Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında parmağımın 1/4'ü koptu. Ne yapabilirim?

Devilspawn

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar 31.5.2019 tarihinde sirketimin gondermis oldugu ozel hastanede kaza gecirdim. Meslegim ortopedi ameliyatlarina girip protez yada platin destegi vermek yani cerrahi teknisyen diyebilirsiniz. Isimiz dogal olarak hastenelerde ofiste degil.
Sag yuzuk parmagimin tirnak seviyesinden kaybettim. Hastanenin sahip oldugu bir makinanin kapanmasi gerekirken benim sirketime ait olan el aletleri yuzunden sikismasi ve benimde mekanizmayi serbest birakmak icin mudahalede bulundugum zaman olay meydana geldi.( normalde cok agir sekilde acilip kapanan bolme mekanizmayi serbest brakinca giyotin gibi asagiya inip parmagimi kopardi.
Ne yazikki parmagin 1/4 u ampute oldu dikilmedi ve kemiktende biraz torpulendi.
Is yerim ameliyat masrafim olan 1500tlyi karsiladi ve iyilesene kadar maasimi vereceklerini soylediler.
Ancak ameliyat olduktan sonra ogrendigim bir durum olarak sigortamin olmadigini ogrendim ve is yerinden is kazasi raporu tutturmamam gerektigi soylendi ( ben tutturdum raporum mevcut).
Ise giris tarihim 15.5.2019 yani 16. Gun icinde kaza gecirdim. Ve ne yazikki ameliyat sonrasindan bu yana sirket sahibinin hala bir telefon etmisligi yok. Sirkette herhangi bir is guvenligi eğitimi yada bununla ilgili bir evrak imzalamadim (Sigortasiz çalıştırdığı icinde kanunen 1 ay olmadigi icin sirkete kesilecek ceza 5000 civari bu arada)
Sormak istedigim 3 konu var
1)bu ameliyat masrafinin ve iyilesene kadar maasimin karsilanmasi ve bunun haricinde herhangi bir sey verilmemesi garibime gidiyor yani benim bir uzvum kisaldi 1/4 oraninda ben bunun hesabini sorarsam mahkeme yada uzlasma herhangi bir tazminat talep edebilirmiyim ve asagi yukari ne kadar çıkacaktır
2)avukatım olay yeri tespit yapilmasina gerek yok dedi ama bu durumda kusur durumlari nasil hesaplanacak.
3)sanirsam sirketim bu kazayi bildirmeyecek cunku rapor alma biz sana maasini vereceğiz dediler sizce avukatimi devreye sokmalimiyim
Bana yol gosteren akil veren herkese simdiden tesekkur ederim.

Devilspawn

Sürekli iş göremezlik geliri için yeterli oran olmaz ama tazminat hakkı doğacaktır. Bunun miktarını bilemiyorum. İyi bir avukata danışmak gerek.

Üst Alt