Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında sağ kolumu dirsek üstü kaybettim. Haklarım nelerdir?

okan0853

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamın aleyküm herkese geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah ben 29 nisanda 2019 da iş kazası geçirdim yasim 29 makinaya kolumü kaptırdim sağ kol dirsek üstü ampüte oldu avukata verdim evraklar toplanmış ama mahkeme ye sunulmuş dava günün verilmesini bekliyorum benim sormak istediğim malulen emekli ola bilir miyim ve tazminat olarak ne ala bilirim benim işim değildi sirketin yönlendirmesi sonucu böyle bi iş geldi başıma avukatın demesi %20 küsür çıkar en fazla sana dediler bana biraz açıklama yaparsanız az da olsa rahatlarim belki neler yapabilir ne gibi beklentide olayım şimdiden teşekkürler. Eğer benide whatshap grubuna eklerseniz sevinirim 05321572024

Okan0853 (Her halukarda size surekli is gorememezlik geliri baglanir) hemde malulen emekli ola bilirsin. Su raporu alirsiniz diyemem ama %40 in ustunde rapar alirsiniz tahminimce %40 tan. 3600 sigorta pirim gunu % 60 tan 1800 gun gerekiyor yanlis hatirlamiyor isem ...buyuk gecmis olsun allah sifalar nasip etsin ...oncelikle her seyde bir hayir vardir ve hayatim eskisi gibi olmayacak die korkmayin hayatin ustune ustune gidin :) mahkeme surece basladiginda en sıkici bir yola girmis olacaksiniz ve bu girmis oldugunuz mahkeme surecinde her seyi goze alin kararli bir durus kararli bir ilerleyis icinde olmaniz sizin acinizdan iyi birsey olacaktir ....avukatin ssk ya surekli is gorememezlik maasina bas vuracak ve sizin raporunuzu belirleyecek ssk ona gore surekli is gorememezlik maasi baglanacak ve ssk. Kusur orani da belirlicek suda var benim ssk nin cikardigi kusur orani rapor surekli is gorememezlik maasim 1 sene icinde ancak baglandi ssk ropor belirledigi ve surekli is gorememezlik maasi bagladigi zaman mahkeme ssknin tuttugu ifade ve tutanaga gore ilerlicek ....

Hanedar teşekkür ederim bilgileriniz için Allah herkese sabır versin inşallah her Halukarda bu iş uzun sürecek anlaşılan avukatın lafına göre bir buçuk iki sene içinde dava sonuçlanır dedi ama zor kolum için %60 oran verdiler ama ssk nin verdiği bi oran değil doktorun verdiği bi oran ve daha heyete girmedim girdikten sonra düşer dediler 59 58 ze çekerler dedi oranı maluliyet için evraklari toparlamamı söylediler onları toparladım daha teslim etmedim uzun ve sabırlı bi süreç beni bekliyor anlaşılan

Surekli is gorememezlik maasina bas vurur avukatin bu geliri her halukarda alirsin her ay .....ikincisi bu gelir varken malulen de emekli ola bilirsin itirazlar cok olursa dava 2 sene surerse normal sartlarda 3 seneye cikiyor benim 15 mahkemede davam ancak bitti ve her bir dava gunu 3 ay atti bulundugum ilcede 3 senede yerel mahkeme bitti itiraz oldu istinaf mahkemesine gitti ve 12 ay da istinaf mahkemesi surdu onayladi karsi taraf itiraz etti yargitaya gitti 9 ay oldu yargitaya gideli hala ses yok sabirli ol yapacak tek sey sabirli olmak ...birde surekli is gorememezlik maasi sana yuksek baglanir tahminimce hic yoktan cebine har ay para girer ....malulen emekli olma sansinda var senin her halukarda %40 uzeri 3600 pirim gununden emekli olursun malulen yolun basindasin allahim yardim etsin kardesim

Allah razi olsun verdiğin bilgiler için inşallah yüce rabbim hakkımızda l hayırlısı ni nasip eder benim çalışırken ki maaşım 3000 tl ve sigorta primim aldigim maaş üstünden yatıyordi avukat bir trilyonu geCer dedi tazminat için salladı mi yoksa olma ihtimali varmıdır peki ha bide şey soracam malulen emekli olduktan sonra ekkpss ye girip memur olabiliyor muyum

okan bugün telde konuşmuştuk, iş kazası geçiren arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. tazminat hayali kurmaya erken başlamamak gerekiyor. davalar uzadıkça insanın psikolojisi bozuluyor. iş mahkemelerinin yoğun olmadığı şehirlerde iş kazası davaları erken bitiyor. sen yinede 5-6 yıl sürer diye kendini psikolojik olarak hazırla. erkende bitebilir dava süreci psikolojik olarak iş kazası geçirenleri çok yoruyor. sağlımızdan olduk birde psikolojimizden olmayalım.

iş göremezlik oranın ve kusur oranın belli olmadan avukatın söylediklerine temkinli yaklaş. avukatın söylediği rakamın belki altın da alabilirsin. beklentilerini ne kadar yüksek tutarsan hayal kırıklığı yaşama ihtimalinde olabilir. rakam konuşmak için çok erken.

Çok haklısın abi dediğin gibi ne olacağı hiç belli değil beklenti içinde olmamak en iyisi

Üst Alt