Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında parmak ucum koptu. Doktor rapor vermiyor! Ne yapmalıyım?

Grkn28

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Ocak 25 de bi is kazasi geçirdim parca parca 35 gün rapor aldım ama son 15 gününe isveren rapora itiraz etti amaci beni işten çıkarmak sol el orta parmak ucundan koptu doktor isveren itiraz etti diye beni başka hastaneye sevk etti rapor vermedi oradaki doktorda parmak iyilesmemis dedi doktoruma geri yönlendirdi ama oda rapor yazmadı ama çalışacak gibi degil parmak doktorlar ordan oraya yolluyor rapor veren yok ne yapmaliyim

Yani demem oki isveren işten çıkarmak için elinden geleni yapıyor zaten doktorlar niye rapor vermiyor anlamış değilim parmagimin durumu ortada daha dikişler duruyor kabuk bağlaması gerekiyor diyor doktor ama daha iyileşme yok

Grkn28

Doktor neden rapor vermiyor anlamadım?
İş kazası olduğu tespit edildi mi? Sigorta merkezine bildirim yapıldı mı?

Işveren itiraz ediyor diye sorun yaşarız diyor evet yapildi kontrollerinde is kazasi olarak geçiyor dün yine gittim doktora çekine çekine 5 gün verdi pazartesi is başı yap diyor eldivenle çalış diyor

Yani is veren sigorta merkezine yapmış olması lazim bildirim bilemiyorum

sgk dan bilgi al ne olmuş ne bitmiş peşini bırakma

Herhangi bir sgk dan bilgi alabiliyormuyum

Açıkçası ben isverene dava açmak istiyorum normalde çelik eldivenle çalışılması gerekiyor bizde var ama elime çok büyük defalarca söyledim isverene bugün alıcaz yarın alıcaz derken koptu parmak adamlarda ne arama var ne sorma üstüne birde heyet doktorların verdiği rapora itiraz var bu durumda ne gibi haklarım var

iş kazası kaydı yapıldımı emin olun sgk ya giderek bilgi alabilirsiniz mahkemeye gidecekseniz zaman geçirmeden bir avukatla anlaşıp mahkemeye verin en hızlı ve etkili yöntem bu

Raporlarda ve e.devlette is kazasi geçiyor emniyetteki tutanaktada is kazasi olduğunu belirttim emniyette şikayetçi oldum zaten ama tazminat için açıcam davayı

Yani kayda değer bir tazminat alabilirmiyim 4 yaşında kızım var annesi yok baba ne oldu elinden korkuyorum diyor o elimden bir şey yiyip içmiyor moralim bozuluyor

avukata danışsanız dava açmya değer mi değmezmi geçmiş olsun bu arada

Teşekkürler avukatla görüştüm önce arabulucuya gitmek gerekiyor diyo davayı kazanırız diyor ama nekadar tazminat alırım maddi manevi

Bu arada ilginiz içinde teşekkürler

valla iş kazası geçirmiş arkadaslar deneyimlerini yazsalar buraya iyş olur sizin için ama bence bir önce işlemleri başlatın derim

Aynen öyle arkadaşlar yardımcı olsa bilen arkadaşlar iyi olur

Öncelikle geçmiş olsun. Benim arkadaşımın başına aynı olay geldi, tam turnak bölgesinden sağ el orta parmağı koptu, iş kazasıydı ama parmağını sorunsuz kullanabildiği için herhangi bir oran verilmedi. Tazminat durumunu bilemem yalnız iş gücü kaybı için çok bir oran verileceğini sanmıyorum. Bu forumda bir çok başlık okudum ve çoğunluk parmak kopmaları 2-3 parmağını kaybeden arkadaşlar var verilen oranlar açık.. Geçmiş olsun tekrardan.

Öncelikle saolun allah razı olsun sonuç olarak bu is verenin ilgisizliği yüzünden olan bir durum ve sonuçta bir sekil bozukluğu olacak bu parmak bitmeyecek yani yeniden çıkmayacak böyle kalacak ben işimi yaparken adamın işini yaparken kaybettim bu parmağı bir karşılığı olmali

Distal phanax olarak geçiyor sanırım %5 oluyor galiba

Merhaba, alacağınız tazminat yaşınız - maaşınız - çocuk sayınız - durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca işten çıkarıldığınız için haksız fesih sebepleriyle de ayrıca kıdem ve ihbar tazminatınız kanuni sürelere göre var ise bunları da alabilirsiniz. Yukarıda belirtmiş olduğum hususlar mesajınızda yer almadığından ortalama olarak bir hesap yapılamamakta. Anlatış şeklinize göre davanın kaybedilecek bir durumu gözükmemekte

Büyük geçmiş olsun kardeşim.Kardeşim eger tedavin devam ediyor ellerin hala iyileşmemiş ise işveren karışamaz ve istirahat raporu almanda bir sıkıntı yok buna nasıl işveren karışıyor ki ama anladıgım kadarı konu bu degil sen büyük itimalle uzuv kaybı nedeni ile bir oran almış olabilir ve işveren buna itiraz etmiş olabilir ayrıca iş kazası geçirdigin için bulundugun ssk ya müracaat et ve iş kazasına bağlı olarak seni ssk sevk edecek sana sürekli iş görememezlik maaşı için bir oran çıkacak eger bu oran %10 ve üzeri çıkar ise sana önür boyu oranına denk gelecek kadar bir maaş bağlanacak lakin oranın benim fikrine göre tek parmak kayıplarında ve kazaya bağlı başka bir zararın yok ise %10 nun altında gelme durumu yüksek olacağından ssk dan gelecek iş kaybı oranın kesinleştikten sonra ortalama ne kadar tazminat alacagın fikrine hep beraber bir düşünçeniz olabilir.tazminat miktarına kaza tarihindeki yaş,aldığın maaş ve iş kaybı oranı ile kusur oranları cok etki eder simdiden kimse sana bu kadar tazminat alırsın diyemez iş kaybı oranın,kusur oranı belli olmadan.eger işveren sana mobing uyguluyorsa noter ile iş feshi yap eger çalışmak iştiyorsa ise git çalışma bakanlıgına direkçe ile derdini anlat ve işyeri bir denetime girsin Rabbim yar ve yardımcın olsun

Amin allah razı olsun sizden 35 yaşındayım bitane kızım var 3 yaşını bitirecek annesinden ayrıyız 3 senedir ben bakıyorum ise girişim bu şirkette yaklaşık 11 ay benim tahminim %5 gibi geliyor bana ama isveren kusurlu defalarca çelik eldiven elime olmuyor onunla çalışamıyorum dememe rağmen ha bugün ha yarın alıcaz diye diye bugüne kadar geldik maaşım 1604 asgari ucretken ben kesinci olduğum için yani usta 2200 tl ama tam zam olacakken bu geldi basima ama asgari ücretten gösteriyordu kalanını elden veriyordu

iş kazası tutanağınızı okuyun önce ne yazıyor. iş kazalarının bazı halleri kişinin kendi dikkatsizliği nedeniyle olabiliyor.
tazminat alıp işten ayrılsan işsiz kalacaksın. sen iş yeriyle uzlaşmaya git hem çalışma hayatın devam etsin. kaybettiğiniz haklarınızı da isteyin sonuçta iş yeri de size böyle birşey olsun istemezdi.

Belki haklisiniz ama kaza olalı neredeyse 2 ay oldu daha birkere bile arayıp hal hatır sormayan insanlardan nasıl anlaşma beklenir

Is kazasında parmak ucu koptu tazminat alabilimiyim

Merhaba is kazasi sonucu sol orta parmak ucundan koptu yüzde 5 oran sanırım 35 yaşındayım asgari ücretle çalışıyorum 3 yaşında birde kızım var eşimden ayriyim kızıma ben bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim birde 10 ay oldu bu şirkette calisali rapor bittiği gün beni işten çıkardı

Bizim fabrikada bi arkdasin basina geldi isaret parmagi koptu sonra en ii hastanelerde tedavisni oldu patron arkasinda durdu sonra 1veya 2 ay sonra raporu bitti mahkemeye verdi veya bildigim ve hatirladigim kadariyla 40 veya 50 milyar diye soylemisti

Üst Alt