brim değişikliğinde verilecek yeni görevde bir once ki maasimdan dusuk bir maas verilirse ne yapmaliyim is yerine herhangi bir maddi manevi tazminat hakkim bulunurmu.

Tabiki elinde almış oldugunuz iş kaybı oranı ile brim değişikliği talebinde bulunur eger daha önceki mevcut haklarınızdan daha aZ inkan ve kazanc olmuş ise elinizdeki iş kaybı oranı delil gösterip iş yerinden noter aracılığıyla saglık nedeni ile haklı fesih yapabilirin ve kıdem alacağını alabilirsiniz,ben de iş kaybı oranınımı haklı sebep gösterip iş yerinden ayrıldım lakin işyeri tazminat ödemedi mahkemeye verdim ve cok fazlasıyla kıdem tazminat alacagımı faizi ile aldım.ayrıca sana çıkacak iş kaybı oranın üzerinden tabiki işyerinden iş kazasına bağlı tazminat alabilirsiniz yada kusurlu kişilerden maddi ve manevi tazminat hakkınız var

Üst Alt